stat

MH Automatyka chce rekordzistę PHL

Josef Vitek na celowniku gdańszczan

17 lipca 2017, 17:00
Rafał Sumowski

MH Automatyka Gdańsk

MH Automatyka Gdańsk jest zainteresowana pozyskaniem Josefa Vitka. 36-letni napastnik rozstał się z GKS Tychy i może wrócić do Gdańska gdzie występował w barwach GKS Stoczniowca w latach 2007-10. Czech jest rekordzistą PHL pod względem liczby występów, na koncie ma ich blisko 500. - Jesteśmy przekonani, że byłby dla nas dużym wzmocnieniem, ale temat przeprowadzki ze Śląska nad morze nie jest taki prosty - mówi wiceprezes gdańskiego klubu Arkadiusz Bruliński.Josef Vitek po zakończeniu minionego sezonu rozstał się z GKS Tychy, które zdecydowało się na wymianę zagranicznego zaciągu po przegranej walce o złoto z Comarch Cracovią. 36-letnim Czechem interesuje się MH Automatyka. Vitek grał w Gdańsku w latach 2007-10 w barwach GKS Stoczniowca, więc dla niego byłby to powrót nad morze.

- Jesteśmy przekonani, że byłby dla nas dużym wzmocnieniem. Jest nie tylko skuteczny, waleczny i lubiany przez naszych kibiców, ale przede wszystkim posiada ogromne doświadczenie, które przydałoby się naszej młodej drużynie. Jego hokejowy spryt jest nie do przecenienia. Temat przeprowadzki ze Śląska nad morze nie jest taki prosty - mówi wiceprezes MH Automatyki Arkadiusz Bruliński.
Gdański klub czeka na odpowiedź Vitka, ale nietrudno się domyśleć, że główną przeszkodą mogą być wymagania finansowe hokeisty, który dla MH Automatyki jest bez wątpienia graczem z górnej półki. Czech chce jednak zostać w Polsce i niewykluczone, że skusi się na powrót w znane sobie strony.

ZOBACZ TERMINARZ POLSKIEJ HOKEJ LIGI 2017/18

Vitek, który na koncie ma dwa mistrzostwa Polski (2012 i 2015), w naszej lidze występuje nieprzerwanie od 2007 roku. Oprócz Stoczniowca i GKS Tychy (2010-11 i 2013-17) występował także w KH Sanok (2011-13). Jak podaje portal eliteprospects.com, w Polskiej Hokej Lidze zaliczył 493 występy, a razem z innymi rozgrywkami w naszym kraju rozegrał już ponad 500 spotkań.

Taki staż sprawia, że zgodnie z przepisami (minimum 4 lata nieprzerwanych występów w naszej lidze), Czech może być liczony jako zawodnik krajowy i nie obciąża limitu pięciu obcokrajowców. Gdyby udało się go pozyskać, MH Autoamtyka miałaby w swoich szeregach mistrza i wicemistrza Polski. Przypomnijmy, że niedawno na powrót do Gdańska zdecydował się Dawid Maciejewski ze "złotej" Comarch Cracovii.

DAWID MACIEJEWSKI PRZENOSI SIĘ Z CRACOVII DO MH AUTOMATYKI

W minionym sezonie Vitek rozegrał dla GKS Tychy 49 spotkań, w których zanotował 15 bramek i 21 asyst. Czechem zainteresowany jest także JKH GKS Jastrzębie.

RUCHY KADROWE W MH AUTOMATYCE PO SEZONIE 2016/17
Przyszli: Dawid Maciejewski (pozycja: obrońca, poprzedni klub: Comarch Cracovia), Kirył Gierasimienko (obrońca), Gilbert Leśniak (obrońca) - obaj z drużyny juniorów, Vlastimil Bilcik (obrońca, Czechy, Dukla Jihava, Czechy)

Przedłużyli umowy: Adam Skutchan (napastnik, Czechy), Oskar Lehmann (obrońca), Sebastian Wachowski (obrońca), Szymon Marzec (napastnik), Tomasz Witkowski (bramkarz), Krzysztof Kantor (obrońca), Maciej Rompkowski (napastnik), Wojciech Wrycza (napastnik), Filip Pesta (napastnik), Mateusz Strużyk (napastnik), Jan Steber (napastnik, Czechy/Polska), Petr Polodna (napastnik, Czechy), Kacper Różycki (napastnik), Kamil Dolny (obrońca), Dymitr Szczerbakow (napastnik, Ukraina)

Może przyjść: Jose Vitek (napastnik, Czechy, GKS Tychy), Marek Wróbel (napastnik, Cracovia)

Odeszli: Zachary Josepher (obrońca, USA, nowy klub: Etoile noire de Strasbourg, Francja), Patryk Wsół (obrońca, Podhale Nowy Targ), Mateusz Gosciński (napastnik, GKS Tychy), Arkadiusz Nowak (obrońca, JKH GKS Jastrzębie), Michał Kieler (bramkarz, Orlik Opole), Adrian Kastel-Dahl (napastnik, Szwecja), Phillip Nasca (napastnik, USA), Hampus Falk (obrońca, Szwecja, Sollentuna HC, Szwecja)

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ AUTOMATYKI