Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia 60:89. Romanie Bernies rozegrała ostatni mecz

dak.
30 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 10:25 (31 grudnia 2021)

Romane Bernies w sezonie 2021/22 rozegrała 21 meczów dla VBW Arki Gdynia. Romane Bernies w sezonie 2021/22 rozegrała 21 meczów dla VBW Arki Gdynia.

VBW Arka Gdynia rozbiła na wyjeździe Polonię Warszawa 89:60 (34:8, 20:13, 20:21, 15:18) w 13. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie rozprawiły się z beniaminkiem już w pierwszej kwarcie. Przed przerwą podwyższyły swoje prowadzenie do 33 punktów i dzięki temu kontrolowały przebieg gry w drugiej połowie. Po raz ostatni w gdyńskim zespole zagrała Romane Bernies.

Aktualizacja, 31.12.2021, godz. 10:25

Dzień po meczu VBW Arka Gdynia potwierdziła rozstanie z Romane Bernies. Rozgrywająca kończyła to spotkanie ze łzami w oczach, co było jednoznaczne z pożegnaniem.

Francuzka w sezonie 2021/22 rozegrała w sumie 21 meczów dla żółto-niebieskich (po 10 w Eurolidzee i Energa Basket Lidze Kobiet oraz 1 w Superpucharze Polski). Na polskich parkietach notowała średnio 7,2 pkt i 4,9 asysty przy 21 minutach gry. Natomiast na międzynarodowej arenie jej średni wynik to 3,6 pkt oraz 3,1 asysty przy 21,5 minuty.

Odejście Bernies oznacza, że jedynymi rozgrywającymi w zespole pozostają: Klara LundquistMagdalena Szymkiewicz.

GTK Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Gorzów 61:76. Relacja, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

POLONIA: Gorsić 16 (2x3, 10 zb.), Sosnowska 9, Preihs 5 (1x3), Mistygacz 2, Pawłowska 1 oraz Pyka 16, Bucyk 4, Janczak 3, Siemienas 3 (1x3), Kluczyńska 1, Wybraniec 0

VBW ARKA: Gustafson 16, Szymkiewicz 10 (2x3, 6 as.), Lundquist 9 (1x3, 7 zb., 6 as.), Kastanek 8 (2x3), Begić 6 (6 zb.) oraz Borkowska 12 (7 zb.), Kunek 10 (2x3), Dobrowolska 7 (1x3), Podgórna 6, Bernies 5 (1x3)

VBW Arka Gdynia do meczu z Polonią Warszawa podeszła podrażniona porażką w poprzednim starciu z drużyną PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp. (59:62). I choć zagrały bez Morgan Bertsch, to efekty zobaczyliśmy już od samego początku.

PolskaStrefaInwestycji Gorzów - VBW Arka Gdynia 62:59. Relacja, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Żółto-niebieskie zaczęły od prowadzenia 14:0. Jeszcze w tej samej kwarcie postanowiły podkreślić swoją dominację, wygrywając w niej 34:8. Tak dobrego startu w sezonie 2021/22 jeszcze nie miały.

W drugiej postanowiły pójść za ciosem i rozprawić się z beniaminkiem. Co prawda spuściły nieco z tonu, ale i tak wynik 54:21 w przerwie mógł robić wrażenie. Dzięki takiej przewadze spokojnie można było kontrolować przebieg gry w trzeciej i czwartej partii.

Dominację gdynianek potwierdziły statystyki. Rzucały ze skutecznością 50 proc. z gry (34/68) i 40 proc. z dystansu (11/27). Natomiast jeszcze lepiej było po pierwszej połowie, gdy wskaźniki zatrzymały się na wyniki odpowiednio: 55 proc. (21/38) i 42 proc. (6/14).

VBW Arka radziła sobie też dobrze pod koszem. Zebrała 40 piłek, przy 33 Polonii. Koszykarki z Warszawy były lepsze jedynie pod względem przechwytów. Zanotowały ich 7, a rywalki - 4.

Świąteczne kartki i wideo od trójmiejskich sportowców

Największą cegiełkę do tego rezultatu dołożyła Megan Gustafson, zdobywczyni 16 punktów (8/9 z gry) i 5 zbiórek. Zarówno ona, jak i jej pozostałe koleżanki rozegrały po około 20 minut. Wyjątek stanowił występ Klary Lundquist, która spędziła na parkiecie 30 minut. W tym czasie zdążyła rzucić 9 punktów (4/10 z gry) oraz zapisać 7 zbiórek i rozdać 6 asyst.

Tym samym Jelena Skerović wygrała pierwszy mecz w roli trenerki VBW Arki, ale generalnie w Energa Basket Lidze Kobiet.

Wyniki 13 kolejki

• Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia 60:89 (8:34, 13:20, 21:20, 18:15)
  • GTK Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 61:76 (13:27, 19:27, 10:15, 19:7)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 55:63 (14:23, 11:9, 13:13, 17:18(
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 70:96 (21:17, 21:15, 12:34, 16:30)
  • Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 63:86 (6:23, 15:17, 17:26, 25:20)
  • pauza: Energa Toruń