Przemysław Szur i Adam Duda odchodzą z Bałtyku Gdynia

8 stycznia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski

Bałtyk Gdynia

Przemysław Szur przeniesie się z Bałtyku Gdynia do Kotwicy Kołobrzeg a Adam Duda zostanie piłkarzem KP Starogard Gdański. Tego pierwszego nie było wprawdzie na liście piłkarzy, z którymi chcieli rozstać się biało-niebiescy, ale rywale z III ligi złożyli zawodnikowi intratną ofertę.PRZECZYTAJ O POMOCNIKU BAŁTYKU, KTÓREGO NA TESTY ZAPROSIŁA LEGIA

Wiosną Bałtyk Gdynia zostanie bez dwóch podstawowych stoperów. Zaraz po zakończeniu rundy i rezygnacji z walki o awans do II ligi, biało-niebiescy zdecydowali o rozstaniu z Przemysławem Kostuchem. W klubie miał zostać Przemysław Szur, ale zawodnik otrzymał intratną propozycję z Kotwicy Kołobrzeg i opuścił Gdynię w ramach transferu gotówkowego.

PRZECZYTAJ KTÓRE KLUBY CHCĄ WYCOFAĆ SIĘ Z III LIGI

To oznacza, że trener Sebastian Letniowski musi szukać wzmocnień w defensywie, która przejdzie kompletną przebudowę. Testowanie potencjalnych wzmocnień rozpocząć się ma już podczas pierwszego w tym roku, środowego treningu.

Ruchy transferowe Bałtyku przed rundą wiosenną 2019

Odchodzą: Adam Duda (KP Starogard Gdański), Przemysław Szur (Kotwica Kołobrzeg), Szymon Rychłowski (wypożyczony do Kaszubii Kościerzyna), Mateusz Góra, Przemysław Kostuch, Damian Garbacik, Mateusz Kołodziejski, Karol Zieliński, Łukasz Duszkiewicz, Adrian Szady, Damian Kugiel - szukają klubów


Na pewno nie pojawi się na nim najlepszy strzelec gdynian Adam Duda. Napastnik, którego najpierw wytypowano do opuszczenia drużyny, a z którym później negocjowano pozostanie w Bałtyku, zagra w innym III-ligowcu KP Starogard Gdański, gdzie dołączy do innych wychowanków Lechii Gdańsk Kacpra Łazaja i Bernarda Powszuka.

PRZECZYTAJ DLACZEGO BAŁTYK ODPUSZCZA WALKĘ O AWANS

Przypomnijmy, że wcześniej Bałtyk oprócz Kostucha i Dudy, skreśli: Damiana Garbacika, Mateusza Kołodziejskiego, Karola Zielińskiego, Łukasza Duszkiewicza, Adriana Szady i Damiana Kugiela. Na wiosnę biało-niebiescy mają opierać się w większym stopniu na piłkarzach miejscowej akademii.

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia
kolejno: data, miejsce, rywal, godzina
12 stycznia, Gdynia, Kaszubia Kościerzyna, godz. 15
19 stycznia, Gdynia, Bytovia, do ustalenia
26 styczna, do ustalenia, Lechia II Gdańsk, do ustalenia
30 stycznia, do ustalenia, Sandecja Nowy Sącz, do ustalenia
2 lutego, Elbląg, Olimpia Elbląg, godz. 12
9 lutego, do ustalenia, Grom Nowy Staw, do ustalenia
16 lutego, do ustalenia, GKS Przodkowo, do ustalenia
23 lutego, do ustalenia, Olimpia Grudziądz, do ustalenia