stat

Yannick Sambea wraca do pełni sił

12 stycznia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Marcin Dajos

Arka Gdynia

Yannick Sambea wrócił do treningów z Arką Gdynia, choć po operacji kolana nie uczestniczy jeszcze we wszystkich zajęciach z drużyną. W środku pomocy przybył mu konkurent - Andrij Bogdanow z Ukrainy. Dotarli także rekonwalescenci: bramkarz Pavels Steinbors oraz defensor Adam Danch, a zatem liczba piłkarzy na zgrupowaniu w Jarocinie wzrosła do 29. W sobotę o godz. 13 zagrają oni pierwszy zimowy sparing, z I-ligową Miedzią Legnica.PAVELS STEINBORS W "10" PRETENDENTÓW DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2017. REGULAMIN PLEBISCYTU I GŁOSOWANIE

Pod koniec listopada Yannick Sambea przeszedł artroskopię kolana. Sprawiła ona, że nie grał w ostatnich meczach rundy jesiennej. Pod koniec tego okresu zaczął jednak indywidualne treningi, głównie jeżdżąc na rowerze stacjonarnym. Na początku przygotowań do rundy wiosennej zobaczyliśmy do już z drużyną. Nie wziął jednak udziału w testach biegowych.

- W tym tygodniu zacząłem biegać. Co prawda nie robiłem tego pierwszego dnia przygotowań, ale było to niepotrzebne. Ważne jest, aby wchodzić do treningu powoli, krok po kroku. Samo kolano wygląda dobrze, więc nie ma przeciwwskazań do powrotu do zajęć - mówi Sambea.
- W ostatnich tygodniach cały czas przechodziłem rehabilitację. Spędziłem dużo godzin u fizjoterapeuty. Teraz jest okres, kiedy mogę, a wręcz muszę zacząć biegać, ćwiczyć koordynację. Przy dobrej reakcji kolana będę mógł również niedługo wznowić treningi z piłką - dodaje.
ARKA PILNUJE SWOICH PIENIĘDZY. DLATEGO ZATRZYMUJE 23-LATKÓW. OFERTY DLA MICHAŁA MARCJANIKA I MICHAŁA NALEPY

Aby odpowiednio dochodzić do pełni zdrowia pomocnik Arki spędził urlop w ojczyźnie. Twierdzi, że w Niemczech miał wszystko czego potrzeba.

- Przez trzy tygodnie byłem w moim rodzinnym mieście Saarbrucken. Jest tam bardzo dobre centrum rehabilitacyjne. W klubie nie mamy takiego centrum - a szkoda - z drugiej strony pracuję teraz z fizjoterapeutą i to także mi bardzo pomaga - twierdzi Sambea.
W minionej rundzie Sambea zagrał w 11 meczach ekstraklasy, dwóch eliminacyjnych do Ligi Europy i po jednym z Pucharze i Superpucharze Polski. Łącznie spędził na boisku 1196 minuty i strzelił dwie bramki. W ekstraklasie pokonał bramkarza Wisły Kraków. Ostatni raz na boisku był jednak pod koniec października. Miał wrócić do gry miesiąc później, ale podczas rozgrzewki przed meczem ze Śląskiem Wrocław doznał kontuzji kolana.

ADAM DANCH O KONTUZJI, KTÓRA MOGŁA SKOŃCZYĆ KARIERĘ

Yannick Kakoko Sambea

Yannick Kakoko Sambea

Dane:

ur.:
1990-01-26
wzrost.:
174
waga.:
70
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »MARCUS LICZY NA LEPSZY CZAS W ARCE

- Mam nadzieję, że uda mi się wyleczyć na początek rundy wiosennej, ale to wszystko zależy od tego, jak zareaguje na trening moje kolano. Jest taka część ciała, którą mocno obciążamy, dlatego nigdy nie wiadomo, jak szybko uda się wrócić do formy. Mam jednak nadzieję, że gdy powoli będę wprowadzał je na najwyższe obciążenia, to będzie ze mną odpowiednio współpracować. Myślę, że za 2-3 tygodnie będzie można powiedzieć coś więcej - mówi Sambea.
- Jak odnosi się kontuzje, to nigdy nie zaliczy się danego okresu do pozytywnych. Zawsze tego szkoda. Zwłaszcza, że byłem w bardzo dobrej dyspozycji. To jest jednak piłka nożna. Jestem optymistą i wierzę, że wrócę silniejszy i jak najszybciej się da, aby pomóc drużynie - dodaje.
Kiedy wróci do składu, w środku pola może być jeszcze gęściej. Arka już zatrudniła Andrija Bogdanowa. Może on grać tak jako ofensywny, jak i defensywny pomocnik. Do tego na celowniku znalazł się kolejny defensywny pomocnik, Tomasz Jodłowiec.

- W Arce zawsze była konkurencja więc się jej nie obawiam. W tym momencie najważniejsze dla mnie jest kolano i ogólnie moje ciało i forma, mentalność oraz praca. Muszę odpowiednio przejść przez okres pracy z fizjoterapeutą. Później, już na boisku, jak zawsze będę dawał serce. A czy pojawię się na nim na dłużej, czy nie, to już nie moja decyzja. Tej kwestii od poprzedniej rundy nic się nie zmienia - kończy Sambea.
ONI TRENOWALI NA ZGRUPOWANIU W JAROCINIE OD PONIEDZIAŁKU

Aktualna kadra Arki podczas obozu w Jarocinie
Bramkarze: Krzysztof Pilarz, Szymon Więckowicz, Kacper Krzepisz, Pavels Steinbors

Obrońcy: Tadeusz Socha, Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Dawid Sołdecki, Adam Marciniak, Frederik Helstrup, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Fabian Lengiewicz, Adam Danch

Pomocnicy: Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Yannick Sambea, Marcus, Luka Zarandia, Siergiej Kriwiec, Patryk Kun, Grzegorz Piesio, Mateusz Szwoch, Oskar Ryk, Andrij Bogdanow

Napastnicy: Rafał Siemaszko, Ruben Jurado, Jan Łoś, Michał Żebrakowski


Bogdanow dołączył do przebywających na zgrupowaniu w Jarocinie piłkarzy Arki. Razem z nim pojawili się także Pavels Steinbors i Adam Danch. Ukrainiec trenuje na pełnych obrotach, pozostała dwójka jest po zabiegach lekarskich dlatego też ćwiczy indywidualnie.

W Jarocinie nie było z drużyną Szymona Nowickiego. Już przed wyjazdem na obóz trener Leszek Ojrzyński podał informację, że negocjowane jest jego wypożyczenie do I-ligowego Chrobrego Głogów. W piątek napastnik stał się piłkarzem tego klubu na rundę wiosenną. Po niej wróci do do Arki, z którą wiąże go kontrakt do 30 czerwca 2020 roku.

- To wyróżniający się zawodnicy, dlatego też dostają szansę. Powinni także wybrać się z nami na kolejny obóz. Mam nadzieję, że wykorzystają te możliwości - kończy Ojrzyński.
W sobotę gdynianie zagrają pierwszy, zimowy sparing. Zmierzą się z Miedzią Legnica. Początek meczu o godz. 13. W Jarocinie przebywają do niedzieli.

PRZECZYTAJ O PRIORYTETACH TRANSFEROWYCH ARKI

RUCHY TRANSFEROWE W ARCE GDYNIA W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM

Przyszedł: Andrij Bogdanow (pomocnik, Ukraina, Olimpik Donieck, Ukraina, kontrakt do 30 czerwca 2018 z opcją przedłużenia o rok)

Może przyjść: Tomasz Jodłowiec (pomocnik, Legia Warszawa)

Odeszli: Szymon Nowicki (pomocnik, wypożyczenie do Chrobrego Głogów do końca rundy wiosennej), Filip Jazvić (pomocnik, Chorwacja), Tomas Kosut (obrońca, Słowacja), Alavaro Rey (pomocnik, Hiszpania) - wszyscy rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA:
13 stycznia, Miedź Legnica (I liga), Jarocin
17 stycznia, Bytovia (I liga)
22 stycznia, FC Botosani (Rumunia), Turcja
24 stycznia, Worskła Połtawa (Ukraina), Turcja
28 stycznia, Zoria Ługańsk (Ukraina), Turcja
28 stycznia, Siłeks Kratowo (Macedonia), Turcja
3 lutego, Chrobry Głogów (I liga), Gdynia
4 lutego, Wisła Płock (ekstraklasa), Płock