Puchar Polski w piłce nożnej plażowej. Mistrzowie świata grają w Brzeźnie

10 lipca 2020, 12:15
Damian Konwent

Od piątku do niedzieli na Lotos Stadionie Letnim w Brzeźnie rozgrywany będzie Puchar Polski w piłce nożnej plażowej. W zespole Sopockiej Akademii Piłkarskiej zaprezentują się mistrzowie świata: Bernardo i Leonardo Barral Martins Santos czy Andre Foncesco Laurenco z Portugalii. Mecze każdego dnia rozpoczynają się o godz. 9. Finał w niedzielę o 16:15. Dla kibiców wstęp wolny.19 drużyn z Polski rywalizuje w Pucharze Polski w piłce nożnej plażowej na Lotos Stadionie Letnim w Brzeźnie. Przez cały piątek, sobotę i niedzielę będą walczyć w 4 grupach, a 8 najlepszych awansuje do rozgrywanej w niedzielę fazy play-off.

Reprezentant Polski w beach soccerze gra w niższych klasach rozgrywkowychNa boisku będzie można zobaczyć reprezentantów Polski w beach soccerze. Większość kibiców z pewnością kojarzy Bogusława Saganowskiego. Ponadto w akcji będzie można zobaczyć m.in. Witolda Ziobera, Pawła Friszkemauta, Karima Madaniego, Filipa Gaca czy mistrzów świata Portugalczyków: Bernardo i Leonardo Barral Martins Santosów oraz Andre Fonsece Laurenco, którzy występują w Sopockiej Akademii Piłkarskiej.

Mistrzowie Beach Soccer'a na sopockiej plaży


Tytułu broni KP Łódź, które przed rokiem pokonało w finale Hemako Sztutowo 5:1. Warto dodać, że wśród ekip z Trójmiasta są: FBS Kolbudy, Boca Gdańsk i wspomniany SAP.

- Zapraszamy kibiców nie tylko piłki nożnej. Plażowa odmiana futbolu jest bardzo widowiskowa. Mecze kończą się wysokimi wynikami, a bramki zdobywane są po efektownych akcjach zakończonych przewrotkami. W piątek i przez cały weekend gramy obok molo w Brzeźnie, więc to świetna forma spędzenia czasu dla całych rodzin. Stadion to nie tylko trybuny, bo obok są także leżaki, hamaki i moloteka. Prosimy jednak o stosowanie środków bezpieczeństwa i zachowywanie dystansu społecznego na terenie obiektu. To będzie weekend pełen emocji - zapewnia Mateusz Wiech, organizator zawodów z ramienia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

PlusLiga przenosi się na piasek. Trefl Gdańsk będzie miał blisko na finałKażdy mecz składa się z trzech tercji po 12 minut. Pierwsze będą rozpoczynać się o godz. 9, natomiast kolejne będą ruszać o pełnych godzinach na dwóch boiskach do godz. 20. W piątek i częściowo w sobotę będą rozgrywane spotkania fazy grupowej. Tego drugiego dnia w godz. 16-8 będzie toczyła się rywalizacja o miejsca 9-16, a następnie wystartują ćwierćfinały.

W niedzielę zagra 8 najlepszych zespołów, które będą już miały zapewniony awans do mistrzostw Polski na piasku. Te w połowie sierpnia również odbędą się w Gdańsku. Finał zaplanowano na godz. 16:15 w niedzielę. W sumie w trakcie turnieju będzie można zobaczyć łącznie 56 spotkań.

Lotos Stadion Letni w Brzeźnie to arena sportów plażowych: piłka nożna, ręczna, siatkówka, rugby, frisbee, badminton. Przez ostatnich 5 lat miejsce to odwiedziło ok. 6 milionów ludzi. Odbyło się już ponad 100 imprez sportowych. Organizatorem projektu jest Artur Siódmiak, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, a sponsorem tytularnym jest Lotos, który pełni te funkcję od dwóch lat.