Podhale - Stoczniowiec 0:3

s.
10 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Od zwycięstwa 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) w Nowym Targu hokeiści Stoczniowca rozpoczęli walkę o brązowy medal MP! Drugi mecz w serii best-of-five jutro w Gdańsku (początek o godzinie 18.00).

BRAMKI: JUSTKA (14), MOSKAL (18), RASZCZYŃSKI (56).
Sędzia: Szot (Sosnowiec). Widzów 800.
STOCZNIA: Wawrzkiewicz - Smeja, Sokół; Justka, Bagiński, Myszka - Leśniak, R. Fraszko; Moskal, Raszczyński, Jurasek - Cychowski, Bukowski; Zaleski, A. Fraszko, Błażowski. TRENER: M. Pysz.

Gospodarze przystąpili do gry bardzo osłabieni, bez trzech najlepszych graczy w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej (Różański, Pajerski, Prima). Przy czym Białorusin, odstawiony przez trenera Słowakiewicza po drugim meczu półfinałowym z Katowicami (2:10), został w tym tygodniu zwolniony przez klub i wyjechał już do domu. "Szarotki" straciły też motywację finansową, ponieważ solidna premia czekała na nich w finale. Teraz grają ponoć za grosze. Ci, którzy mówili, że przewaga mentalna jest po stronie "stoczni", chyba mieli rację.

Stoczniowcy od początku grali swoje, jak na początku sezonu. Zanim Justka pokonał Zborowskiego mieli już dwie doskonałe okazje. Po czterech minutach Raszczyński wbił do siatki krążek odbity przez golkipera, co ustawiło grę na następne tercje. Zawodnicy często podejmowali pojedynki pięściarskie - w I tercji Bagiński wymieniał ciosy z Piekarzem, a potem Baranyk wplątał się w awanturę z Wawrzkiewiczem i broniącym go Błażowskim, na początku II tercji Myszka starł się z Łyszczarczykiem. Dużo było wykluczeń. Przy stanie 2:0 nasz zespół cztery razy grał w osłabieniu. Kiedy w 50 min najlepszy w Podhalu Baranyk otrzymał karę 2+10, impet szarotek próbujących złapać kontakt wyraźnie osłabł. Wykorzystał to nasz zagraniczny atak, który ustalił wynik na 3:0.

O złoty medal (do 4 zwycięstw):
Dwory Unia Oświęcim - GKS Katowice 7:2 (2:0, 2:0, 3:2) - stan rywalizacji 1-0.
O 5. miejsce (do 2): GKS Tychy - Eurostal Toruń 3:6 (0:4, 1:1, 2:1) - 0-1.
O utrzymanie (do 3): Zagłębie Sosnowiec - KTH Krynica 5:4 (0:1, 3:1, 2:2) - 1-0.

O awans do ekstraligi (do 3 zwycięstw): KH Sanok - Orlik Opole 1:5 i 0:7.

PIĄTEK.
EUROSTAL - Zagłębie 6:3 (2:1, 3:1, 1:1) - 3-2.
Głos Wybrzeżas.

Opinie (3)

• co sie dzieje...

z Jankowskim i Kosteckim??? czy ten drugi dalej nie gra? beda grali jutro????

• 0 0

• A ja...

za Kostkiem nie płacze, niech on sobie dalej odpoczywa. Natomiast Jankowskiego szkoda, bo zawsze cos tam mogl dobrego zrobic pod bramka.

• 0 0

• Spoko

Uważam, że nawet bez Jankowskiego i Kosteckiego sobie poradzimy.Mamy trzy piątki a Podehale będzie miało prawdopodobnie tylko dwie>Dlatego jest spokojny o wynik dzisiejszego meczu, na którym będe i postaram się wspomóc swoim gardłem Fan Club.