Hokeiści Automatyki nie zwalniają tempa

15 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Jan Steber był jednym z tych hokeistów, którzy w niedzielę pilnowali korzystnego wyniku dla MH Automatyki. Jan Steber był jednym z tych hokeistów, którzy w niedzielę pilnowali korzystnego wyniku dla MH Automatyki.

Hokeiści MH Automatyki odnieśli czwartą z rzędu wygraną. Tym razem pokonali w Hali Olivia przedostatnia w tabeli PHL Tempish Polonię Bytom 7:4 (1:0, 3:1, 3:3). Przed ostatnią tercją wydawało się, że spokojnie poradzą sobie z rywalem. Ten jednak uruchomił atak, na który jednak gdańszczanie zawsze mieli szybką odpowiedź. Kolejny mecz przed własną publicznością MH Automatyka rozegra we wtorek. W Hali Olivia podejmie Comarch Cracovię o godz. 18:30.

7:4 Polodna 54:03

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Maciejewski, Steber; Polodna, Skutchan - Lehmann, Wachowski, Vitek; Stasiewicz, Samusienko - Kantor, Wysocki, Strużyk; Rompkowski, Szczerbakow - Dolny, Wrycza, Różycki, Pesta, Marzec

Tempish Polonia: Landsman, Zdanowicz; Cunik, Działo, Salamon; Jaworski, Danieluk - Pastryk, Stępień, Kozłowski; Frączek, Kalinowski - Owczarek, Turoń, Bordowski; Krzemień, Stoklasa - Falkenhagen, Dybaś, Kłaczyński; Mularczyk

Po dwóch wyjazdowych meczach w dwa dni, w tym sensacyjnym zwycięstwie po rzutach karnych nad liderem PHL GKS Tychy, hokeiści MH Automatyki wrócili do Gdańska. Tym razem ich rywalem była przedostatnia w tabeli Tempish Polonia Bytom, która jednak ma tylko dwa zwycięstwa mniej niż zespół z Trójmiasta. Dlatego też drużyna Andrieja Kowaliowo musiała sięgnąć po kolejną wygraną, aby kontynuować skuteczną ucieczkę przed dołem tabeli.

Pierwsza tercja nie była efektowna. Co prawda gdańszczanie szybko zamknęli rywali na ich połowie, ale strzał, które oddawali, albo były bronione przez Filipa Landsmana, albo po prostu były niecelne. Z drugiej strony Polonia praktycznie nie zagraża bramce Tomasza Witkowskiego. A golkipera gości udało się w końcu pokonać w 15. minucie. Jan Steber uderzył krążek spod niebieskiej linii. Strzał nie był atomowy, ale Landsman był zasłonięty i został zaskoczony.

Znacznie bardziej hokeiści rozkręcili się w drugiej części gry. Co prawda zaczęło się od małego trzęsienia ziemi na gdańskiej połowie i wyrównującej bramce Mateusza Danieluka, ale później ponownie dominowali gospodarze. Trzy minuty później Krzysztof Kantor dojechał do krążka, który bramkarz Polonii odbił po strzale Adama Skutchana i posłał go do pustej bramki.

Jeszcze w tej tercji gdańszczanie trafiali dwukrotnie. W 32. min. Petr Polodna świetnie wyszedł z kontrą w towarzystwie Stebera i podwyższył na 3:1, a w 40. min. Kacper Różycki najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Polonii i było już 4:1.

Przed ostatnią częścią gry w bramce gości nastąpiła zmiana, Landsmana zastąpił Tomasz Zdanowicz. I nagle gości zaczęli prezentować się lepiej także w ataku. W 47. i 50. min. zdobyli po bramce i w MH Automatyce zaczynało robić się gorąco (4:3). Ponownie jednak impuls kolegom dała para Polodna - Steber. Tym razem pierwszy podawał, drugi strzelał i było 5:3 dla gospodarzy. Minutę później kontratak MH Automatyki wykończył Mateusz Strużyk więc gdańszczanie ponownie mogli wrócić do spokojnej gry (6:3). W 54. min. zmącił im to na chwilę Tomasz Kozłowski, ale 40 sekund później wynik spotkania na 7:4 ustalił Polodna.

11 SMS Katowice 11 0 0 0 11 9:91 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-10-18

Wyniki 11 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Tempish Polonia Bytom 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)
  • Unia Oświęcim - PGE Orlik Opole 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
  • Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
  • Anteo Naprzód Janów - GKS Tychy 3:6 (1:0, 0:4, 2:2)
  • SMS Katowice - Comarch Cracovia 3:10 (1:1, 1:6, 1:3)
  • pauza: JKH GKS Jastrzębie
  • Zaległy mecz z 9. kolejki
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Comarch Cracovia 2:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Opinie (69) ponad 10 zablokowanych

• GKS WYBRZEŻE

Gratulacje, tak trzymać.
    Powodzenia w kolejnych meczach.

• 69 3

• Brawo !!

Szalona III tercja gol za gol. Polodna grał jak natchniony, asysty, gole super.

• 63 0

• !!!!

Czapki z Głów co tu pisać!;)

• 52 1

• Brak relacji na żywo to dowód olewania Stoczni (3)

• 85 0

• Byle piłkarz kopnie piłkę to piszą godzinami a hokej olewka w Polsce (2)

• 33 0

• HN

Na Hokej.Necie była, jak zwykle. Oni nigdy nie zawodzą.

• 25 0

• To raczej wina działaczy hokeja, a nie piłki nożnej. Prawda na dzień dzisiejszy jest taka, że w Europie polska liga jest na samym dnie.

• 8 6

• Ładnie grali

• 28 0

• (1)

Steber - mega forma. Polodna - stary szczwany lis. Witek nie wyjeżdżaj daleko z bramki. Vitek - nie było widać. Bilcik - nie widziałem, żeby coś grał, znowu. Skuter - na swoim poziomie. Reszta poprawnie... GRATULACJE! Choć widać było brak koncentracji po strzeleniu kilku bramek przewagi. Przy takim trenerze wierzę, że coś będziecie mogli ugrać w playoff. Warunek: trenować trenować i trenować...

• 32 8

• Druga formacja mniej widoczna wczoraj ale tak to jest że raz jedni punktują raz drudzy. Vitek parę raz porządnie podał chyba nawet ze 2 takie do zawodnika który sam na sam był bramkarzem, ale niestety nic nie wpadło. Nie zmienia to faktu że to najlepszy na nasz punktujący, przydało by się jakieś wzmocnienie do tej formacji.

• 2 0

• (3)

Otwórzcie w końcu drugą trybunę, bo ludzie daleko po bokach siedzieć muszą.