Atom Trefl przegrał w Muszynie

10 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Justyna Łukasik była najlepszą siatkarką Atomu Trefla w meczu w Muszynie. Skończyła 12 z 16 ataków, do tego dodała 4 pkt blokiem i 2 zagrywką. Justyna Łukasik była najlepszą siatkarką Atomu Trefla w meczu w Muszynie. Skończyła 12 z 16 ataków, do tego dodała 4 pkt blokiem i 2 zagrywką.

Siatkarki Atomu Trefla po raz trzeci z rzędu zakończyły ligowy mecz bez punktów. Słaba postawa w pierwszym i trzecim secie oraz zrywy w drugim i czwartym nie wystarczyły, aby pokonać Polski Cukier Muszyniankę Enea. Atomówki miały szanse choć na punkt, ale zmarnowały dwie piłki setowe na tie-breaka i uległy 1:3 (19:25, 25:12, 18:25, 24:26).

Polski Cukier: Rabka 1, Savić 16, Wawrzyniak 11, Sosnowska 9, Wójcik 14, Cvetanović 12, Medyńska (libero) oraz Wilk 1, Cikiriz, Łyszkiewicz

ATOM TREFL: Mras 3, Damaske 11, Skorupa 5, Goliat 15, Mielczarek 9, J. Łukasik 18, Kulig (libero) oraz Fedusio 2, M. Łukasik 1

W sobotę doszło do meczu, który kilka sezonów temu nazwano by hitem kolejki, a nawet rundy. W rozgrywkach 2010/2011 i 2011/2012 Atom Trefl i Muszynianka spotykały się w finale OrlenLigi. Za pierwszym rzem górą były rywalki, za drugim sopocianki. Wówczas Atomówki sięgnęły po pierwsze w historii mistrzostwo Polski.

Obecnie obie drużyny także są obok siebie w tabeli, ale w jej dolnej połowie. Przy zwycięstwie za trzy punkty w Muszynie zespół Piotra Mateli przeskoczyłby rywalki w klasyfikacji. Już pierwszy set jednak na to nie wskazywał.

Sopocianki miały 9-proc. perfekcyjnego przyjęcie. Udało się to tylko libero Klaudii Kulig. Do tego poza Magdaleną Damaske skrzydłowe prezentowały się fatalnie w ataku. Karolina Goliat dostała 9 piłek, z których tylko jednym zbiciem potrafiła zdobyć punkt. Gdyby przyjęcie było lepsze, wtedy można by grać więcej środkiem, skąd 2 z 2 ataków skończyła Justyna Łukasik. A tak rywalki spokojnie zbudowały przewagę i szybko skończyły pierwszą partię.

Druga miała iście sprinterski przebieg, ale tym razem dzięki dobrej postawie Atomówek. Problemy w przyjęciu miały w niej siatkarki z Muszyny. Skuteczny blok oraz atak Beaty Mielczarek i sopocianki prowadziły 18:10. Do końca partii pozwoliły rywalkom zdobyć już tylko dwa punkty.

Niestety w kolejnym secie nie były w stanie utrzymać wysokiej formy. Ponownie miały problemy z zagrywką Muszynianki i szybko traciły do niej 4 punkty (6:2). I choć były w stanie dojść gospodarza rywalizacji na odległość jednego punktu, to do remisu już nie doprowadziły. Mało tego, w drugiej części seta ich gra zupełnie się rozsypała i ponownie pewnie wygrała Muszynianka.

Sopocianki także w czwartym secie potrafiły jednak zmienić kompletnie swoją grę. Zdobyły prowadzenie 8:4, ale jak szybko zbudowały przewagę, tak szybko ją roztrwoniły. Za chwilę mieliśmy bowiem remis 9:9. Po czasie dla Mateli lepiej zaczęły funkcjonować blok i zagrywka. To dało sopociankom ponownie pewne prowadzenie 17:13. Muszynianka powoli je odrabiała, ale Atomówki i tak doszły do dwóch piłek setowych. Niestety ich nie wykorzystały, rywalki zdobyły za to cztery punkty z rzędu i zakończyły mecz z kompletem punktów.

Wyniki 11 kolejki

• Polski Cukier Muszynianka Enea - ATOM TREFL SOPOT 3:1 (25:19, 12:25, 25:18, 26:24)
  • PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (19:25, 25:22, 25:20, 19:25, 11:15)
  • Legionovia Legionowo - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (25:11, 24:26, 25:23, 25:22)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)
  • Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:17, 25:21)
  • Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 0:3 (19:25, 17:25, 14:25)
  • KSZO Ostrowiec - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (21:25, 26:24, 22:25, 23:25)

Opinie (16) 2 zablokowane

• Dziadostwo (2)

• 10 24

• Dziadostwo? Po walce przegrały. (1)

W poprzednich sezonach Atomówkom też zdarzało się przegrywać z Muszyną, nawet u siebie. A skład był nieporównywalny z tym co mamy teraz.

• 10 3

• a Muszyna gra tym samym składem............

• 2 1

• Trener Atomu (2)

Z calym szacunkiem ale sobie nie radzi. Końcówki setów przegrane po wysokim prowadzeniu Atomu - w każdym meczu to samo.

• 20 14

• (1)

A to trenerowi nie wytrzymuje głowa? Chyba sobie jednak radzi skoro taki zespół na dodatek osłabiony mógł mieć tam tie break.

• 8 7

• mógł mieć, dobrze powiedziane. w teorii to wszystko może się zdarzyć, ale realia są takie a nie inne, zobacz na wynik, na przebieg setów. Z KSZO, też mogły wygrać, i z Budowlanymi.

• (6)

Statystyk miał okazję zobaczyć, jak prowadzi się drużynę przez trenera ( p.Serwińskiego) . 4 set to tylko i wyłącznie zawalony przez Matele. Coś ten środek tabeli ucieka, chociaż miało to byc wystarczającym powodem do zadowolenia dla wielu. Na papierze grały równorzędne składy. Jeden z trenerem, drugi bez. To spowodowało różnice, raczej nie małą, patrząc na wynik, a zwłaszcza przebieg 4-go seta.