SMS Gdańsk-Kasztelan 28:14

10 lutego 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Czwartą wygraną w tym sezonie odnieśli I-ligowi piłkarze ręczni SMS Gdańsk. Podopieczni Jana Prześlakiewicza zdeklasowali na własnym parkiecie Kasztelana Sierpc 28:14 (12:8). Jednak nadal licealiści znajdują się w strefie spadkowej.

SMS: Wróbel, Romantowski - Zółtak 1, Stankiewicz 3, Jachlewski 3, Kuta 3, Nyćkowiak 2,
Jeżewski 4, Rozporski 1, Kuczyński 1, Stefański 5, Miać 1, Wysokiński 3, Ćwikliński 1.

Gdańszczanie przyjechali na mecz prosto po zgrupowaniu w Cetniewie. W pierwszych minutach gry myślami byli chyba na nadmorskich plażach, a nie na parkiecie. Co prawda pierwszą bramkę zdobył Bartosz Kuczyński, ale dwa kolejne celne strzały oddali przyjezdni (Robert Pawowicz i Mariusz Klimek). Kasztelan przewagę utrzymywał aż do 17 min. Od wyniku 4:5 hasło do szturmu miejscowym dał Łukasz Stefański popisując się dwoma udanymi rzutami. Gdy wsparli leworęcznego rozgrywającego Krystian Kuta i Michał Wysokiński, gdańszczanie odskoczyli na 8:5.

W drugiej połowie na uwagę zasługują trzy serie SMS. Po pierwszej, w 40 min wynik urósł do 15:9. Druga przyniosła korektę na tablicy z 16:11 na 21:11, a tuż przed końcem, po pięciu bramkach z rzędu szkoła osiągnęła największą przewagę (27:13).

Pozostałe wyniki 15. kolejki:
Traveland Jurand Olsztyn - Grunwald Poznań 28:20, AZS AWF Biała Podlaska - Politechnika Radom 23:31, Gwardia Opole - Wolsztyniak Wolsztyn 31:28, MTS Chrzanów - Viret Huta Zawiercie 16:13, Eltast Radom - Miedź Legnica, Wisła II Płock - MKS Końskie (zakończyły się po zamknięciu tego wydania).

1. Gwardia 26:4 422-355
2. AZS AWF 22:8 359-325
3. Grunwald 20:10 373-355
4. Eltast 19:9 381-360
5. Traveland 15:15 363-339
6. Politechnika 15:15 411-401
7. Wisła II 15:13 345-345
8. Miedź 14:14 336-342