Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 27:33. Pierwsze punkty w Superlidze

18 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Mateusz Kosmala (na zdjęciu) i jego koledzy z Torus Wybrzeże Gdańsk zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Wygrana w Szczecinie przyszła zaskakująco łatwo. Mateusz Kosmala (na zdjęciu) i jego koledzy z Torus Wybrzeże Gdańsk zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Wygrana w Szczecinie przyszła zaskakująco łatwo.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało na wyjeździe z Sandra Spa Pogonią Szczecin 33:27 (21:12) w meczu 3. kolejki PGNiG Superligi. Dla podopiecznych Mariusza Jurkiewicza, którzy zaczęli mecz od serii 7:1, to pierwsze punkty w sezonie. Niezadowolony może być jedynie debiutujący w Wybrzeżu Dmytro Doroszczuk. Doświadczony Ukrainiec po kilkudziesięciu sekundach od wejścia na boisko został ukarany czerwoną kartkę.

10% 21 typowań TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

POGOŃ: Wiśniewski, Arsenić - Krok 3, Kapela 1, Wąsowski, Gierak 3, Krupa 1, Bosy 3, Starcević 2, Jedziniak, Krysiak 4, Rybski 3, Zaremba 2, Polok 5

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Stojek, Mosquera 2, Pieczonka 2, Gądek 4, Doroszczuk, Jachlewski 4, Sulej 1, Kosmala 9, Papaj 2, Comerlatto 6, Wróbel, Janikowski 2, Woźniak

Napisać, że Torus Wybrzeże Gdańsk mecz w Szczecinie rozpoczęło rewelacyjnie to nie napisać nic. Wprawdzie wynik spotkania otworzyli z rzutu karnego gospodarze, ale to podopieczni Mariusza Jurkiewicza po 10 minutach gry prowadzili 7:1.

Gdy Pogoń odrobiła 2 bramki, Wybrzeże odpowiedziało serią 4 kolejnych trafień. Przewaga gdańszczan wynosiła nawet 7, a potem 9 trafień. Rzutowo brylowali Mateusz Kosmala, Leonardo ComerlattoSantiago Mosquera a siedem udanych interwencji w bramce zaliczył do przerwy znakomicie dysponowany Miłosz Wałach.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Kosmala, który do szatni udał się mając na koncie 6 bramek.

Jedynym, który nie mógł być zadowolony, był Dmytro Doroszczuk. Doświadczony obrotowy, dla którego był to debiut w barwach Wybrzeża, zaledwie po kilkudziesięciu sekundach od wejścia na parkiet, w 38. minucie spotkania został ukarany czerwoną kartką i zakończył udział w meczu.

Sytuacja była kuriozalna, zwłaszcza że kara podyktowana za przewinienie Ukraińca mogła budzić wątpliwości. Sam zawodnik nie krył się z tym, że kompletnie nie pojmuje decyzji arbitra.

To nie zaszkodziło jednak gdańszczanom, którzy ostatecznie sięgnęli po zaskakująco łatwe zwycięstwo. Wprawdzie już nie dominowali jak w pierwszej części meczu i dali Pogoni odrobić straty, ale nie mieli problemu z utrzymaniem bezpiecznej przewagi. Dla podopiecznych trenera Jurkiewicza to pierwsze punkty w sezonie.

14 Stal Mielec 3 0 0 0 3 68:90 0
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-09-19