Baltic Football Cup nie dla Trójmiasta

20 czerwca 2013 (artykuł sprzed 7 lat)
mad

Siedem zespołów z Trójmiasta wzięło udział w zmaganiach o Baltic Football Cup 2013, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Gdyni. Z 32 drużyn, najwyższe, 12. miejsce zajęli piłkarze Lechii Gdańsk. Imprezę przeznaczoną dla chłopców urodzonych w 2003 roku lub młodszych wygrała Polonia Bydgoszcz.Młodzi adepci futbolu spotkali się w Gdyni, aby wyłonić najlepszy zespół sezonu letniego międzynarodowego Baltic Football Cup 2013. Najpierw drużyny rywalizowały w czterech grupach, każda po osiem zespół, następnie w fazie drugiej oraz w play-off. Mecze trwały 15 minut, natomiast finał wydłużono do 20 minut. Drużyny do gry mogły wystawić sześciu zawodników plus bramkarza. Mecze były sędziowane przez profesjonalnych arbitrów wydelegowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. W czasie turnieju obowiązywały przepisy gry w piłkę nożną PZPN dla danej kategorii wiekowej.

Z trójmiejskich zespołów najlepiej wypadła Lechia Gdańsk, która zajęła 12. miejsce. Na 16. pozycji zmagania zakończyli piłkarze Sparty Gdańsk, 19. miejsce zajęli zawodnicy Arki Gdynia, 24. był Lechista Gdańsk, 26. Gedania Gdańsk, a 30. Bałtyk Gdynia.

W finałowym meczu Baltic Football Cup U-10 Polonia Bydgoszcz wygrała 1:0 z Unią Warszawa. Przez większość spotkania przeważali zawodnicy drugiej z drużyn, ale mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafili oni umieścić piłki w siatce. Polonia cierpliwie czekała na swoją szansę i jedną z nielicznych akcji wykończyła perfekcyjnie zdobywając gola. Podopieczni trenera Piotra Mosóra za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im szczęścia pod bramką rywala. Trzecie miejsce zajęła SC Grobina, która w spotkaniu o brązowy medal okazała się lepsza od MKS Żory (2:0).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Klavs Klava z SC Grobina, najlepszym bramkarzem Patryk Zapała z MKS Żory, a najlepszym strzelcem Fabian Trynkiewicz z Polonii Bydgoszcz. Cała trójka otrzymała po tablecie firmy Overmax.

mad