Puchar Polski rugby: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia o zwycięstwo oraz kontrakty

3 lipca 2020, 14:30
Jacek Główczyński

Lechia Gdańsk zmierzy się z Arką Gdynia 4 lipca, w sobotę o godzinie 18:30 w ostatnim meczu grupy pomorskiej Pucharu Polski. Dla kibiców wstęp jest wolny, ale z uwagi na ograniczenia sanitarne organizatorzy zachęcają kibiców do oglądania transmisji internetowej zamiast do wizyty na stadionie. Bez względu na wynik w finale rozgrywek zagrają Ogniwo Sopot i Juvenia Kraków, ale to nie oznacza, że przy al. Grunwaldzkiej 244 gra toczyć się będzie o przysłowiową pietruszkę.Live: Lechia Gdańsk - Arka GdyniaTypowanie zakończone 3 pkt.

4 lipca 2020, godz. 18:30

Tak typowano 196 typowań

86% Lechia Gdańsk
1% REMIS
13% Arka Gdynia


To będzie weekend z rugby w Trójmieście. 4 lipca, nim obejrzymy derby Trójmiasta drużyn piętnastoosobowych panów, na stadionie przy al. Grunwaldzkiej rywalizować będą żeńskie siódemki. Od godziny 10 rozgrywany będzie ostatni turniej mistrzostw Polski sezonu 2019/20. Jak informowaliśmy, już przed tygodniem 10. tytuł z rzędu zapewniły sobie Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Jeśli komuś tej dawki rugby będzie za mało, w niedzielę, 5 lipca w Sopocie przy ul. Jana z Kolna 18 odbędzie się trzeci turniej mistrzostw Polski dziewcząt do lat 16. Początek gier od godz. 10.

Mistrzostwa Polski 2019/20 w rugby kobiet rozstrzygnięte - wyniki, tabelaFormalnie ma wszystkie te imprezy wstęp jest wolny, gdyż żadna z nich w rozumieniu praw anie będzie imprezą masową. Jednak organizatorzy przypominają o ograniczeniach natury sanitarnej oraz konieczności zachowania dystansu społecznego w związku z pandemią koronawirusa.

- Ten obiekt jest specyficzny, gdyż na jego terenie znajduje się m.in. schronisko młodzieżowe. Dlatego trudno dokładnie zweryfikować liczbę wchodzących do 25 procent pojemności trybun, gdyż trudno ograniczać dostęp do schroniska. Dlatego tego dnia bardziej niż do wizyty na stadionie, zachęcamy kibiców do oglądania transmisji internetowej. Przygotowana będzie relacja na żywo realizowana z dwóch kamer oraz z komentarzem - informuje Maciej Olszewski, wiceprezes RC Lechia Gdańsk.
Ten klub, podobnie jak Arka Gdynia, stracił już szansę na awans do finału Pucharu Polski. Wiadomo już, że 11 lipca o godzinie 16 o główne trofeum zagrają Ogniwo Sopot i Juvenia Kraków. Mecz odbędzie się na neutralnym terenie w Łodzi. Jednak nie oznacza to, że sobotnie derby Trójmiasta dotyczyć się będą o przysłowiową pietruszkę.

- W ciągu ostatnich dwóch sezonów wygraliśmy tylko w barażu z Arką Rumia, dlatego jak najszybciej chcemy to zmienić. Żałuję, że z Lechią nie zagraliśmy w pierwszym meczu, bo byłaby większa szansa na sukces. Ale i teraz jedziemy po zwycięstwo. Jednak nie można tylko patrzyć na wyniki, że my przegraliśmy z Ogniwem 12:36, a gdańszczanie aż 0:80. To tak nie działa, nie ma znaczenia to co było. Trzeba wyjść na boisko i wywalczyć sukces. Myślę, że wygra ta drużyna, która lepiej zaprezentuje się pod względem motorycznym, gdyż umiejętności obecnie są zbliżone. Liczę, że zagramy podobnie jak z Ogniwem i popełnimy jeszcze mniej błędów. Dla nas to mecz o kolejne scementowanie drużyny, potwierdzenie, że zyskujemy na jakości, idziemy do przodu. Lechia trochę teraz przeżywa to co my 2 lata temu, czyli próbujemy mocno do składu wprowadzić młodzież - ocenia Dariusz Komisarczuk, trener RC Arka Gdynia.
W rugby już otwarte jest okno transferowe, ale mimo toczonych rozmów, nie należy się spodziewać, że ktoś nagle stanie po przeciwnej stronie barykady. W późniejszym czasie możliwe są na przykład odejścia z Lechii braci Krużyckich. Kacper miałby trafić do Arki, a Michał wrócić do Ogniwa, którego jest wychowankiem. Natomiast już wcześniej do Gdyni przeszedł Anton Szaszero, który 2 lata temu grał w Gdańsku.

- Na razie dużo się słyszy o transferach, ale przynajmniej u nas żadnych konkretów nie ma. Na końcówkę lipca odkładamy sprawy zawodników, których nie zdążyliśmy ściągnąć wiosną. Nadal aktualne są kierunki nie tylko Ukraina i RPA, ale także... Kamerun. Z Arką zagramy bardzo podobnym składem jak z Ogniwem. Postawa niektórych zawodników może nam pokazać, czy głowy mają ustawione tak, aby przyszłość wiązać z naszych klubem, czy myślą o innych rozwiązaniach. Do gry mają wrócić Kewin Bracik oraz Tomasz Rokicki, który jest teraz także trenerem formacji ataku - dodaje wiceprezes Olszewski.
Puchar Polski 2020
grupa pomorska

21 czerwca, Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 80:0
27 czerwca, Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 12:36
4 lipca, godzina 18:30 Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

grupa centralna
21 czerwca, Awenta Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków - nie odbył się
27 czerwca, Juvenia Kraków - Budowlani Lublin 45:24
4/5 lipca, Edach Budowlani Lublin - Awenta Pogoń Siedlce Edach - odwołany

Finał
11 lipca, godz. 16, Łódź: Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków