Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:1. Biało-zieloni utrzymali się w ekstraklasie

12 maja 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Patryk Lipski (nr 9) nie celebrował gola strzelonego Pogoni, gdyż pochodzi ze Szczecina i chciał okazać szacunek miejscowym kibicom. Po meczu piłkarze biało-zielonych mogli jednak cieszyć się z utrzymania w ekstraklasie. Patryk Lipski (nr 9) nie celebrował gola strzelonego Pogoni, gdyż pochodzi ze Szczecina i chciał okazać szacunek miejscowym kibicom. Po meczu piłkarze biało-zielonych mogli jednak cieszyć się z utrzymania w ekstraklasie.

Piłkarze Lechii Gdańsk na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie utrzymanie. Punkt na wagę obrony ekstraklasy biało-zieloni zdobyli po wyjazdowym remisie z Pogonią Szczecin 1:1 (1:1) i golu Patryka Lipskiego. Pierwszą drużyną, która została zdegradowana jest Sandecja Nowy Sącz, która za tydzień będzie rywalem ekipy Piotr Stokowca. O ostatnie bezpieczne miejsce w bezpośrednim meczu zagrają Piast Gliwice z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin
26 Bursztyn - 2 Rapa, 25 Dwali, 21 Rudol, 15 Matynia - 9 Frączczak, 6 Murawski, 55 Kowalczyk, 20 Hołota, 11 Delew - 18 Buksa
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Wójcik, Kupsik
Widzów: 8761
1 Kuciak - 22 Mladenović, 5 Vitoria, 25 Nalepa, 30 Nunes - 35 Łukasik, 16 Borysiuk - 96 Oliveira, 9 Lipski, 21 Peszko - 28 F.Paixao
  • 54' Kowalczyk Zmiany 13 Rasmussen
  • 69' Murawski Zmiany 14 Drygas
  • 82' 11 Delew Zmiany 59 Benedyczak
  • 46' 22 Mladenović Zmiany 20 Chrzanowski
  • 78' 96 Oliveira Zmiany 17 Haraslin
  • 84' 21 Peszko Zmiany 41 Stolarski
  • 29' Frączczak
  • 21' 9 Lipski
  • 14' Rudol
  • 46' Kowalczyk
  • 65' Buksa
  • 73' 14 Drygas
  • 11' 22 Mladenović
  • 42' 16 Borysiuk
  • 44' 21 Peszko
  • 48' 20 Chrzanowski

Piłkarze Lechii Gdańsk za obronienie miejsca w ekstraklasie nie otrzymają dodatkowych pieniędzy. - Wszyscy jesteśmy świadomi, że nie osiągnęliśmy celów, na które byliśmy nastawieni. Zasady są jasne. Premie za pierwsze trzy miejsca od góry, a nie od dołu tabeli lub też za zdobycie kwalifikacji do Ligi Europy - deklaruje Adam Mandziara, prezes biało-zielonych.

ADAM MANDZIARA: NIE OSIĄGNĘLIŚMY CELÓW, NA KTÓRE BYLIŚMY NASTAWIENI
Pogoń musi dziś sobie radzić bez trenera Kosty Runjaicia, który nabawił się poważnej kontuzji kolana i jest już po operacji. Zespół poprowadzą Sławomir Rafałowicz i Edi Andradina.
Mecz w Szczecinie jest wyjątkowo ważny dla Lechii. Przed nim trener Stokowiec apelował do piłkarzy, aby ograniczyli aktywność dotyczącą wypowiedzi w mediach. Wyszło z tego nieporozumienie, bo klub oficjalnie poinformował o zakazie rozmów z dziennikarzami.

- Była jedynie prośba, a nie nakaz do piłkarzy, by ograniczyli aktywność medialną, bo potrzebują regeneracji. Sytuacja tego wymaga, aby się wyciszyć. Natomiast ja nikomu niczego nie zabraniałem - wyjaśniał szkoleniowiec.

CZESKI FILM W LECHII. KTO ZAKAZAŁ WYWIADÓW?
W stosunku do wygranego meczu w Gliwicach trener Stokowiec dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Na lewym skrzydła Haraslina zastąpił Peszko (LECHIA Gdańsk). Sławek w piątek otrzymał powołanie do szerokiej 35-osobowej kadry, z której trener Adam Nawałka wybierze ostateczny skład na mistrzostwa świata w Rosji.

ZOBACZ PEŁNĄ SZEROKĄ KADRĘ POLSKI POWOŁANĄ PRZEZ ADAMA NAWAŁKĘ
W tym sezonie Lechia nie wygrała jeszcze z Pogonią. W Gdańsku było 0:0, zaś w Szczecinie 3:1 dla "Portowców". Bramkę dla Lechii strzelił wtedy M.Paixao, który jest obecnie zawieszony przez gdański klub.

LECHIA - POGOŃ 1:3. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z GRUDNIOWEGO MECZU W GDAŃSKU
Ławka rezerwowych Lechii: 71 Woźniak - 20 Chrzanowski, 31 Schikowski, 7 Krasić, 41 Stolarski, 26 Augustyn, 17 Haraslin

Ławka rezerwowych Pogoni: 33 Kusztan - 40 Walukiewicz, 4 Piotrowski, 14 Drygas, 29 Listkowski, 59 Benedyczak, 13 Rasmussen
W składzie gospodarzy Buksa (Pogoń Szczecin), który był piłkarzem Lechii. Napastnik nie przebił się w Gdańsku w latach 2014-16 i trafił do Zagłębia Lubin, gdzie pracował z trenerem Stokowcem. Teraz gra dla Pogoni i jest w formie. W ostatnich pięciu meczach zdobył cztery gole.
Równolegle prowadzimy relację z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia. Dla gdańszczan pomyślnym scenariuszem będzie wygrana gości, ewentualnie remis.

TUTAJ RELACJA Z MECZU BRUK-BET TERMALICA - ARKA
Pogoń zagra dziś z trzecim bramkarzem. Po operacji jest Załuska, a Budziłek pauzuje po czerwonej kartce. Ten drugi to kolejny po Buksie (Pogoń Szczecin) były gracz Lechii, który gra obecnie dla szczecinian.
Piłkarze wyszli już na boisko.
1'
Od środka rozpoczyna mecz Pogoń
2'
Dośrodkowywał Peszko (LECHIA Gdańsk), akcja przerwana i aut dla Lechii
3'
Dobra akcja Lipskiego (LECHIA Gdańsk), ale po jego podaniu Paixao, został zablokowany. Do odbitej piłki dopadł jeszcze Lipski (LECHIA Gdańsk) i po jego uderzeniu rzut rożny dla Lechii
4'
Obrońcy Lechii ubiegli Buksę (Pogoń Szczecin) w polu karnym
5'
Borysiuk (LECHIA Gdańsk) faulował Murawskiego (Pogoń Szczecin)
6'
Szybka gra po obu stronach, akcje przenoszą się z jednej połowy na drugą
9'
Mocne dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej w wykonaniu Olivery. Aut dla Pogoni
10'
Buksa (Pogoń Szczecin) szybko na prawą stronę do Delewa (Pogoń Szczecin), ale ten nie zdołał dopaść do piłki
11'
Ruszył z kontrą Peszko (LECHIA Gdańsk), oddał piłkę do Lipskiego (LECHIA Gdańsk), a ten wrzucił na głowę Łukasika (LECHIA Gdańsk), ten uderzał jednak niecelnie
11'
Żółtą kartką został ukarany 22 Mladenović (LECHIA Gdańsk).
14'
Żółtą kartką został ukarany Rudol (Pogoń Szczecin).
16'
Dalekie podanie do rozpędzonego Delewa (Pogoń Szczecin) (Pogoń Szczecin). Naciskany przez Mladenovica (LECHIA Gdańsk) (LECHIA Gdańsk) oddał niecelny strzał
17'
Pogoń gra na dalekie podania i wygląda to groźnie, ale obrońcy Lechii są na miejscu
18'
Dośrodkowywał Oliveira (LECHIA Gdańsk), ale bez zagrożenia dla gospodarzy
20'
Dośrodkowanie Kowalczyka (Pogoń Szczecin) z lewej strony, ale w polu karnym wybija piłkę głową Mladenović (LECHIA Gdańsk)
21'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lipski. Szybko kontra z udziałem Peszki, Paixao, Oliveiry i Lipskiego. Ten ostatni uderzył po tym jak przed polem karnym piłkę wyłożył mu Oliveira. Źle ustawiony bramkarz, ale uderzenie Lipskiego było bardzo dokładne, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki. Lipski nie cieszy się z gola z szacunku do Szczecina skąd pochodzi.
21'
W Niecieczy prowadzenie objęła Arka.
Tak prezentuje się aktualna tabela jeśli chodzi o drużyny broniące się przed spadkiem

13. Lechia 40 pkt
14. Piast 35
15. Sandecja 33
16. Termalica 33
22'
Zmarnowana stuprocentowa akcja Pogoni. Delew (Pogoń Szczecin) sprytnie minął Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) i na czystą pozycją podał do Frączczaka (Pogoń Szczecin), który miał przed sobą tylko Kuciaka (LECHIA Gdańsk) i fatalnie przestrzelił nad bramką. To powinien być gol na 1:1.
25'
Kapitalne tempo ma spotkanie w Szczecinie
29'
Borysiuk (LECHIA Gdańsk) zatrzymał w polu karnym Murawskiego (Pogoń Szczecin)
29'
[1:1] Pogoń Szczecin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frączczak. Prostopadłe podanie, które niespodziewanie łatwo przeszło w pole karne. Frączczak urwał się obrońcom Lechii i zrehabilitował się za pudło sprzed kilku minut pokonując Kuciaka.
30'
Wrzutka Buksy (Pogoń Szczecin) na głowę Delewa (Pogoń Szczecin), ale strzał obok bramki
30'

Na tę chwilę Lechia jest pewna utrzymania
35'
Świetna akcja Peszko (LECHIA Gdańsk) i Mladenovicia (LECHIA Gdańsk) lewą stronę i podanie wzdłuż bramki do Paixao. Ten nie zdołał jednak dołożyć nogi, zabrakło centymetrów!
38'
Paixao w pole karne do Lipskiego (LECHIA Gdańsk), ale uprzedził go jeden z obrońców
39'
Poradził sobie przy linii bocznej z Nunesem (LECHIA Gdańsk) Kowalczyk (Pogoń Szczecin) i sprzed pola karnego uderzył na długi słupek, ale obok bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
40'
Buksa (Pogoń Szczecin) faulował Łukasika (LECHIA Gdańsk) w walce o górną piłkę
41'
We Wrocławiu Śląsk prowadzi już 2:0 z Piastem. To e wieści dla Lechii
42'
Żółtą kartką został ukarany 16 Borysiuk (LECHIA Gdańsk).
43'
Kowalczyk (Pogoń Szczecin) zagrywał na głowę Rupy przy dalszym słupku, ale za wysoko
44'
Żółtą kartką został ukarany Peszko (LECHIA Gdańsk) za faul na Kowalczyku
45'
Dwie poprzeczki w jednej akcji Pogoni! Delew (Pogoń Szczecin) z lewej strony do Kowalczyka (Pogoń Szczecin). Ten uderza z pierwszej piłki w poprzeczkę. Dobija Frączczak (Pogoń Szczecin) i robi dokładnie to samo. Niesamowite szczęście przy Lechii i Kuciaku (LECHIA Gdańsk)
45'
Koniec pierwszej połowy. Pogoń - Lechia 1:1
Bardzo szybkie 45 minut, w których nie brakowało emocji, a obie drużyny prowadziły otwartą grę. Lechia oddała aż pięć celnych strzałów, a Pogoń tylko jeden, ale tuż przed przerwą dwukrotnie obiła poprzeczkę Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Jedna i druga strona zmarnowała przynajmniej po jednej stuprocentowej sytuacji, ale spotkanie ogląda się naprawdę dobrze. Pogoń w ogóle nie wygląda jak zespół, który już o nic nie gra. Więcej przy piłce są gdańszczanie, ale naprawdę niewiele brakowało, a do szatni zeszliby przegrywając 1:2
Wyniki do przerwy pozostałych meczów grupy spadkowej
Termalica - Arka 1:1

TUTAJ RELACJONUJEMY MECZ BRUK-BET TERMALICA - ARKA

15. Termalica 34

Na tę chwilę Lechia jest pewna utrzymania.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mladenović, w jego miejsce wchodzi Chrzanowski.
46'
Drugą połowę od środka rozpoczyna Lechia
46'
Rzut wolny dla Lechii po faulu Kowalczyka (Pogoń Szczecin) na Oliveirze (LECHIA Gdańsk)
46'
Żółtą kartką został ukarany Kowalczyk (Pogoń Szczecin).
47'
Dośrodkowanie Lipskiego (LECHIA Gdańsk), ale obrońca wybija piłkę. Aut dla Lechii
48'
Żółtą kartką został ukarany Chrzanowski (LECHIA Gdańsk) za faul na Kowalczyku
52'
Tempo drugiej połowy zdecydowanie spadło w porównaniu z pierwszą odsłoną meczu.
54'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalczyk, w jego miejsce wchodzi Rasmussen. Gospodarze zagrają więc na dwóch napastników.
55'
Złe podanie Łukasika (LECHIA Gdańsk), ale jeszcze gorsza próba odbioru Delewa (Pogoń Szczecin) i Lechia nadal przy piłce
58'
Dośrodkowanie Lipskiego (LECHIA Gdańsk) na długi słupek, ale nie udało się zamknąć akcji Nunesowi (LECHIA Gdańsk)
59'
Rzut rożny dla Lechii
59'
Zablokowane próby Lechii po kornerze. Nunes (LECHIA Gdańsk) faulował Delewa (Pogoń Szczecin)
59'
Bruk-Bet Termalica prowadzi z Arką 2:1. Dla Lechii niczego to nie zmienia, nadal jest pewna utrzymania przy obecnych wynikach 36. kolejki.

14. Termalica 36
15. Piast 34

62'
Paixao ze skrzydła przedarł się w pole karne i wycofał piłkę do Oliveiry (LECHIA Gdańsk), ale "na pamięć" i ten nie zdołał oddać strzału
65'
Żółtą kartką został ukarany Buksa (Pogoń Szczecin) za faul na Peszce
66'
Piast zdobył kontaktową bramkę we Wrocławiu, ale nie zmienia to niczego dla układu tabeli.
67'
Peszko (LECHIA Gdańsk) znakomicie Wypatrzył Oliveirę (LECHIA Gdańsk), który wbiegał w pole karne i podał mu pod nogi na sytuację sam na sam z Bursztynem (Pogoń Szczecin). Bramkarz odbił piłkę uderzoną przez zawodnika Lechii. Stuprocentowa sytuacja na gola!
69'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Murawski, w jego miejsce wchodzi Drygas.

Wychowanek MRKS Gdańsk i były piłkarz Arki Gdynia schodzi przy ogromnych brawach od stojącej publiczności. Odbiera też pamiątkową paterę, bo to dla niego ostatni mecz w barwach Pogoni przed szczecińską publicznością. Dla "portowców" gra od 2014 roku
73'
Żółtą kartką został ukarany Drygas (Pogoń Szczecin) za faul na rozpędzonym Lipskim
74'
Dośrodkowanie Lipskiego (LECHIA Gdańsk) na głowę Nalepy (LECHIA Gdańsk), a stoper strącił ją mimo asysty dwóch obrońców, lecz obok słupka
75'
Odbiór Borysiuka (LECHIA Gdańsk) po błędzie Drygasa (Pogoń Szczecin), ale za mocno "wyrzucił" Paixao, który z prawego skrzydła odgrywał piętkę. Z kontrą ruszyła Pogoń, ale szybko skasował ją Nunes (LECHIA Gdańsk) wybijając piłkę w aut
78'
Dośrodkowanie Delewa (Pogoń Szczecin) z rzutu rożnego. Głową uderzał Buksa (Pogoń Szczecin), ale złapał piłkę Kuciak (LECHIA Gdańsk)
78'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Oliveira, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
79'
Wysoka wrzutka Delewa (Pogoń Szczecin) w pole karne. Na rzut rożny wybija piłkę Nunes (LECHIA Gdańsk)
79'
Uderzenie Delewa (Pogoń Szczecin) nad bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Całe szczęście, bo Dusan był zasłonięty przez obrońców
81'
Świetnie przygotował sobie miejsce do strzału Delew (Pogoń Szczecin) przed pole karnym i "kropnął" mocno na bramkę Kuciaka (LECHIA Gdańsk). Bramkarz Lechii był jednak znakomicie ustawiony i odbił piłkę
82'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Delew, w jego miejsce wchodzi Benedyczak.
84'
Dośrodkowanie Frączczaka (Pogoń Szczecin) zablokował Nunes (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
85'
Przy rzucie rożnym faulowany Kuciak (LECHIA Gdańsk), ale i tak łapie piłkę.
Śląsk prowadzi z Piastem już 3:1. Nie zmienia to nic dla Lechii, która jest kilka minut od utrzymania się w ekstrasklasie.
90'
Arbiter doliczył 3 minuty
90+2
Faulowany na prawym skrzydle Paixao
90+3
Rzut wolny i utrzymanie piłki przez Lechię.
90+3
Koniec meczu. Lechia zremisowała z Pogonią 1:1 i utrzymała się w ekstraklasie
9'
Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem szybkiej, intensywnej gry i wymiany cios za cios. Obie drużyny miały kilka sytuacji bramkowych, a Lechia omal nie straciła gola do szatni. Po zmianie stron wynik 1:1 nie uległ już zmianie, a widowisko było znacznie słabsze niż do przerwy. Mimo tego, obu drużynom udało się stworzyć kolejne sytuacje, których jednak nie wykorzystały. "Setkę" dla Lechii zmarnował Oliveira (LECHIA Gdańsk). To wszystko schodzi jednak na dalszy plan, bo Lechia może odetchnąć i ze Szczecina wraca pewna ekstraligowe bytu na kolejny sezon.

16 Sandecja Nowy Sącz 36 6 14 16 33:53 32
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-05-13

Wyniki 36 kolejki

• grupa o miejsca 9-16
  • Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:1)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:1 (2:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0:1 (0:1)
  • grupa o miejsca 1-8
  • Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
  • Wisła Płock - Korona Kielce 4:1 (3:0)

Opinie (295) ponad 20 zablokowanych

• (14)

Lechii co dalej

• 53 7

• Trzeba zrezygnować z usług paru graczy. (7)

Chodzi mi o: Krasic, Flavio, Augustyn, Mladenovic, Wawrzyniak, Wojtkowiak, Łuksik (?), Oliveira też szału nie robi. Mila za pajacowanie na facebooku pomimo brania kasy jako piłkarz powinien wyleciec z klubu a nie być kimś w sztabie.

• 28 17

• (2)

począwszy od ciebie. zapomniałeś o swojej nieskromnej osobie.

• 17 12

• (1)

Fakt, zapomniałem.

• 11 5

• to nie zapominaj ! pozwolenia wciąż nie ma.

• 8 3

• do odpalenia, o ile nie kończą im się kontrakty: (1)

Augustyn, Krasić, Kuświk, Mladenowić, Łukasik, Milos, Wawrzyn, Wojtkowiak, Wolski, za nich dwóch- trzech doświadczonych profesjonalistów i ambitną młodzież.

• 10 10

• Nie zgadzam się z Tobą

Myślę że Łukasik, Milos, Wolski powinni zostać w klubie a reszta out!!!

• 7 6

• z Oliverią się nie zgodzie, reszta wypad.

• 11 8

• Trzeba ? a to ty jesteś właścicielem ?

• 2 3

• Pytanie co z prezesem? (1)

• 8 1

• Sam siebie na taczkach nie wywiezie

• 3 0

• nie bede chodził dopoki coś sie nie zmieni (2)