Rugby. Biało-Zielone Ladies Gdańsk ruszyły po 12. tytuł mistrzyń Polski z rzędu

14 września 2021, 12:45
jag.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Biało-Zielone Ladies Gdańsk po zwycięstwie w turnieju w Rudzie Śląskiej, gdzie rozpoczął się cykl mistrzostw Polski w rugby kobiet sezonu 2021/22. Więcej zdjęć (1)

Biało-Zielone Ladies Gdańsk po zwycięstwie w turnieju w Rudzie Śląskiej, gdzie rozpoczął się cykl mistrzostw Polski w rugby kobiet sezonu 2021/22.

fot. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Biało-Zielone Ladies Gdańsk po zwycięstwie w turnieju w Rudzie Śląskiej, gdzie rozpoczął się cykl mistrzostw Polski w rugby kobiet sezonu 2021/22.

fot. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Biało-Zielone Ladies Gdańsk już w inauguracyjnym turnieju mistrzostw Polski rugby kobiet sezonu 2021/22 pokazały rywalom, że ich hegemonia szybko się nie skończy. W Rudzie Śląskiej pierwsza drużyna wygrała rozgrywki ekstraligi, a druga zwyciężyła w I lidze. Tytuły MVP zdobyły - odpowiednio - Karolina Jaszczyszyn i Martyna Wardaszka.Lechia Gdańsk liderem mistrzostw Polski rugby 7. Przeczytaj relację z WarszawyBIAŁO-ZIELONE LADIES I: Karolina Jaszczyszyn, Hanna Maliszewska, Anna Klichowska, Natalia Pamięta, Patrycja Zawadzka, Małgorzata Kołdej, Marta Morus, Nela Wójcik, Sylwia Witkowska, Dagna Westfeld

BIAŁO-ZIELONE LADIES II: Martyna Wardaszka, Oksana Panasenko, Hanna Oleksy, Sara Kamińska, Sandra Kłak, Paula Solarska, Susanna Schützmann, Julia Druzgała, Klaudia Respondek, Laura Uroda


Biało-Zielone Ladies Gdańsk wyruszyły w drogę po 12. tytuł mistrzyń Polski z rzędu! Inauguracyjne zawody w Rudzie Śląskiej pokazały, że hegemonia ekipy Janusza Urbanowicza szybko się nie skończy. Gdyby regulamin dopuszczał taką możliwość, to dwie klubowe drużyny rywalizowałoby o dwa czołowe miejsca. A że dwie drużyny nie mogą grać w ekstralidze, to pierwsza wygrywa w elicie, a druga w I lidze.

- Wygrałyśmy kompletem meczów, a straciliśmy tylko jedno przyłożenie. Pokazałyśmy pełną dominację na rywalkami - podkreśla Klaudia Respondek.

Przeczytaj więcej o mistrzostwach Polski w rugby siedmioosobowym i starcie trójmiejskich drużynW ekstralidze tytuł MVP zdobyła kapitan gdańskiego zespołu Karolina Jaszczyszyn, a w I lidze to miano otrzymała Martyna Wardaszka. Z dobrej strony pokazały się też nowe rugbistki. W pierwszej ekipie zadebiutowała Nela Wójcik, a w drugiej: Paula Solarska, Laura Uroda i Susanna Schützmann.

- To zawodniczki z ogromnym talentem, które mimo młodego wieku, były już bardzo ważnym ogniwem dla drużyny. Jestem bardzo zadowolony z moich zawodniczek. Tak z pierwszego, jak i z drugiego składu. Nie tylko dlatego, że dziewczyny wygrały, ale też w jakim stylu to zrobiły. Pokazały naprawdę bardzo ładne rugby i to, że są zespołem - dodaje Urbanowicz.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk mistrzyniami Polski po raz 11. z rzędu. Przypomnij sobie relację z ostatniego turniejuBiało-Zielone Gdańsk I w ekstralidze kolejno wygrywały z: AZS AWF Warszawa 81:0, Legią Warszawa 52:0 i Black Roses Posnania 55:0. Natomiast w finale jeszcze raz ograły Legię, tym razem 50:0. Trzecia lokata przypadła poznaniankom po wygranej z akademiczkami 52:7.

Biało-Zielone Gdańsk II w grupie pokonały: Diablice Ruda Śląska 35:7 i Rugby Gietrzwałd 53:0, w półfinale ograły Budowlane Łódź 58:0, a finale jeszcze raz udowodniły wyższość nad Diablicami, tym razem kończąc mecz rezultatem aż 62:0.

Drugi turniej mistrzostw Polski 2021/22 odbędzie się w Łodzi 25 lub 26 września, a trzeci w Gdańsku 9 lub 10 października. Do klasyfikacji generalnej liczyć się będą wszystkie punkty z ośmiu zaplanowanych zawodów. Ostatnie z nich odbędą się u drużyny, która będzie liderować po rundzie jesiennej.

Końcowa tabela turnieju i punkty do klasyfikacji generalnej:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 30 punktów
2. Legia Warszawa 28, 3. Black Roses Posnania 26, 4. AZS AWF Warszawa 24, 5. Biało-Zielone Gdańsk II 22, 6. Diablice Ruda Śląska 20, 7. Legia Warszawa II 18, 8. Budowlane Łódź 16, 9. KS Rugby Gietrzwałd 14, 10. Venol Atomówki Łódź 12.

jag.