Rasmus Jensen pozostanie żużlowcem Zdunek Wybrzeża Gdańsk na sezon 2021

29 września 2020, 12:00
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Duński żużlowiec uzgodnił już warunki kontraktu na kolejny sezon. - Kontraktowaliśmy go jako zawodnika drugiej linii, a okazał się jednym z najlepszych w zespole. Jesteśmy przekonani, że może być jeszcze skuteczniejszy - mówi prezes klubu Tadeusz Zdunek.Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Kibice zaskoczeni brakiem Mikkela Becha. Tadeusz Zdunek odpowiadaZdunek Wybrzeże Gdańsk porozumiało się z Rasmusem Jensenem w sprawie kontraktu na kolejny sezon. Duńczyk, który w październiku skończy 27 lat dał słowo, że w oknie transferowym, który ruszy 1 listopada, złoży podpis pod nową umową.

- Kontraktowaliśmy Rasmusa jako zawodnika drugiej linii, a okazał się jednym z najlepszych w zespole. Jesteśmy przekonani, że może być jeszcze skuteczniejszy. Zawodnik zadeklarował, że dokupi nowy sprzęt i poczyni wzmocnienia w swoim teamie - mówi prezes gdańskiego klubu Tadeusz Zdunek.

Rasmus Jensen

Rasmus Jensen

Dane:

ur.:
1993-10-16
Ocena z sezonu:
4.30 (1092 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Jensen nad morze trafił przed sezonem 2020 mając za sobą niezbyt udane występy w Polsce. Nie łapał się do składu II-ligowej Polonii Piła, ale jego dobra dyspozycja w ligach zagranicznych oraz znakomity występ w memoriale Henryka Żyto sprawiły, że Wybrzeże postawiło na Duńczyka.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils 50:39. Relacja live i możliwość wystawienia oceny żużlowcom oraz trenerowi- Czuję zaufanie ze strony Wybrzeża i liczę, że rzeczywiście tak jest. Rozmawiałem z przedstawicielami klubu, którzy byli zadowoleni z mojej dyspozycji i mi to przekazali. Ja wiem, że mogłem dać z siebie dużo więcej, bo wiele moich zawodów odwołano. Przed nami fajny rok. Będę musiał zajrzeć głębiej do portfela i postawić na mechanika na pełen etat na przyszły sezon. W tym roku odjechałem około dwudziestu pięciu zawodów, ale do tego doszły przejazdy, musiałem za każdym razem sam kierować busem, samemu czyścić motocykle - wyjaśnił Jensen, któremu w tym sezonie przez długi czas sprzęt przygotowywał ojciec.
Mimo warunków uznawanych dziś przez światową czołówkę za wręcz półamatorskiej, "Rasser" w trzynastu meczach uzyskał w eWinner 1. Lidze Żużlowej średnią biegową 1,828. To 22. wynik w całej lidze i drugi w zespole po Krystianie Pieszczku (1,968). Żużlowiec będzie miał jeszcze okazję go poprawić podczas czwartkowego meczu wyjazdowego z Unią Tarnów, kończącego sezon.

Jensen to drugi zawodnik, który na pewno zostanie w Wybrzeżu na rok 2021. Ważną umowę ma jeszcze junior Piotr Gryszpiński. Przypomnijmy, że za budowę składu ma odpowiadać nowy menedżer, którego nazwisko klub zamierza ogłosić dopiero po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Menedżer zastąpi treneraBędzie miał on utrudnione zadanie jeśli chodzi o budowę składu, a to w związku z nowym regulaminem. Od sezonu 2021, jednym z pięciu zawodników zgłoszonych z numerami od 1 do 5 lub od 9 do 13 w meczowym składzie, będzie musiał być zawodnik do lat 24, dowolnej narodowości, a niezależnie od tego pod tymi numerami będzie musiało być nadal dwóch krajowych zawodników.

Nowe przepisy w polskim żużlu. Zawodnik do lat 24
Typowanie zakończone 3 pkt.

eWinner 1. Liga Żużlowa
4 października 2020, godz. 16:00

Tak typowano 267 typowań

95% Unia Tarnów
1% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk