Polska pokonała Czechów. Zagrało 7 rugbistów Ogniwa Sopot

29 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Ogniwo Sopot

Wojciech Piotrowicz (z lewej), Adam Piotrowski (w kasku) oraz pięciu innych rugbistów Ogniwo Sopot przyczyniło się do zwycięstwa reprezentacji Polski w jubileuszowym meczu. Wojciech Piotrowicz (z lewej), Adam Piotrowski (w kasku) oraz pięciu innych rugbistów Ogniwo Sopot przyczyniło się do zwycięstwa reprezentacji Polski w jubileuszowym meczu.

Reprezentacja Polski od zwycięstwa w wyjazdowym meczu nad Czechami 41:22 (24:7) rozpoczęła rywalizację w Rugby Europe Trophy. W spotkaniu wystąpiło aż siedmiu rugbistów z Ogniwa Sopot, a trzech z nich zdobyło łącznie 22 punkty. W kolejnym pojedynku ekipa Duaine'a Lindsay'a zmierzy się 3 listopada w Łodzi z Litwą.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ROZGRYWKACH RUGBY EUROPE TROPHY

Punkty:
Dan Hosek 10, Tomas Forest 7, Jiri Pantucek 5 - Piotr Zeszutek 10, Mateusz Adamski 9, Wojciech Piotrowicz 7, Michał Jurczyński 5, Daniel Gdula 5, Stanisław Powała-Niedźwiecki 5

POLSKA: Bobryk (77 Gadomski), Chróściel, Kelberashvilli (44 Bysewski) - Piotrowski (77 Król), Powała-Niedźwiecki - Wiśniewski (66 Mirosz), Seydak, Zeszutek - Plichta - Adamski (79 Grabowski) - Szczepański (36-44 Gadomski), Gdula, Jurczyński, Charlat - Pogorzelski (41 Piotrowicz)

Był to mecz numer 300 w historii występów reprezentacji Polski. I nasza drużyna narodowa w Zlinie godnie uczciła jubileusz.

1/3 wyjściowego składu stanowili rugbiści Ogniwa Sopot: Adam Piotrowski, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Mateusz Plichta, Grzegorz SzczepańskiPiotr Zeszutek. Ten ostatni był kapitanem biało-czerwonych. Po przerwie na boisko weszło dwóch kolejnych zawodników tego klubu: Radosław BysewskiWojciech Piotrowicz.

Zeszutek w 12. minucie otworzył wynik spotkania, a po pół godzinie gry kolejnym przyłożeniem poprawił wynik na 22:0. Właśnie ten fragment spotkania zadecydował o sukcesie biało-czerwonych. Potem pojedynek miał już wyrównany charakter.

Czesi poczuli, że nie muszą przegrać, gdy w 52. minucie zbliżyli się 15:24. Na więcej rywalom nie pozwoliły punkty m.in. kolejnych rugbistów Ogniwa Sopot. Piotrowicz celnie kopnął z karnego oraz trafił dwa przyłożenia, w tym to ustalające końcowy wynik. Natomiast ostatnia "piątka" meczu należała do Powały-Niedźwieckiego.

Tak jak zapowiadaliśmy Duaine Lindsay sięgnął po debiutantów. Pierwszy mecz zaliczył m.in. Lawrie Seydak. To wychowanek szkockiej Akademii Edinburgh, grający obecnie dla Edinburgh Accies. Występuje w trzeciej linii młyna, na pozycji rwacza.

Przyłożeniem debiut uczcił zawodnik Juvenii Kraków, Michał Jurczyński. Natomiast Michał Gadomski z Orkana Sochaczew pierwszy mecz w kadrze rozgrywał na raty. Najpierw pojawił się na zmianę czasową, a na dobre wszedł w 77. minucie.

PRZECZYTAJ RELACJE Z MECZÓW OSTATNIEJ KOLEJKI EKSTRALIGI

Przypomnijmy, że Rugby Europe Trophy to drugi szczebel rozgrywek dla europejskich drużyn spoza Pucharu Sześciu Narodów. Kolejnym rywalem Polaków będą Litwini (beniaminek), z którymi zagramy 3 listopada w Łodzi. Ponadto w grupie są: Holendrzy i Szwajcarzy. Do tego grona dołączy pokonany z meczu Rumunia - Portugala.

W sezonie 2018/19 każdy zagra z każdym bez rewanżów. Najlepszy zespół uzyska prawo gry w barażu o Rugby Europe Championship, a najgorszy zostanie zdegradowany do Rugby Europe Conference.

Pozostałe meczów Polski
3 listopada 2018 Polska - Litwa (Łódź)
17 listopada 2018 Polska - Holandia (Lublin)
16 lutego 2019 Rumunia/Portugalia - Polska
23 marca 2019 Polska - Szwajcaria

Opinie (12)

• Gratulacje!

Taki znak czasów, zero kadrowiczów z Arki. Na szczęście raczej spadek Arce w lidze nie grozi.
    Klasyczny przykład rozpadu zajefajnej ekipy.

• 10 0

• Historia (2)

Ale jaja,hehehe. Ale pamiętam czasy jak w reprezentacji Polski w pierwszym składzie wychodziło siedmiu zawodników Ogniwa Sopot. Ktoś pamięta kiedy to było? Jakieś nazwiska?

• 6 1

• Ogniwo Ukraina (1)

Tylko ze z tych 7 tylko 2 wychowankow

• 4 3

• No i?

To znaczy, ze nie są zawodnikami Ogniwa?:)