Porażka hokeistów na koniec roku. MH Automatyka - Podhale Nowy Targ 1:3

Karol Żebrowski
22 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Jedyną bramkę dla MH Automatyki zdobył Szymon Marzec. Jedyną bramkę dla MH Automatyki zdobył Szymon Marzec.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) z zespołem TartySki Podhale Nowy Targ. Dla zawodników trenera Marka Ziętary był to ostatni mecz w 2018 roku.

0:1 Guzik as. Neupauer 11:57
0:2 Dziubiński 18:13
1:2 Marzec as. Vitek 29:22
1:3 Koski as. Dziubiński 40:33

MH Automatyka: Cowley; Dolny, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Lehmann, Tesliukiewicz - Vitek, Rożkow, Smal; Pastryk, Krasowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Leśniak, Aleksiuk - Rompkowski, Mocarski

Podhale: Odrobny; Wajda, Tolvanen - Różański, Dziubiński, Koski; Jaśkiewicz, Kolusz - Sammalmaa, Neupauer, Guzik; Hovinen, Moksunen - Siuty, Zapała, Michalski; Mrugała, Dutka - Worwa, Kapica, Wielkiewicz

Oba zespoły w ostatnich pięciu ligowych spotkaniach mogły pochwalić się tym samym, dobrym bilansem, który składał się z czterech zwycięstw i jednej porażki. Gdańszczanie w ostatni wtorek musieli uznać wyższość zespołu GKS Tychy, zaś Podhale porażkę poniosło 30 listopada, gdy w domowym spotkaniu uległo 1:4 drużynie z Katowic.

GDAŃSZCZANIE PRZERYWAJĄ SERIĘ LIDERA. PRZECZYTAJ O ZWYCIĘSTWIE AUTOMATYKI NAD GKS KATOWICE

Spotkanie rozpoczęło się od celnego strzału Jana Stebera, z którym nie miał jednak problemu wychowanek Stoczniowca, Przemysław Odrobny. Pierwsze minuty były toczone w spokojnym tempie, a obie drużyny wyraźnie były pełne szacunku dla ostatnich rezultatów rywali i nie chciały popełnić błędu. Niestety, ten przydarzył się gospodarzom. W 12 minucie po wygranym wznowieniu w tercji gdańszczan krążek trafił na łopatkę niepilnowanego Bartłomieja Neupauera, który po chwili zastanowienia oddał mocny strzał na bramkę Evana Cowley'a, a ten zmylony jeszcze rykoszetem od Krystiana Guzika nie miał szans na reakcję i musiał skapitulować po raz pierwszy.

"CHCEMY SPRAWIĆ KIBICOM PREZENT POD CHOINKĘ". TAK PRZED MECZEM Z PODHALEM MÓWIŁ PETR POLODNA. SPRAWDŹ, CO JESZCZE OBIECYWAŁ

Stracona bramka nie była niestety impulsem do ataku dla gospodarzy, a wręcz przeciwnie. Inicjatywę przejęła drużyna z Podhala, która próbowała podwyższyć prowadzenie i w końcu to się jej udało. Błąd w sytuacji z 19 minuty popełnił amerykański bramkarz MH Automatyki, który wybił krążek wprost do Krystiana Dziubińskiego, a ten, chociaż na raty, to zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu, który pierwszą tercję zakończył z korzystnym dla siebie rezultatem.

Od początku drugiej tercji gdańszczanie pod presją wyniku próbowali coraz odważniejszej gry, która dałaby im gola kontaktowego. Swoje szanse mieli Jegor Rożkow czy Josef Vitek, ale nie potrafili ich skutecznie wykorzystać. Ofensywna gra tworzyła jednak zagrożenie w postaci szybkich kontr, które wyprowadzali zawodnicy Podhala, ale oni również, a konkretnie Finowie - Joonas SammalmaaEetu Koski nie potrafili zamienić na bramkę. To zemściło się na drużynie gości w 30 minucie. Teoretycznie niegroźna próba Szymona Marca okazała się być sporym problemem dla "Wiedźmina", który wyraźnie zaskoczony musiał wyjmować "gumę" z siatki.

Zdobyty gol rozbudził grę gdańszczan. Próbowali Mateusz Danieluk i Steber, ale tym razem na posterunku był Odrobny. W 38 minucie gry byliśmy świadkami dopiero pierwszej kary w meczu. Za niesportowe zachowanie na ławkę został odesłany Filip Wielkiewicz. Nie wpłynęło to jednak na rezultat meczu. Druga tercja dla MH Automatyki, ale w meczu wciąż prowadzili goście z klubu z siedzibą w Nowym Targu.

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się dla gospodarzy najgorzej jak mogła. Goście wyprowadzili szybki kontratak, po którym krążek trafił do Koski. Cowley poradził sobie z jego strzałem, ale podobnie jak przy drugiej bramce dla Podhala, dobitka okazała się skuteczna. Zdobyta bramka mocno wpłynęła na pewność gości, którzy nie tylko ograniczyli się do obrony swojej przewagi, ale również szukali kolejnych swoich szans. Hokeiści z Gdańska próbowali podjąć rękawice, lecz o ile w drugiej kwarcie ich akcje były składne, tak teraz w grę wdał się chaos, co nie mogło wróżyć powodzenia dla MH Automatyki.

Na nieco ponad cztery minuty przed końcową syreną na ławkę kar za zahaczanie został odesłany Dziubiński, w czym szansy mogli upatrywać gdańszczanie. Niestety, akcje które przeprowadzali nie tworzyły większego zagrożenia pod bramką Odrobnego. Hokeiści z Gdańska byli coraz bardziej świadomi, że dobry wynik się od nich oddala i dlatego tuż przed końcem meczu dali się ponieść emocjom, a na tafli doszło do sporej przepychanki. Goście po chwili wrócili do gry w pełnym składzie, a wynik nie uległ już zmianie.

- Zagraliśmy słabo w pierwszej tercji. Dwie bramki, które straciliśmy, były prezentami świątecznymi dla zawodników z Nowego Targu. To był dla nas zły moment. Chcąc walczyć z takimi drużynami jak Tychy czy Podhale musimy od początku grać dobrze i odpowiedzialnie. Druga i trzecia tercja były dobre. Staraliśmy się łapać kontakt, ale trochę zabrakło, aby wywalczyć chociaż punkt. Myślę, że w przekroju całego spotkania Podhale wygrało zasłużenie, gdyż było drużyną nieco bardziej odpowiedzialną i dojrzałą - powiedział po meczu trener MH Automatyki, Marek Ziętara.
Kolejne spotkanie ligowe hokeiści z Gdańska zagrają w 2019 roku. 2 stycznia udadzą się do Sosnowca, gdzie w meczu zaległej 30 kolejki podejmą miejscowe Zagłębie.

12 Kadra PZHL 22 2 0 2 18 39:162 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-12-22

Wyniki 32 kolejki

• MH Automatyka Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
  • PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:1, 0:1, 0:2)
  • Węglokoks Kraj Polonia - Comarch Cracovia 2:10 (1:3, 1:4, 0:3)
  • Tauron KH GKS Katowice - Energa Toruń 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Opinie (76) ponad 20 zablokowanych

• Następna będzie na początek Nowego Roku (4)

• 5 15

• Prorok hehe jaki numery w lotka obstawic?

• Dobry ten Dzik nr.4 (1)

Dobrze, ze w koncu mamy takiego dzika. Wajda powinien dostac gruby w.....ol za swoje burackie odzywki.
    Jaromir 68, Sidney 87 i Drwal 40 lipa jak zwykle.
    Mecz generalnie dobry. Kilka bledow i bardzo skuteczny przeciwnik

• 25 3

• no 40 # wyjątkowo zle

• 4 1

• Brawo za walkę. Szkoda, że zdarzyły się te błędy, ale taki jest sport. Wesołych Świąt dla całej Drużyny i wszystkich Kibiców!

• 26 1

• (12)

Młyn dla mnie się nie popisał wyzywać zawodnika Podhala nr 7 który grał już w tej lidze jak niektórzy z was w pieluchy walili... Wstydzić się żenada

• 14 21

• (1)

Jak ktos ma tyle lat to chyba powinien umiec zachowywac jak sportowiec. Zreszta z cale to goralskie towarzystwo to na jedno kopyto. Jedynie Kolusz ma klase a reszta to buractwo

• 21 1

• Kolusz ma chyba kasę, dlatego mu się nie chce wojowac bo i po co

• 1 1

• Co takiego zrobił Różański, że młyn go wyzywał? (1)

Ja nie widziałem, żeandego nie sportowego zachowania z jego strony...

• 5 5

• No bo pewnie ktoś tam z młyna coś tam wiedział i po pijaku wszyscy zaryczeli. Młyn chleje przed meczem u kostka w barze pod recepcja żeby nikt nie widział A potem maja pretensje że ktoś ich bełkot minusuje

• 13 11

• No tylko pewnie ludki z młyna minusuja. Akurat on zawsze był gentlemanem na lodzie ale jak ktoś się nie zna a uważa że wie wszystko to wyzywa

• 5 8

• Nr 7 (6)

Odpowiem Ci go do nr7 na każdym.meczu z nami wyzywa
      naszych fauluje uzywa słów które są uważane za słowa wulgarne więc dostał za swoje

• 10 6

• I ty siedząc w młynie słyszałeś co on na lodzie mówi???

• 10 2

• (4)

I gdzie wczoraj kogoś sfaulowal??? Znafco z młyna???

• 0 2

• Nr7

Kto napisał że wczoraj temat z tym panem ciągnie się od 2 lat i w końcu dostał to na co zasługuje a po taki m gentelmenie to się na konia wsiada znafco

• 0 3

• (2)

wiesz gdzie na plecach koncza sie ochraniacze? bo on ewidentnie wie, i z premedytacja kijem uderza w miejsca nieosloniete. wiec skoncz z tym gentelmanem, albo nie masz zielonego pojecia o hokeju. mysle, ze jeszcze kilka takich zagran i nie schowa się za sędzią, jak zrobił to pod koniec wczorajszego meczu, kiedy pojawiły się przepychnki na lodzie.

• 11 0

• (1)

Marca z crossa pociągnąl gościu z nr 47 filozofie. Tyle, że tak sie gra w skandynawii. Nie ma baletu jak u nas. On i burak Wajda mam nadzieje natna sie kiedys ..... karma wraca

• 0 2

• Nie trzeba mieć matury zdanej żeby sprawdzić na nagraniu kto crossowal marca. Ale kiedy doszło do przepychanek to Jarek już strategiczne miejsce za sędzia zajął. Mysle ze w tym sezonie jeszcze się doczeka. Zwłaszcza za sytuację z Oskarem z zeszłego sezonu na meczu w NT.

• 2 0

• (3)

Podhale dzisiaj po prostu wykorzystało nasze błędy i tyle. Dodali do tego bardzo dobrą obronę, którą rozbijali nasze ataki. Cowley i Polodna niestety wyłożyli patelnie przeciwnikowi. O dziwo dobry mecz zagrał Danieluk, którego gra dzisiaj mi się nawet podobała. Krasowski :D Mega kozak, którego brakowało. Myślałem, że pójdzie w tango ale górale speniali ;) Dodałbym na plus grę Smala, Pesty, Marca i Vitka. Na minus jak zwykle Pastryk "krążek parzy, zjedź z lodu!" Mecz bez historii. Podhale było dzisiaj lepsze.

• 14 4

• (1)

Czy ja wiem czy lepsi? wykorzystali to co dostali a Wiedzmin wynik przytrzymal. Patrzac na to co mielismy ze dwie bramy powinny wpasc. 2 i 3 tercja to nasz ciag na ich bramkę, nasza gra dobrze wygladala.

• 12 1

• No nie do końca się zgodzę. Byliśmy trochę bezradni bo Podhale ładnie było poustawiane w całym meczu. Odrobny trochę im przytrzymał wynik ale gra czyli wyjście z tercji, gra w przewadze, w końcu gra w tercji przeciwnika wyglądały gorzej pewnie przez zmęczenie.

• 8 0

• pastryk dziś zagrał poprawnie najsłabszy to jest Aleksiuk

• 7 0

• (5)

Ale czego oczekiwać od klubu bez historii .
    Wina leży też po stronie kibiców (pseudo)którzy pozwolili na ten twór.
    Ważne że Wielka Lechia wygrała.
    Kibice Wielkiej Lechi nie pozwolili by na zeszmacenie.