Politechnika Gdańska - Zagłębie Sosnowiec 94:81. Pewne zwycięstwo koszykarek

dak.
29 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej zapisały siódme zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej zapisały siódme zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

DGT AZS Politechnika Gdańska pokonała u siebie CTL Zagłębie Sosnowiec 94:81 (29:17, 26:16, 23:22, 16:26) w 18. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Akademiczki prowadziły różnicą nawet 33 punktów, a zwycięstwo zapewniły sobie już po przerwie. Aż pięć koszykarek PG zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem.

POLITECHNIKA: Davis 23 (3x3, 12 as.), Hamblin 19 (17 zb.), Rymarenko 15 (1x3, 7 zb.), Pyka 15 (2x3), Bujniak 8 (1x3) oraz Koc 12 (2x3), Scekić 2, Ossowska

ZAGŁĘBIE: January 24 (8 zb., 8 as.), Wallace 24 (2x3), Jasnowska 8 (2x3), Jarosz 4, Vucković 0 oraz Stasiuk 11, Toure 7 (8 zb.), Jasiulewicz 2, Wojtala 1, Czyżewska

Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej kapitalnie zaczęły piątkowe starcie, bo od prowadzenia 9:0. Od początku pewnie szły po swoje, bo jeszcze przed upływem 5 minut wygrywały aż 19:2. Jednak w szeregach obronnych wdarło się nieco swobody, gdyż po niedługiej chwili przewaga stopniała do 7 punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się ostatecznie wynikiem 29:17.

Jazmine Davis, czyli muzyczny talent koszykarek DGT AZS Politechniki Gdańskiej

Po krótkiej przerwie gospodynie ponownie włączyły wyższy bieg i 23. minucie wygrywały 36:19. Dzięki temu mogły kontrolować dalszy przebieg gry, a jeszcze przed przerwą powiększyły przewagę do 22 "oczek" (55:33).

Na trzecią partię, cztery koszykarki PG wychodziły z dwucyfrowym dorobkiem punktowym: Katerina Rymarenko, Monika Pyka, Jazmine DavisRuth Hamblin. Wszystkie trafiały także tuż po przerwie i przybliżały swój zespół do drugiego zwycięstwa z rzędu. Próg 30 "oczek" pękł w 24. minucie i raczej nikt nie spodziewał się, by przyjezdne zdołały jeszcze odwrócić losy tego starcia.

Ślęza Wrocław - Politechnika Gdańska 67:68. Relacja, oceny

Role nieco odwróciły się w ostatniej kwarcie. Do głosu doszły zawodniczki z Sosnowca i pomniejszały stratę, ale tylko na to było je już stać. Na niecałe 2 minuty przed końcem różnica wynosiła 11 punktów. Na więcej nie pozwoliła Hamblin, która zdążyła rzucić jeszcze 6 "oczek". To pozwoliło jej osiągnąć drugi najlepszy wynik w zespole.

11 Gtk Gdynia 16 0 16 934:1401 16
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-11 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-01-29

Wyniki 18 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CTL Zagłębie Sosnowiec 94:81 (29:17, 26:16, 23:22, 16:26)
  • VBW ARKA GDYNIA - GTK GDYNIA 101:56 (24:15, 21:13, 34:8, 22:20)
  • Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 70:81 (14:19, 18:20, 23:21, 15:21)
  • Basket 25 Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 57:62 (10:17, 18:9, 12:13, 17:23)
  • Energa Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 65:74 (23:26, 10:21, 18:17, 14:10)
  • pauza: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.