Pomorzanin Toruń - Bałtyk Gdynia na inaugurację. Michał Marczak: Celem grupa mistrzowska

31 lipca 2020, 16:00
Damian Konwent

Bałtyk Gdynia

W sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17, Bałtyk Gdynia rozpocznie pierwszy mecz w sezonie 2020/21. Rywalem biało-niebieskich będzie beniaminek Pomorzanin Toruń. Biało-niebiescy chcą dobrze rozpocząć rozgrywki, ponieważ chcą znaleźć się w grupie mistrzowskiej po pierwszej rundzie sezonu. Podział tabeli 2. grupy III ligi to nowość, która została wprowadzona ze względu na obecność 22 zespołów. - Jeśli się w niej znajdziemy, to nie będziemy musieli martwić się o spadek. Jesteśmy młodym, ale ambitnym zespołem - mówi napastnik Michał Marczak.Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - III liga
Pomorzanin Toruń 0:2 BAŁTYK Gdynia
1 sierpnia 2020, godz. 17:00

Tak typowano 168 typowań

38% Pomorzanin Toruń
20% REMIS
42% BAŁTYK Gdynia


Bałtyk Gdynia zainauguruje piłkarski sezon III ligi wyjazdowym spotkaniem z Pomorzaninem Toruń. To zespół, który jeszcze przed czterema laty występował w A klasie. W poprzednim sezonie wygrał natomiast 12 z 17 meczów. Biało-niebiescy liczą z kolei na udany start po ostatniej porażce z IV-ligowym Jaguarem Gdańsk (3:4) w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski, przez musiał obejść się smakiem gry o trofeum. Odpadnięcie z rozgrywek ma zmobilizować zespół w najbliższym spotkaniu.

- Porażka z niżej notowanym rywalem na pewno boli. Chcieliśmy zagrać w finale, ale tym razem się nie udało. Trzeba wyciągnąć pozytywy, dlatego uważam, że powinniśmy potraktować to jako zimny prysznic przed startem ligowego sezonu. Gramy z beniaminkiem, więc to będzie ciężki mecz, po którym trudno powiedzieć czego można się spodziewać. Jesteśmy jednak dobrej myśli, bo mamy za sobą trzy mecze pucharowe, a rywal dopiero rozpoczyna sezon - ocenia napastnik Michał Marczak.

Jaguar Gdańsk - Bałtyk Gdynia 3:4 w półfinale woj. PP - relacja, galeria foto, wypowiedzi trenerówTen sezon będzie inny niż poprzednie. Druga grupy III ligi będzie liczyła tym razem aż 22 zespoły, co przyczyniło się do zmiany formuły rozgrywek. To skutek pandemii, przez którą w przedwcześnie zakończonym sezonie uznano tylko awanse, bez spadków. Przypomnijmy, że po pierwszej rundzie, w której każdy zmierzy się z każdym, bez rewanżów, liga zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską (8 zespołów) i spadkową (14 zespołów). Celem biało-niebieskich jest zakwalifikowanie się do tej pierwszej.

- To będzie ciężki sezon dla wszystkich. W tym roku liga zostanie podzielona, więc nic dziwnego, że wszyscy liczą na grę w tej górnej części tabeli. Jeśli się w niej znajdziemy, to nie będziemy musieli martwić się o spadek. Bałtyk to młody zespół, ale bardzo ambitny. Każdy poważnie podchodzi do swoich obowiązków - mówi 26-latek.

Zmiana systemu rozgrywek III ligi. Terminarz sezonu 2020/21W realizacji założeń ma pomóc właśnie m.in. Marczak, który po roku spędzonym w III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg powrócił do Bałtyku. 26-latek ma być czołowym snajperem zespołu Jerzego Jastrzębowskiego. Dobrą dyspozycję potwierdził już w pierwszym sparingu, strzelając dwa gole z GOSRiT Luzino (5:1). Warto dodać, że napastnik już podczas wcześniejszego pobytu w Gdyni zdobył 18 bramek w 45 spotkaniach w trakcie 1,5 roku.

- Dużą rolę w tym transferze odegrała pandemia. Oferta była konkretna i na tyle racjonalna, że zdecydowałem się na taki ruch. Miałem oferty z innych klubów, ale w niektórych przypadkach było wiele zmiennych, a musiałem wiedzieć na czym stoję. Z poprzedniego sezonu dało się wyciągnąć więcej, ale to już za nami. Przychodząc tu wiedziałem, że o miejsce w składzie mogę walczyć m.in. z Przemysławem Trytko, ale znam siebie i swoje atuty. Nazwisko to nie wszystko, dlatego pewnie podchodziłem do tej rywalizacji. Musimy pamiętać, że mimo wszystko tej nigdy za wiele i na pewno wpłynęłaby pozytywnie na mnie i kolegę. Dziś już go z nami nie ma, ale nie będę się przez to poczuwał do roli lidera. Chcę zwyczajnie wykonywać swoje zadania jak najlepiej - podsumowuje napastnik.

Wracają niższe ligi piłkarskie. 8 drużyn z Trójmiasta w IV i V lidze. Harmonogram meczów na weekendPoczątek wyjazdowego starcia z Pomorzaninem o godz. 17, w sobotę. Bałtyk poza domem zagra także w drugiej kolejce, z Bałtykiem Koszalin. Kibice na pierwsze domowe starcie muszą poczekać do 15 sierpnia, gdy zmierzą się z Sokołem Kleczew.