Pogoń Nowe Skalmierzyce - Bałtyk Gdynia 3:1. Porażka z niepokonanym beniaminkiem

dak.
11 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Jedyną bramkę dla Bałtyku Gdynia zdobył Michał Marczak. Było to jego trzecie trafienie w sezonie 2021/22. Jedyną bramkę dla Bałtyku Gdynia zdobył Michał Marczak. Było to jego trzecie trafienie w sezonie 2021/22.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:3 (1:1) w 8. kolejce grupy drugiej III ligi. Biało-niebiescy zaczęli od straty bramki, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Marczak. Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze. Na bloku operacyjnym wylądował Paweł Brzuzy, który po niefortunnym starciu z Michałem Bartkowiakiem złamał kości: piszczelową i strzałkową. Beniaminek pozostał jedyną niepokonaną drużyną w tabeli. Natomiast dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego to piąta porażka w sezonie 2021/22. To drugi najgorszy start gdynian od czasu spadku z II ligi w 2012 roku.

Mateusz Nogaj 20, Dawid Przybyszewski 58 (karny), Marcin Li 81 - Michał Marczak 44

BAŁTYK: Bartkowiak - Kapuściński, Lisiecki, Garbacik, Brzuzy (52 Lengiewicz) - Sikorski (74 Bartosz Nowicki), Bohm, Goerke - Gułajski (74 Wiśniewski), Marczak, Gołuński (71 Buławski)

Bałyk Gdynia ma za sobą trzeci mecz w ciągu tygodnia. W 8. kolejce drugiej grupy III ligi udał się na wyjazd do Nowych Skalmierzyc, gdzie mierzył się z miejscową Pogonią. To beniaminek, który niespodziewanie po awansie zanotował: 4 zwycięstwa i 3 remisy. To jedyny niepokonany zespół w tabeli.

Do bramki biało-niebieskich powrócił Michał Bartkowiak, który rozpoczął w niej rozgrywki 2021/22. Jednak w poprzednich dwóch spotkaniach zastąpił go Dawid Leleń. 24-latek wpuścił w nich łącznie 6 goli.

Bałtyk Gdynia - Elana Toruń od 2:0 do 2:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Ponadto dokonano dwóch innych zmian w porównaniu z poprzednim meczem z Elaną Toruń (2:3). Na lewą obronę powrócił Paweł Brzuzy, a środek pola zajął Oskar Sikorski. Ten pierwszy w podstawie opuścił 2 poprzednie mecze, a drugi - 1.

Podopieczni Grzegorza Nicińskiego zaczęli od dwóch groźnych sytuacji, ale to gospodarze otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Nogaj. Bartkowiak dobrze zachował się przy rzucie rożnym, ale piłka niefortunnie odbiła się od twarzy piłkarza Pogoni i... wpadła do bramki.

Niedługo potem mogliśmy mieć wyrównanie, ale Adam Gołuński trafił tylko w słupek. To mogło być zwieńczenie efektownego rajdu skrzydłowego Bałyku. Jednak biało-niebiescy szli za ciosem i w końcu dopięli swego. Efektem było trafienie Michała Marczaka tuż przed przerwą, które miało dodać pewności siebie przed drugą częścią spotkania.

10 drużyn z Trójmiasta gra dalej w Pucharze Polski. Przeczytaj relację z II rundy

Zamiast tego - po zmianie stron strzelali tylko gospodarze. W 58. minucie rzut karny na bramkę zamienił Dawid Przybyszewski. Natomiast niedługo przed końcem prowadzenie podwyższył Marcin Lis, który świetnie odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i głową strącił piłkę do siatki. W 7. minucie doliczonego czasu okazję miał jeszcze Marczak, ale górą był bramkarz z Nowych Skalmierzyc.

Ostatecznie zakończyło się na zwycięstwie gospodarzy 3:1. Dla biało-niebieskich to już piąta porażka w tym sezonie, co przekłada się na drugi najgorszy start od czasu spadku z II ligi w 2012 roku. Gorzej było tylko w sezonie 2019/20, gdy gdynianie mieli 3 punkty po 8 kolejkach.

Bardzo pechowo spotkanie skończyło się dla Brzuzego. Obrońca Bałtyku trafił do blok operacyjny po niefortunnym incydencie z Bartkowiakiem, w którym złamał kość piszczelową i strzałkową.

18 Kluczevia Stargard 8 0 2 6 4:22 2
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-09-12