Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:1. Zmarnowany rzut karny i zamurowana bramka

21 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Kenny Saief zapewnił Lechii Gdańsk 3 punkty w Szczecinie, strzelając jedynego gola w meczu z Pogonią. Kenny Saief zapewnił Lechii Gdańsk 3 punkty w Szczecinie, strzelając jedynego gola w meczu z Pogonią.

Lechia Gdańsk wygrała na otwarcie grupy mistrzowskiej z Pogonią w Szczecinie 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył Kenny Saief, dla którego to pierwsze trafienie w ekstraklasie. Biało-zieloni powinni rozstrzygnąć wyraźnie mecz na swoją korzyść już przed przerwą, ale Łukasz Zwoliński zmarnował rzut karny, a w innej akcji posłał piłkę w słupek. Po przerwie goście zamurowali się. Mimo że rywale oddali aż 20 strzałów więcej od nich, do wyrównania nie doprowadzili.

Zwoliński
  • 68' 54 Żurawski Zmiany 63 Turski
  • 78' 14 Drygas Zmiany 9 Frączczak
  • 82' 16 Hostikka Zmiany 7 Manias
  • 57' 20 Conrado Zmiany 11 Mihalik
  • 61' 88 Kałuziński Zmiany 6 Kubicki
  • 70' 35 Saief Zmiany 9 Lipski
  • 27' Saief
  • 30' Dąbrowski
  • 53' Listkowski
  • 77' Drygas
  • 14' Saief
  • 71' Zwoliński
  • 72' Nalepa

przed tygodniem mecz Pogoń - Lechia, rozgrywany w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, zakończył się remisem 1:1

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk - relacja, oceny piłkarzy i trenera

Lechia Gdańsk po raz trzeci do rozgrywek grupy mistrzowskiej przystępuje z 8. pozycji. W latach 2014-15 zdołała przebić się na miejsca 4-5 w końcowej tabeli. Wówczas na takie rozwiązanie wyników wskazywała symulacja wyników. W tym roku ta metoda nie wróży nic dobrego biało-zielonym

Symulacja wyników dla grupy mistrzowskiej. Kto mistrzem, które miejsce dla Lechii?

ważą się losy w Lechii Mladenovicia, który ma ważny kontrakt tylko do 30 czerwca. Na mecz z Pogonią nie znalazł się nawet w "20"

Wybór Peszki, co zrobi Mladenović?

w ostatnim meczu w ustabilizowaniu defensywy Lechii pomógł powrót do gry Tobersa

Kristers Tobers wrócił do gry, defensywa Lechii Gdańsk stała się szczelniejsza

Ochotę na kolejne gole i widowiskowe mecze ma Zwoliński

Łukasz Zwoliński m.in. o znaku rozpoznawczym Lechii Gdańsk - wywiad

istotne zmiany zaszły w akcjonariacie klubu. Proporcje między większościowym a mniejszościowymi akcjonariuszami zmieniły się z 57:43 na około 95:5

Lechia Gdańsk. Nowe akcje za 39 mln zł długu. Kto je przejmie?

trener Stokowiec w porównaniu z ostatnim meczem zdecydował się na trzy zmiany, wszystkie w drugiej linii
do składu wracają: Makowski (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk). Natomiast absolutnym debiutantem w ekstraklasie jest Kałuziński (LECHIA Gdańsk).
17-latek dotychczas tylko pięciokrotnie siedział na ławce rezerwowych w ekstraklasie. Do pierwszej drużyny został włączony przed rundą wiosenną, a przed wyjazdem do Szczecina przedłużył kontrakt do 2023 roku. Jest wychowankiem APLG Gdańsk
w "11" Lechi dziś trzech młodzieżowców. Poza wspomnianymi Kaluziński i Makowskim (LECHIA Gdańsk) ten status ma także Fila (LECHIA Gdańsk)
28 Paixao
trener Runjaić w "11" Pogoni w porównaniu z meczem sprzed tygodnia dokonał dwóch zmian. Do gry weszli: Listkowski (Pogoń Szczecin) i Nunes (Pogoń Szczecin)
63 Turski
dla Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) to mecz w rodzinnym mieście. Choć jest wychowankiem Arkonii, to grał również w Pogoni. Ze Szczecina wywodzi się też Lipski, który siedzi na ławce. On zaczynał z kolei w Salosie i nie grał w Pogoni
pod nieobecność w składzie Paixao, opaskę kapitana przejął Nalepa (LECHIA Gdańsk)
Pogoń nie wygrała u siebie 5 meczów z rzędu
piłkarze na murawie. Lechia biało-zielone koszulki i białe spodenki
Pogoń w granatowo-bordowych strojach
rozpoczęcie mecze opóźni się, bo sędzia dopatrzył się, że jest... dziura w siatce bramki, której strzec będzie w pierwszej połowie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
wszystko w porządku możemy już grać
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
1'
doping z trybun dla gospodarzy. Mogło wejść do tysiąca kibiców, wyłącznie miejscowych
3'
wulgarnie z trybun pod adresem gości
4'
spokojny początek z obu stron, gra głównie w środku boiska. Jedynie Saief próbował utrudnić wybicie piłki bramkarzowi Pogoni
6'
Hostikka (Pogoń Szczecin) z piłką w polu karnym Lechii, ale dobrze zablokowany przez Makowskiego (LECHIA Gdańsk) i nie zdołał oddać strzału
8'
długi przerzut Saiefa (LECHIA Gdańsk) w kierunku Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), ale w walce o piłkę napastnik Lechii faulował
8'
po dośrodkowaniu Steca (Pogoń Szczecin) pewna interwencja Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
10'
faulowany Kałuziński (LECHIA Gdańsk). Rzut wolny dla Lechii około 35 metrów od bramki
11'
niecelnie główkował Zwoliński (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Napastnik Lechii pokazywał, że piłki jeszcze dotknął Drygas (Pogoń Szczecin) i należy się rzut rożny, ale sędzia jest innego zdania
12'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) posłał piłkę w słupek po kapitalnym podaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
13'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija piłkę po mocnym strzale Steca (Pogoń Szczecin)
14'
Żółtą kartką został ukarany Saief (LECHIA Gdańsk) po faulu na Listkowskim
17'
Lechia próbuje "podwyższyć" grę, pressing już na połowie rywali
17'
niecelny strzał z dystansu Steca (Pogoń Szczecin)
18'
na spalonym Cibicki (Pogoń Szczecin)
21'
doskonała parada Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Odbił piłkę po strzale głową Hostikki (Pogoń Szczecin), a dośrodkował Nunes (Pogoń Szczecin)
21'
jeszcze rzut rożny dla gospodarzy
22'
niecelnie główkował Żurawski (Pogoń Szczecin), a znów dośrodkował Nunes (Pogoń Szczecin)
23'
znów kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk). Wybił na róg bardzo mocny strzał Żurawskiego (Pogoń Szczecin)
23'
niecelnie główkował Drygas (Pogoń Szczecin) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nunesa (Pogoń Szczecin)
23'
niepokojąca jest ta przewaga w powietrzu gospodarzy w "16" Lechii. Gdyby nie Kuciak (LECHIA Gdańsk), nie byłoby już remisu
27'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Saief. Gospodarze zaskoczeni po rozegraniu piłki z autu. Wrzucił z boku Pietrzak, Conrado dośrodkował, a Saief uderzył z woleja. Piłka uderzyła jeszcze w Nunesa i wpadła do siatki
27'
Fila (LECHIA Gdańsk) faulował Nunesa (Pogoń Szczecin) na wysokości własnego pola karnego
28'
tym razem nikt nie doszedł do dośrodkowania Nunesa (Pogoń Szczecin) z rzutu wolnego
30'
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (Pogoń Szczecin) po faulu na Gajosie
31'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) zablokował wykopującego piłkę Stipicę (Pogoń Szczecin), ale futbolówka wyszła poza bramkę
34'
była szansa na 2:0. Saief (LECHIA Gdańsk) zaliczył przechwyt i Lechia wyszła z kontrą 3 na 2. Strzał Makowskiego (LECHIA Gdańsk) obronił Stipica (Pogoń Szczecin)
34'
Makowski (LECHIA Gdańsk) faulowany na linii pola karnego przez Triantafyllopoulosa. Sędzia pokazuje, że będzie rzut wolny
35'
sędzia po konsultacji z VAR zmienia decyzję. Jest rzut karny dla Lechii
rzut karny
36'
Stipica (Pogoń Szczecin) odbił piłkę po strzale z rzutu karnego Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)! Uderzenie w lewy róg bramki gospodarzy
38'
niecelny strzał z dystansu Cibickiego (Pogoń Szczecin)
39'
Lechia od kilkunastu minut dominuje zdecydowanie. Warto by udokumentowała to 2 golem
40'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) wywalczy rzut rożny
41'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
41'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Drygasa (Pogoń Szczecin) z 17. metra, a dobitka Cibickiego (Pogoń Szczecin) wysoko nad bramką
43'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) kolejna doskonała interwencja. Na rzut rożny wybił piłkę po strzale z woleja Listkowskiego (Pogoń Szczecin)
43'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Hostikki (Pogoń Szczecin)
44'
frustracja na trybunach, która objawia się wulgarnym skandowaniem
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
niecelny strzał z dystansu Nunesa (Pogoń Szczecin)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POGOŃ SZCZECIN - LECHIA GDAŃSK 0:1
Dobrze ogląda się ten mecz, bo dużo się dzieje pod obiema bramkami. Drużyny z łatwością dochodzą do sytuacji strzeleckich. Pogoń uderzała 11 razy, w tym pięciokrotnie zatrudniła Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Lechia odpowiedziała 5 uderzeniami, w tym trzema celnymi. Jedynego gola zdobył Saief (LECHIA Gdańsk), ale bramek powinno być znacznie więcej.
O pechu może mówić zwłaszcza Zwoliński (LECHIA Gdańsk). W meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi nie wykorzystał rzutu karnego, a w innej sytuacji strzelił w słupek. Szkoda, że Lechia nie zwieńczyła 2 trafieniem przewagi, którą uzyskała w ostatnim kwadransie.
Natomiast Pogoń przeważała do... straty gola. Kuciak (LECHIA Gdańsk) bronił jednak bardzo dobrze. Jako, że w jego kierunku leciały "bomby" to nie próbował łapać piłek, a je odbijał.
Lechia jako pierwsza wyszła z szatni, piłkarze czekają na boisku na murawie. Żadnych zmian w składzie nie ma
46'
drugą połowę rozpoczęła Pogoń. U gospodarzy też nie ma zmian
46'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, którą dwóch piłkarzy gospodarzy główkowało w jego "16". To w dalszym ciągu musi niepokoić, że defensorzy gdańskiej drużyny przegrywają górne piłki
48'
bardzo dobre dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk), ale Gajos (LECHIA Gdańsk) źle dostawił głowę do piłki i szansa na gola przepadła
49'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) dobrze w obronie, powstrzymał Drygasa (Pogoń Szczecin), a po chwili został sfaulowany przez Steca (Pogoń Szczecin)
51'
"walczyć Pogoń" - skandowanie z trybun
52'
Lechia czeka na rywali na własnej połowy. Najwyraźniej zamierza zagrać z kontry, a Pogoń zmusić do gry w ataku pozycyjnym
52'
zamieszanie w "16" Lechii. Po dośrodkowaniu Hostikki (Pogoń Szczecin) strzału nie oddali Żurawski (Pogoń Szczecin) i Drygas (Pogoń Szczecin), choć byli tego blisko
53'
Żółtą kartką został ukarany Listkowski (Pogoń Szczecin), który faulował Conrado
56'
rzut rożny dla Pogoni
56'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wygrał górną piłkę po dośrodkowaniu Nunesa (Pogoń Szczecin) z narożnika boiska
56'
pomylił się przy piąstkowaniu Kuciak (LECHIA Gdańsk), ale Triantafyllopoulos (Pogoń Szczecin) uderzył głową obok słupka
57'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Mihalik.
59'
słaby strzał Drygasa (Pogoń Szczecin). Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę
60'
zablokowany strzał Steca (Pogoń Szczecin)
60'
tym razem zablokowany Hostikka (Pogoń Szczecin)
61'
LECHIA Gdańsk przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Kubicki.
61'
Gajos (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę. Cały czas druga połowa z przewagą Pogoni
62'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nunesa (Pogoń Szczecin)
62'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) tym razem uratował Lechię. To on nie pozwolił na strzał Drygasowi (Pogoń Szczecin) z 2-3 metrów po tym, gdy piłkę głową wzdłuż pola bramkowego zgrał Cibicki (Pogoń Szczecin)
64'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę spod nóg Listkowskiego (Pogoń Szczecin). Kolejny korner
65'
tym razem z narożnika boiska dośrodkował Histikka. Triantafyllopoulos (Pogoń Szczecin) strzelił pięta, ale za lekko, by zaskoczyć Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
66'
niecelnie główkował Żurawski (Pogoń Szczecin), który "przeskoczył" Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
66'
Żurawski (Pogoń Szczecin) wymaga pomocy medycznej, po padając uderzył głową w murawę
67'
piłkarze Lechii zbiegają do swojej ławki. Uzupełniają płyny, słuchają wskazówek trenera Stokowca
68'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żurawski, w jego miejsce wchodzi Turski.
68'
w Lechii do wejścia przygotowuje się Lipski
69'
nielny strzał Hostikki (Pogoń Szczecin)
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza trzecią zmianę. Boisko opuszcza Saief, w jego miejsce wchodzi Lipski.
71'
Żółtą kartką został ukarany Zwoliński (LECHIA Gdańsk), który faulował Steca
71'
dla Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) 4. żółta kartka. Nie zagra w najbliższej kolejce, w środę z Piastem w Gdańsku
72'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (LECHIA Gdańsk) po faulu na Hostice
74'
Stipica (Pogoń Szczecin) odbił piłkę po strzale Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Nie było nikogo na dobitkę
77'
zamieszanie w "16" Lechii. Drygas (Pogoń Szczecin) faulował Malocę (LECHIA Gdańsk)
77'
Żółtą kartką został ukarany Drygas (Pogoń Szczecin).
78'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drygas, w jego miejsce wchodzi Frączczak.
78'
Frączczak (Pogoń Szczecin) też przejął od Drygasa (Pogoń Szczecin) opaskę kapitana
78'
po dośrodkowaniu Nunesa (Pogoń Szczecin) piłka odbiła się od nogi Turskiego (Pogoń Szczecin), który stał w polu brakowym. Futbolówkę przejął Kuciak (LECHIA Gdańsk)
79'
raz po raz wrzutki w "16" Lechii
80'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza boisko
80'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nunesa (Pogoń Szczecin) skiksował przy strzale Hostikka (Pogoń Szczecin)
81'
Frączczak (Pogoń Szczecin) z krzykiem padł na murawę po starciu z Malocą (LECHIA Gdańsk). Sędzia: grać dalej
82'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hostikka, w jego miejsce wchodzi Manias.
83'
obraz gry bez zmian. Pogoń w ataku pozycyjnym, Lechia cofnięta po własne pole karne
84'
po zagraniu głową Frączczaka (Pogoń Szczecin), piłka w rękach Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
84'
niecelny strzał sprzed pola karnego Listkowskiego (Pogoń Szczecin)
86'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę po strzale Cibickiego (Pogoń Szczecin)
87'
Pogoń już 24 razy strzelała na bramkę Lechii, w tym 9 razy celnie
89'
pierwsza od długiego czasu kontra Lechii. Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do podania Fili (LECHIA Gdańsk)
90'
Fila (LECHIA Gdańsk) faulował Cibickiego (Pogoń Szczecin) na wysokości własnego pola karnego
90'
Cibicki (Pogoń Szczecin) z rzutu wolnego zagrał w pole bramkowe, a tutaj skiksował Triantafyllopoulos (Pogoń Szczecin)
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę, a jeszcze Manias (Pogoń Szczecin) był na spalonym
90+2
wulgarnie z trybun
90+3
piłkarze Pogoni przeszkadzali sobie przy strzale w "16" Lechii po dośrodkowaniu Nunesa (Pogoń Szczecin)
90+3
Lechia głęboko cofnięta
90+4
KONIEC MECZU. POGOŃ SZCZECIN - LECHIA GDAŃSK 0:1
W drugiej połowie Lechia Gdańsk oddała pole Pogoni Szczecin. Głównie się broniła. Wyprowadziła tylko jedną kontrę, po której nie udało się podwyższyć rezultatu Gajosowi (LECHIA Gdańsk).
Pogoń miała dużą przewagę optyczną. Wykonała mnóstwo dośrodkowań, strzelała aż 27 razy, przy tylko 7 strzałach Lechii, ale była na bakier ze skuteczności. W drugiej połowie nawet Kuciak (LECHIA Gdańsk) nie musiał aż tak się wykazywać jak przed przerwą, gdyż szczecinianie kiksowali w najprostszych sytuacjach.

16 ŁKS Łódź 31 5 6 20 26:54 21
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-06-21

Wyniki 31 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 0:2 (0:0)
  • Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • Wisła Płock - ARKA GDYNIA 0:0
  • Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:2 (1:0)
  • Raków Częstochowa - Wisła Kraków 3:1 (1:0)

Opinie (98) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Brawo Lechia!!!! (5)

Gra tragedia, ale kiedy się nie ma dnia też trzeba umieć wygrać.
    Zwolińskiemu powinni zakazać strzelać karnego w meczu z Pogonią z wiadomych względów.

No cóż my gramy o czołówkę, a sąsiadki zza miedzy o awans do 1 ligi :))

• 78 9

• z tą gra z Piastem dostaniemy 3:0 w d*psko (2)

• 6 5

• (1)

trzeba się zamurować od 1 minuty :)

• 3 1

• to może będzie tylko 0-2

• 0 0

• Lipski wchodzi na 30min i jest jednym wielkim nieporozumieniem. Ten chłopak nic nie gra... Już wolałbym wypróbować Egy'ego kosztem straconych punktów. Chociaż wiedzielibyśmy czy cokolwiek z niego będzie.

• 16 1

• Brawo Elana!!!

• 0 5

• My mieszkańcy (3)

Gdańska, Gdyni, Sopotu, Słupska, Kartuz, Chmielna, Garcza, Zaworów, Ostrzyc, Pruszcza Gdańskiego, Chojnic, Bytowa, Starogardu Gdańskiego, Nowego Targu, Tczewa, Czerska, Dzierzgonia, Lęborka, Malborka, Mławy, Miłobądza, Nowego n.Wisłą, Pelplina, Pisza, Pszczółek, Sierakowic, Skarszew, Kościerzyny, Smętowa, Zblewa, Mikoszewa, Jantaru, Stegny, Sztutowa, Krynicy Morskiej, Kątów Rybackich, Nowego Dworu Gdańskiego, Kwidzyna, Gniewu, Jantaru Leśniczówka, Prabut, Luzina, Wejherowa, Redy, Lechowa, Torunia, Olsztyna, Iławy, Żukowa, Małkowa, Tuchomka, Banina, Siwiałki, Trąbek Wielkich, Nowego Tuchomia, Borowca, Rębiechowa, Miszewa, Dąbrowy koło Banina, Działdowa, Gniewina i Kolbud dziękujemy za Zwycięstwo