stat

Rugbiści Lechii bez trenera

6 grudnia 2017, 13:25
mad

Lechia Rugby

Paweł Lipkowski zrezygnował ze stanowiska trenera Rugby Club Lechia Gdańsk. Drużynę seniorów prowadził przez pięć lat. Dwukrotnie zdobył tytuł mistrza, raz wicemistrza, a raz sięgnął po brąz. W tym roku zespół ukończył rozgrywki na 4. miejscu. - To autonomiczna decyzja. Stwierdziłem, że misja i wzywania, których się podjąłem, dobiegły końca - mówi nam szkoleniowiec. Klub szuka jego następcy.LECHIA ZAKOŃCZYŁA SEZON 2017 NA CZWARTYM MIEJSCU. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z OSTATNIEGO MECZU TRENERA LIPKOWSKIEGO

Miniony sezon ekstraligi był pierwszym za kadencji Pawła Lipkowskiego, w którym nie udało się mu sięgnąć z Lechią po medal mistrzostw Polski. Biało-zieloni przegrali w meczu o brąz z Pogonią Siedlce 3:18. Wcześniej, od sierpnia 2012, kiedy przejął drużynę po Grzegorzu Kacale, zawsze stawał z nią na podium. Zaczął od dwóch mistrzostw Polski, a następnie były brązowy i srebrny medal. Tym bardziej może dziwić, że po jednym, nieco gorszym sezonie rozstaje się z klubem.

- Rzeczywiście zrezygnowałem z funkcji trenera. Pracę w Lechii traktowałem jako dowód zaufania, ale także wyzwanie, a nie ciepły etat. Zbiegło się kilka czynników, które wpłynęły na moją decyzję. Absolutnie nie jest tak, że obrażam się na rugby czy Lechię. Nie byłem naciskany, decyzja jest autonomiczna. Życzę sukcesów nowemu szkoleniowcowi. Zostawiam odmłodzoną drużynę w dobrym stanie - mówi Lipkowski.
PAWEŁ LIPKOWSKI NA 7. MIEJSCU W PLEBISCYCIE NA NAJLEPSZEGO LIGOWCA 2016 ROKU

Przypomnijmy, że za miniony był on nominowany w plebiscycie na Najlepszego Lipca 2016 roku. W finałowym głosowaniu uzyskał ponad 2 tysiące punktów. Zajął 7. miejsce.

- Dlaczego akurat teraz zdecydowałem się na odejście z klubu? W Lechii skład kształtuje się tuż przed początkiem sezonu. W minionej rudzie było nieco nerwowo. Odeszło kilku zawodników, a dopiero później był czas na wzmocnienia. Nie chcę brać odpowiedzialności za coś, w stosunku do czego nie podejmuję decyzji. A rezygnując teraz, daję klubowi czas na znalezienie nowego trenera, co w polskich warunkach niestety nie jest łatwe - dodaje.
Gdański klub szuka zastępcy, ale jeszcze brakuje konkretów. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że władze Lechii rozmawiały z Dariuszem Komisarczukiem, ale ten nie zgodził się na dołączenie do zespołu. A co dalej będzie z poprzednim trenerem biało-zielonych?

- Jeszcze za szybko na konkretne decyzje. Nie zrezygnowałem z Lechii, ponieważ dostałem inną propozycje pracy. Zakończyłem jeden temat, a czas pokaże co dalej - kończy Lipkowski.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z PAWŁEM LIPKOWSKIM: W LECHII JEST MNÓSTWO MOCNYCH CHARAKTERÓW

Paweł Lipkowski

Paweł Lipkowski

Dane:

(Trener)
ur.:
1978-09-09
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

mad