Ryś przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

13 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 10 lat)
ras., jag.

Trefl Gdańsk

Grzegorz Ryś (na zdjęciu) miał w Gdańsku pracować trzy sezony, ale już po pół roku musiał oddać drużynę Dariuszowi Luksowi. Teraz szkoleniowiec spróbuje szczęścia z reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Więcej zdjęć (1)

Grzegorz Ryś (na zdjęciu) miał w Gdańsku pracować trzy sezony, ale już po pół roku musiał oddać drużynę Dariuszowi Luksowi. Teraz szkoleniowiec spróbuje szczęścia z reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

fot. Monika Goldszmidt/Trojmiasto.pl

Grzegorz Ryś (na zdjęciu) miał w Gdańsku pracować trzy sezony, ale już po pół roku musiał oddać drużynę Dariuszowi Luksowi. Teraz szkoleniowiec spróbuje szczęścia z reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

fot. Monika Goldszmidt/Trojmiasto.pl

Od środy do zajęć wrócili siatkarze Lotosu Trefla, którzy rozpoczęli okres roztrenowania po sezonie. 20 kwietnia o godzinie 19.00 zawodnicy spotkają się na spotkaniu otwarty z kibicami Pierwsze decyzje kadrowe pod kątem wzmocnień dziewiątej drużyny PlusLigi zapaść mają do końca miesiąca. Szkoleniowcem zespołu w dalszym ciągu będzie Dariusz Luks. Jego poprzednik - Grzegorz Ryś, zdecydował się by po raz kolejny w swojej karierze objąć dość egzotyczny kierunek i skusił się na ofertę poprowadzenia reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.Ryś ze względu na mało satysfakcjonujące, by nie powiedzieć fatalne wyniki żółto-czarnych (gdańszczanie pod jego wodzą wygrali tylko dwa z dziewięciu meczów w PlusLidze) pod koniec grudnia minionego roku przestał pełnić funkcję pierwszego trenera gdańskiego zespołu ustępując miejsca do powrotu Dariuszowi Luksowi (czytaj więcej na ten temat). Ze względu na wciąż obowiązujący trzyletni kontrakt, klubowe władze szukały dla Rysia nowej roli, ale ostatecznie umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. -Formalnie rozstaliśmy się z końcem lutego - informuje Adam Okuniewski, wiceprezes gdańskiego klubu.

Na Bliskim Wchodzie Ryś podpisał kontrakt na rok. Postawiono przed nim zadanie przygotowania kadry ZEA do rozgrywanych w przyszłym sezonie mistrzostw Azji. W Dubaju z całą pewnością przydadzą mu się doświadczenia zebrane z czasów, gdy identyczną funkcję sprawował w reprezentacji Egiptu w latach 2006-2007.

W Lotosie Treflu nadal pracować będzie Dariusz Luks. -Niepoważne byłoby podpisywanie z nim umowy tylko na kilka miesięcy. Od razu zawarliśmy kontrakt, który jest ważny również na kolejny sezon. Szkoleniowiec już przedstawił pierwsze sprawozdanie ze swojej pracy. Wkrótce będzie kolejne i propozycje, także pod kątem zmian kadrowych w drużynie. Decyzje w tej kwestii powinny zapadać do końca kwietnia - dodaje wiceprezes Okuniewski.

Z dotychczasowej kadry ważne kontrakty mają jedynie młodzi siatkarze: Patryk Szczurek, Bartosz Kaczmarek, Artur Ratajczak i Rafał Sobański. Z tego grona tylko Kaczmarek potrafił sobie wywalczyć miejsce w podstawowym składzie, zostając w trakcie rozgrywek pierwszym libero.

ZOBACZ KADRĘ LOTOSU TREFLA W MINIONYM SEZONIE

ras., jag.

Opinie (3)

 • oby tylko Luks miał wpływ na skład

  a nie prezesi
  to będzie dobrze

  • 10 0

 • a co tam u Atomówek ?

  droga redakcjo

  • 2 1

 • nie ...o Rysiu tylko piszcie o atomowkach

  To ja dowiaduje się z innych portali o ubytkach atomu o odejściu glass ,maj ,koniecznej nie mówiąc o trenerach co wy spicie redakjo trzeba sie obudzić dawno już wiosna!

  • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.