Spójnia dostała lekcję od Vive

Rafał Sumowski
28 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Vive Kielce nie dało szans beniaminkowi z Gdyni. Na zdjęciu mistrzowie Polski powstrzymują Roberta Kamyszka. Vive Kielce nie dało szans beniaminkowi z Gdyni. Na zdjęciu mistrzowie Polski powstrzymują Roberta Kamyszka.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali u siebie z PGE Vive Kielce 27:46 (12:27) w 12. kolejce PGNiG Superligi. Gospodarze tak dużo bramek w tym sezonie jeszcze nie stracili, a mistrzowie Polski wyrównali swój strzelecki rekord bieżących rozgrywek. Sukces gości ani przez chwilę nie był zagrożony, choć przyjechali nie rzucili do gry wszystkiego najlepszego co posiadają. Odpoczywali m.in. byli reprezentanci kraju: Sławomir Szmal, Karol Bielecki, czy Mateusz Jachlewski.

Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Kamyszek 9, K.Pedryc 5, Rychlewski 5, Kyrylenko 3, Jamioł 2, Marszałek 1, Ćwikliński 1, P.Pedryc 1, Brukwicki, Dworaczek
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc)
Widzów: 400
Ivić, Wałach - Strlek 8, Jurkiewicz 7, Djukić 5, Dujszebajew 5, Kus 5, Mamić 5, Janz 3, Lijewski 3, Aguinagalde 2, Bombac 2, Jurecki 1, Zorman

Zobacz bramkę Krzysztofa Lijewskiego na 3:0 dla Vive.

W 12. kolejce staną naprzeciw zespoły z przeciwnych biegunów tabeli. Vive wygrało wszystkie spotkania, a Spójnia z dorobkiem 3 punktów jest jak na razie najsłabszą ekipą w tabeli

SPRAWDŹ, TABELĘ PO 11 KOLEJCE

jedyne zwycięstwo w ekstraklasie gospodarze odnieśli 30 września, wygrywając u siebie z Pogonią Szczecin 24:18

TAK RELACJONOWALIŚMY JAK NA RAZIE JEDYNE ZWYCIĘSTWO SPÓJNI GDYNIA W PGNIG SUPERLIDZE
jak widać, by liczyć na sukces Spójnia musi zminimalizować własne straty. Problem w tym, że pięć ostatnich meczów gdynianie przegrali, tracąc w każdym ponad 30 bramek. Z Vive defensywa miejscowych także zapewne będzie pod dużą presją

OSTATNI MECZ I 36 BRAMEK W LUBINIE

- Mecz stanowi nagrodę dla większości zawodników, za trud wkładany w pracę przez ostatnie miesiące - mówi Marcin Markuszewski, trener gdyńskich szczypiornistów. - Niektórzy z nas zagrają przeciwko idolom - dodaje Rafał Rychlewski, skrzydłowy Spójni.

RAFAŁ RYCHLEWSKI I MARCIN MARKUSZEWSKI - WIĘCEJ WYPOWIEDZI O MECZU Z VIVE
Vive już w tym miesiącu gościło w Trójmieście. 7 listopada wygrało w Ergo Arenie z Wybrzeżem Gdańsk 32:26, a jedynie przez 20 minut gospodarze nawiązali wyrównaną grę

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ WYBRZEŻE - VIVE. ZOBACZ ZDJĘCIA
Mistrzowie Polski zagrają dziś bez czterech zawodników. Na starcie z beniaminkiem wolne od trenera Dujszebajewa (PGE Vive Kielce) dostali: Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Mateusz Jachlewski i Bartłomiej Bis. W niedzielę kielczanie podejmowali w Lidze Mistrzów Paris Saint Germain, z którym przegrali u siebie 29:30.
Spiker odczytał tradycyjny apel fair-play.
1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
1'
Na trybunach według danych od organizatora jest ok 400 widzów
2'
Akcja Spójni przerwana faulem na Marszałku
3'
[0:2] Bramkę kozłem zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
3'
Żółtą kartką otrzymuje Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
4'
Żółtą kartką otrzymuje Jamioł (SPÓJNIA Gdynia).
4'
[0:3] Bramkę zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
5'
[0:4] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
6'
[1:4] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia). To pierwsze trafienie gospodarzy
6'
Dobry przechwyt Kamyszka, ale w samotnej kontrze zgubił piłkę
6'
[1:5] Bramkę z kontry zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
6'
Pierwsza zmiana w bramce Spójni - Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) za Zimakowskiego (SPÓJNIA Gdynia)
7'
[2:5] Bramkę po rzucie z biodra zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
8'
Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) broni rzut Aguinagalde (PGE Vive Kielce), ale ten był faulowany, będzie karny
8'
Żółtą kartką otrzymuje Kirilenko (SPÓJNIA Gdynia).
8'
[2:6] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Kus (PGE Vive Kielce).
9'
[3:6] Bramkę zdobywa Jamioł (SPÓJNIA Gdynia).
9'
[3:7] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce). Znakomita asysta Mamicia
10'
[3:8] Bramkę zdobywa Janc (PGE Vive Kielce).
10'
Na trybunach nieśmiały doping, ale głośniej słychać jednak okrzyki z boiska i ławek
10'
Żółtą kartką otrzymuje Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
11'
[4:8] Bramkę zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia). Znakomity rzut z lewego skrzydła
11'
[4:9] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
12'
[4:10] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce). Zupełnie nie niepokojony po dalekim podaniu i sam na sam z Głębockim
12'
W bramce miejscowych teraz Michalczuk (SPÓJNIA Gdynia)
12'
Rzut karny dla gości
13'
[4:11] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce). Nie miał litości dla Michalczuka, którego zmylił puszczając nad nim piłkę delikatnie lobem
14'
[4:12] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce). To już jego szósta bramka
14'
Michalczyk broni w pojedynku sam na sam z Jancem (PGE Vive Kielce)
14'
[5:12] Bramę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
15'
[5:13] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
czas
15'
Przerwa na żądanie (SPÓJNIA Gdynia).
15'
Różnica klas widoczna jak na dłoni. Dla gdynian dzisiejsze spotkania to przede wszystkim nauka, choć wiele wskazuje na to, że będzie bolesna. Goście swobodnie rozgrywają piłkę i grają na dużym luzie. Mimo tego, są skuteczni
16'
[5:14] Bramkę zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
16'
[6:14] Bramkę zdobywa P.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
16'
[6:15] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bombać (PGE Vive Kielce).
17'
[6:16] Bramkę zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
17'
[6:17] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
18'
Rzut P.Pedryca (SPÓJNIA Gdynia) broni Ivić (PGE Vive Kielce)
18'
[7:17] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
18'
[7:18] Bramkę zdobywa Kus (PGE Vive Kielce).
20'
[7:19] Bramkę zdobywa Kus (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
20'
Jamioł (SPÓJNIA Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
20'
[8:19] Bramkę zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia) dobijał po rzucie Marszałka w słupek
20'
[8:20] Bramkę po sprytnym rzucie z podłoża dobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
22'
[8:21] Bramkę do pustej zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
22'
[8:22] Bramkę zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce).
23'
[9:22] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
24'
[10:22] Bramkę po ładnej akcji zdobywa Kirilenko (SPÓJNIA Gdynia).
24'
Głębocki (SPÓJNIA Gdynia) broni rzut Bombacia (PGE Vive Kielce)
25'
[10:23] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
26'
[11:23] Bramkę zdobywa Kirilenko (SPÓJNIA Gdynia).
26'
[11:24] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
27'
W słupek trafia Jamioł (SPÓJNIA Gdynia)
28'
[11:25] Bramkę zdobywa Kus (PGE Vive Kielce).
28'
Nad bramką rzucał P.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia)
29'
[11:26] Bramkę zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
30'
Dujszebajew (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
30'
[12:26] Bramkę po rzucie kozłem zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
30'
[12:27] Bramkę zdobywa Jurecki (PGE Vive Kielce).
Koniec I połowy. PGE Vive prowadzi w Gdynia Arenie ze Spójnią 27:12. Kompletna dominacja mistrzów Polski. Trudno było zresztą spodziewać się innego scenariusza, tym bardziej, że część zawodników chce wykorzystać dodatkowe minuty pod nieobecność tych, którzy dostali dziś wolne od trenera Dujszebajewa (PGE Vive Kielce).
W przerwie konkursy dla najmłodszych.
31'
Rozpoczęła się II połowa meczu
31'
Faulowany Kamyszek, będzie rzut karny
31'
[13:27] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia).
32'
[13:28] Bramkę zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
32'
[13:29] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
34'
[14:29] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
34'
Lijewski (PGE Vive Kielce) rzuca prosto w Michalczuka (SPÓJNIA Gdynia)
35'
[15:29] Bramkę zdobywa Kirilenko (SPÓJNIA Gdynia).
35'
[15:30] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Janc (PGE Vive Kielce).
36'
[16:30] Bramkę zdobywa Jamioł (SPÓJNIA Gdynia).
36'
[17:30] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia). Sprawna kontra gdynian
37'
[17:31] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
38'
Mamić (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
38'
[18:31] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia). Dobijał po rzucie w słupek
39'
[18:32] Bramkę zdobywa Bombać (PGE Vive Kielce).
39'
[19:32] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
40'
Zimakowski (SPÓJNIA Gdynia) broni rzut Strleka (PGE Vive Kielce), który do tej pory był bezbłędny zdobywając 7 bramek
41'
[19:33] Bramkę zdobywa Aguinagalde (PGE Vive Kielce).
41'
[20:33] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia). Błyskawiczna odpowiedź
42'
[20:34] Bramkę zdobywa Strlek (PGE Vive Kielce).
42'
[20:35] Bramkę zdobywa Janc (PGE Vive Kielce).
czas
43'
43'
[21:35] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia). Trafia między nogami Wałacha
44'
[21:36] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
45'
[21:37] Bramkę zdobywa Mamić (PGE Vive Kielce).
46'
Dobra interwencja Głębockiego (SPÓJNIA Gdynia)
48'
Kolejna dobra interwencja Głębockiego (SPÓJNIA Gdynia), który najpierw wygrał pojedynek z Jancem (PGE Vive Kielce) a następnie z Djukiciem (PGE Vive Kielce)
48'
Ponownie dobrze interweniował w bramce Głębocki (SPÓJNIA Gdynia)
49'
Poprzeczkę obija Marszałek (SPÓJNIA Gdynia)
49'
[21:38] Bramkę po kontrze zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce).
49'
[22:38] Bramkę zdobywa K.Pedryc (SPÓJNIA Gdynia).
50'
[22:39] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
50'
[22:40] Bramkę zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
51'
[22:41] Bramkę zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce).
51'
Michalczuk (SPÓJNIA Gdynia) w bramce Spójni za Głębockiego (SPÓJNIA Gdynia)
52'
[23:41] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia).
53'
[23:42] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
wykluczenie
54'
54'
[24:42] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Rychlewski (SPÓJNIA Gdynia). To jego piąte trafienie
55'
[24:43] Bramkę zdobywa Jurkiewicz (PGE Vive Kielce).
56'
[25:43] Bramkę zdobywa Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia).
56'
[25:44] Bramkę zdobywa Kus (PGE Vive Kielce).
57'
[25:45] Bramkę zdobywa Djukić (PGE Vive Kielce).
58'
Kamyszek (SPÓJNIA Gdynia) podawał za wysoko do Ćwiklińskiego (SPÓJNIA Gdynia)
59'
[26:45] Bramkę zdobywa Ćwikliński (SPÓJNIA Gdynia).
60'
[27:45] Bramkę zdobywa Marszałek (SPÓJNIA Gdynia).
60'
[27:46] Bramkę zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
60'
Koniec meczu. Po jednostronnym spotkaniu PGE Vive Kielce wygrywa w Gdyni ze Spójnią 47:27 (27:12)

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 12 2 1 0 9 288:325 10
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-12-03

Wyniki 12 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - PGE Vive Kielce 27:46 (12:27)
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:20 (15:10)
  • Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 37:26 (17:12)
  • Gwardia Opole - Azoty Puławy 29:33 (15:20)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - KPR Legionowo 28:24 (11:14)
  • MMTS Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 27:21 (15:11)
  • Chrobry Głogów - MKS Kalisz 27:26 (14:13)
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 33:31 (19:17)

Opinie (26)

• temin na tak hitowy zespół z Kielc fatalny (1)

Naprawdę nie było innych? Mimo wszystko jednak porażka organizacyjna - tylko 200 widzów?! To, niestety, pokazuje zapotrzebowanie na piłkę ręczną w Gdyni, na mecze Vistalu przychodzi przecież niewiele więcej osób. Szkoda, bo to piękna dyscyplina sportu, niesamowicie emocjonująca... Ale notoryczne porażki nie mogą przyciągnąć nowych kibiców, sorry. Zespół się uczy, pytanie jak długo sponsor i miasto Gdynia będą przyjmować, że to najważniejsze a wyniki są nieistotne.

A dla zawodników Spójni na pewno było niesamowitą frajdą zmierzyć się i porównać swoje umiejętności z jednymi z najlepszych w Europie, gratuluje im tego. Wynik jest sprawą drugorzędną, nikt w iny nie wierzył.