Rugby. Wygrane Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot. Arka Gdynia rozbita w Łodzi

Rafał Sumowski
14 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 19:20 (15 września 2019)
Kop Wojciecha Piotrowicza w końcówce meczu zapewnił Ogniwu wygraną w Siedlcach. Kop Wojciecha Piotrowicza w końcówce meczu zapewnił Ogniwu wygraną w Siedlcach.

Rugbiści Lechii Gdańsk pokonali na wyjeździe Skrę Warszawa 18:11 (15:11) odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ekstraligi. Ogniwo Sopot wygrało natomiast w Siedlcach z Pogonią 13:10 (7:3) po kopie Wojciecha Piotrowicza w końcowych minutach. Arka Gdynia uległą w Łodzi z Master Pharm Rugby 7:73 (0:46).

Master Pharm Łódź - Arka Gdynia 73:7 (46:0)
Bramki: Sirocki 5, Sherazadishvili 2

ARKA: Bartkowiak, Bojke, Kasperek - Stojowski, Zypper - Kuzimski, Żarczyński, Ziętkowski - Sherazadishvili - Adazhynyk - Santowski, Grzenkowicz, Hluskov, Bordowski - Sirocki oraz Dzabaxidze, Witt, Mikołajczyk, Rączkowski, Kalina, Kołodziejczak, Paluszewski

Rugbiści Arki przed meczem w Łodzi wzmocnili zespół pozyskując grającego na pozycji filara Gruzina Giorgi Dzabaxidze, który spotkanie zaczął na ławce.

Trener Dariusz Komisarczuk zapowiadał, że w starciu z wicemistrzem Polski jego podopieczni dadzą z siebie wszystko. Niestety, różnica klas, którą w chwili obecnej prezentują obie drużyny, wyszła bardzo szybko. Gospodarze już po 25 minutach gry mieli na koncie 35 punktów.

- Nie przyjechaliśmy tutaj dostać łupnia, ale tak się stało. Miałem wrażenie, że skończyliśmy z etapem takich porażek, ale to jeszcze nie to. Ten młody zespół potrzebuje czasu. Zagraliśmy bardzo słabo w obronie, mieliśmy problem w indywidualnej szarży. Łodzianie zagrali natomiast wybitne zawody. Takie porażki bolą, ale jestem z chłopakami na dobre i na złe. Pozytyw był w końcówce meczu, gdzie ta gra wyglądała już fajnie i udało nam się zdobyć przyłożenie. Musimy teraz skupić się na meczu z Juvenią Kraków za dwa tygodnie, bo on będzie kluczowy. Wierzę, że stanie się dla nas punktem przełamania. Za dziś możemy tylko przeprosić kibiców - mówi trener Komisarczuk.
Spotkanie na badaniach w szpitalu z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu zakończył Jakub Kuzimski.

- Mamy nadzieję, że to nic poważnego. Kuba to młody zawodnik, ale już świetnie grający w rugby. Mamy nadzieję, że będzie z nami na kolejnym meczu - dodaje Komisarczuk.
Skra Warszawa - Lechia Gdańsk 11:18 (11:15)
Punkty:Kolo 6, Kostałkowski 5 - Stolarz 10, Boczulak 8

LECHIA: Gigashvili (62 Kacprzak), Stolarz, Tsivtsivadze - Kossakowski, Smoliski - Olszewski, Płonka, K.Krużycki - Janeczko (52 Popławski, 64 Narwojsz) - Boczulak - Prodevs, Beśka (78 Wesołowski), K.Bracik (79 Górniewicz), Makar - Wójtowicz

Lechia do Warszawy pojechała z zaledwie jednym punktem w dorobku po dwóch kolejkach i nadzieją na pierwszą wygraną w sezonie. Gdańszczanie pierwsze punkty zdobyli 12. minucie meczu po rzucie karnym Pawła Boczulaka, który wyrównał stan spotkania na 3:3.

Gospodarze odpowiedzieli kolejnym celnym kopem i podkreślili swoją przewagę. W 25. minucie młyn Lechii pokazał swoją moc "wjeżdżając" z piłką na pole punktowe Skry. 5 punktów zdobył Sebastian Stolarz. Chwilę później, po błędzie gdańskiej defensywy, gospodarze także odpowiedzieli przyłożeniem.

Pod koniec pierwszej połowy Lechia odzyskała prowadzenie, znów dzięki dobrej akcji formacji młyna. Po przerwie znów przewagę zyskali gospodarze, którzy jednak bezskutecznie próbowali dostać się w pole Lechii.

Goście grali uważniej i skuteczniej w obronie, ale nade wszystko dobrze w młynie. Kropkę nad i lechiści postawili już w doliczonym czasie. Celnie z rzutu karnego kopnął Boczulak. Wygrana gdańszczan w Warszawie jest tym cenniejsza, że w końcówce meczu Lechia grała w osłabieniu, po żółtej kartce Marka Płonki.

- W pierwszej połowie zobaczyliśmy ładne, szybkie rugby. Wykorzystywaliśmy swoje atuty, choć mieliśmy za dużo strat. W drugiej połowie to nie był piękny mecz, ale najważniejsze było wrócić na zwycięską drogę. Byliśmy monolitem i wytrzymaliśmy końcówkę na trudnym terenie. Brawo dla chłopaków - podsumował trener Jurij Buchało.
Pogoń Awenta Siedlce - Ogniwo Sopot 10:13 (3:7)
Punkty dla Ogniwa: Piotrowicz 8, Riekert 5

OGNIWO:Bysewski, Karol, Kavtaradze - Powała-Niedźwiecki, Mokretsov - Gabowski, Przychocki, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Czasowski, Burrows, Riekert, Olszewski - Mrowca oraz Rau, Burek, Wojtkuński, Anuszkiewicz, Drewczyński, Szablewski, Mariusz Wilczuk, Marcin Wilczuk

Mistrzowie Polski z Sopotu do Siedlec wybrali się, aby wrócić na zwycięską ścieżkę po porażce na własnym terenie z Master Pharm Rugby. Podopieczni Karola Czyża zaczęli dobrze, bo od przyłożenia Viana Riekerta. Gospodarze po przegranej pierwszej połowie dali pokaz siły w pierwszej linii wzmocnionej tongijskim zaciągiem i wyszli na prowadzenie.

Ogniwo wykorzystało jednak dwa rzuty karne. Decydujący kop padł w ostatnich minutach, gdy przy stanie remisowym Wojciech Piotrowicz zapewnił sopocianom zwycięstwo trafiając piłką na słupy z 40 metrów.

- Tutaj gra się zawsze ciężko, to dopiero druga nasza wygrana odkąd jestem trenerem Ogniwa. Bardzo nas cieszy, bo Pogoń napsuje jeszcze rywalom wiele krwi. Chciałem wyróżnić cały zespół, a szczególnie Marka Przychockiego, któremu zmieniliśmy pozycję w młynie i to okazało się świetną decyzją - podsumował trener Czyż

9 Budowlani Lublin 2 0 0 2 25:56 0
Przed sezonem z rozgrywek wycofali się KS Budowlani Łódź i w ekstralidze gra 9 zespołów. Zdegradowana zostanie najsłabsza drużyna, a ósma zagra w barażu ze zwycięzcą I ligi.
Tabela wprowadzona: 2019-09-16

Wyniki 3 kolejki

• Skra Warszawa - LECHIA GDAŃSK 11:18 (11:15)
  • Pogoń Awenta Siedlce - OGNIWO SOPOT 10:13 (3:7)
  • Master Pharm Rugby Łódź - ARKA GDYNIA 73:7 (46:0)
  • Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 24:26 (17:11)
  • Pauzuje: Budowlani Lublin

Opinie (42) 2 zablokowane

• Brawo Ogniwo

Kolejny emocjonujący mecz w TV

• 25 0

• A w Sochaczewie jak co roku balonik pękł w pi.du !!!
    Teeeeeerraaaaaa ORKAN !!!!

• 23 3

• Ja wszystko rozumiem... (2)

Ale skąd tak niska frekwencja w Siedlcach?
    Przecież tam było maks 70 osób i to w mieście w którym rugby nie ma za wiele konkurencyjnych dyscyplin jak w innych miastach. Pytam serio bez świrowania.