Bałtyk rozgromił Chemika Police

3 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 17:40 (3 maja 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Marcin Dettlaff (na zdjęciu) w wygranym przez Bałtyk meczu z Chemikiem już w pierwszej połowie zaliczył bramkę z rzutu karnego oraz asystę przy golu Radosława Krysińskiego. Marcin Dettlaff (na zdjęciu) w wygranym przez Bałtyk meczu z Chemikiem już w pierwszej połowie zaliczył bramkę z rzutu karnego oraz asystę przy golu Radosława Krysińskiego.

Bałtyk Gdynia pokonał na własnym boisku Chemika Police 4:1 (2:0) i uczynił ważny krok w celu przybliżenia się do utrzymania w III lidze. Rezerwy Arki Gdynia przegrały natomiast na wyjeździe z Cartusią 2:3 (1:1), której będą mogły zrewanżować się w środę podczas półfinału okręgowego Pucharu Polski. W niedzielę, o godzinie 17:30, Lechia II Gdańsk zagra na bocznym boisku przy Traugutta z Drawą Drawsko Pomorskie.

Bałtyk Gdynia - Chemik Police 4:1 (2:0)
Bramki: Dettlaff 14 karny, Krysiński 32, Piekarski 89, Rychłowski 90+1 - Pakosz 84

BAŁTYK: Tułowiecki - Weber, Proena, Pilch, Wesołowski - Krzemiński, Dettlaff, Szamp (85 Cielecki), Ziemak (72 Piekarski) - Krysiński (75 Zadrowski), Kazubowski (66 Rychłowski).

Gdynianie w sobotnim meczu zagrali w znaczącym osłabieniu. Z powodu kontuzji zabrakło Krzysztofa Bułki, Marcina Pettke, Krzysztofa RusinkaKarola Wasielewskiego, a za ósmą żółtą kartkę w sezonie pauzował Paweł Rasmus.

Podopieczni Marcina Martyniuka rozegrali jednak najlepszy pod względem strzeleckim mecz w sezonie na własnym boisku (trzy bramki strzelili we wrześniu rezerwom Lechii jeszcze pod wodzą trenera Pawła Budziwojskiego). Worek z bramkami otworzył się pod koniec pierwszego kwadransa gry, gdy rzut karny za faul podyktowany na Radosławie Krysińskim wykorzystał, choć nie bez problemu, Marcin Dettlaff.

Pomocnik następnie zrewanżował się Krysińskiemu za okazję do strzelenia gola i obsłużył go idealnym podaniem w pole karne. Napastnik z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył rezultat zdobywając swoją drugą bramkę w rozgrywkach III ligi.

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu znakomita i wynik mógł być nawet wyższy. Kontrolowaliśmy przebieg gry i stworzyliśmy kilka naprawdę dogodnych sytuacji. Po przerwie nasza defensywa pozwoliła, aby w nasze szeregi wkradła się nerwowość, ale później odzyskaliśmy spokój, a skuteczne kontry pod koniec spotkania pozwoliły nam na odniesienie ważnego zwycięstwa - mówi trener Martyniuk.

Aż trzy bramki padły w ostatnich minutach meczu na Narodowym Stadionie Rugby. Najpierw kontaktowego gola dla Chemika zdobył uderzeniem z rzutu wolnego Mateusz Pakosz. Błyskawicznie skontrowali jednak gospodarze. Zza linii pola karnego uderzył Tomasz Piekarski i po błędzie bramkarza piłka wpadła do siatki. W doliczonym czasie gry przyjezdnych dobił Szymon Rychłowski, który celnie uderzył głową po dośrodkowaniu Łukasza Krzemińskiego.

- Wysokie zwycięstwo cieszy tak jak każde inne. W obecnej sytuacji jest tak samo cenne jak wygrana 1:0. Zdobyliśmy ważne punkty i liczymy się w grze o utrzymanie w lidze. To jest dla nas najważniejsze - mówi trener Martyniuk.

POLONIA GDAŃSK PRZEGRAŁA Z POMORZEM POTĘGOWO

Cartusia - Arka II Gdynia 3:2 (1:1)
Bramki dla Arki II: Szulc 35, Patok 65

ARKA II: Kotkowski - Stolc, Kubowicz, Robakowski, Dampc - Szulc (80 Kowalczyk), Pawelczyk, Nalepa, Mosiejko (80 Sztandar), Jankowski - Wardziński (60 Patok)

Rezerwiści Arki nie zdołali sprawdzić sportowego prezentu trenerowi Grzegorzowi Wittowi na 45. rocznicę urodzin. Gdynianie, w szeregach których zabrakło powołanych na mecz pierwszej drużyny w Rybniku: Roberta Sulewskiego, Macieja KoziaryMichała Szuberta, ulegli na wyjeździe Cartusii.

- Zagraliśmy świetny mecz w ofensywie, a doznaliśmy porażki. Rywale w nasze pole karne zapuścili się może z pięć, sześć razy, a zdobyli trzy bramki. W walce o utrzymanie z uszanowalibyśmy choćby remis, a wracamy bez punktów - mówi zawiedzony szkoleniowiec.

Gospodarze strzelanie rozpoczęli w 30 minucie, gdy po raz pierwszy znaleźli się w "szesnastce" gdynian. Cartusia sprytnie rozegrała piłkę do tyłu w polu karnym i nie dała szasn na skuteczną interwencję Kamilowi Kotkowskiemu. Chwilę później wyrównał Mateusz Szulc, który otrzymał podanie na 25 metrze, obrócił się i nie do obrony uderzył po długim słupku.

Po przerwie Cartusia znów objęła prowadzenie. Tym razem po stałym fragmencie gry i uderzeniu głową. Kolejne wyrównanie Arka II uzyskała wykorzystując nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem gospodarzy. Za krótko zagraną piłkę przejął Filip Patok i mijając golkipera, praktycznie wbiegł z nią do bramki.

W końcówce zrobiło się naprawdę nerwowo. Cartusia wykorzystała rzut karny, podyktowany w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Sędzia uznał, iż zbyt ostro interweniował Kotkowski. Arbiter w 80 minucie ukarał natomiast bezpośrednią czerwoną kartką Michała Nalepę za uderzenie rywala łokciem.

Gdynianie w doliczonym czasie gry byli bliscy by doprowadzić do wyrównania po raz trzeci, ale z 25 metra w słupek uderzył Przemysław Stolc.

Okazję do rewanżu na Cartusii rezerwy Arki będą miały w środę o godzinie 18 w Gdyni. Z tym rywalem zmierzą się bowiem w półfinale okręgowego Pucharu Polski. W drugim meczu zagrają GOSRiT Luzino z Koralem Dębnica. Wygrani wraz ze zwycięzcami okręgów Słupsk i Malbork zagrają półfinałowe spotkania wojewódzkiego PP. Zwycięzca rozgrywek na Pomorzu zapewni sobie prawo gry w na szczeblu centralnym Pucharu Polski w sezonie 2014/15.

Wyniki 25 kolejki

• POLONIA GDAŃSK - Pomorze Potęgowo 0:1 (0:1)
  • BAŁTYK GDYNIA - Chemik Police 4:1 (2:0)
  • Cartusia - ARKA II GDYNIA 3:2 (1:1)
  • LECHIA II GDAŃSK - Drawa Drawsko Pomorskie 0:1 (0:1)
  • Pogoń II Szczecin - Energetyk Gryfino 1:0 (1:0)
  • Koral Dębnica - Gwardia Koszalin 1:3 (0:1)
  • Bałtyk Koszalin - GKS Manowo 2:1 (1:0)
  • Kaszubia Kościerzyna- Kotwica Kołobrzeg 2:3 (1:1)

Opinie (68) ponad 20 zablokowanych

• Baltyk gdynia prawdziwa wiara ktora przetrwala (1)

• 72 18

• kocham BALTYK

• 37 10

• Bravo Baltyku ! Pozdrowienia dla wszystkich sympatykow Gdynskiego Baltyku i udanej majowki kadluby ! Pozdro z UK :)