stat

Samu o celach w Arce Gdynia: Chcę być jak Carlitos i Igo Angulo

10 września 2019, 16:00
Damian Konwent

Arka Gdynia

- Słyszałem o historii Carlitosa i Igora Angulo. Mimo że grają na innych pozycjach, to jak najbardziej chciałbym podążyć ich ścieżką - mówi nam Hiszpan Samu, nowy piłkarz Arki Gdynia. - Chcę pomóc drużynie, a pierwszy gol czy asysta mogłyby wpłynąć na zyskanie większej pewności siebie - dodaje 23-letni obrońca mający za sobą przygodę w m.in. FC Barcelonie B i Atletico Madryt B.Samuel Araujo Fernandez "Samu" to ostatnie wzmocnienie, jakiego dokonała Arka Gdynia. Piłkarz już od pierwszych dni pobytu w Polsce wykazuje wielkie zaangażowanie i chęć do gry. Przypomnijmy, że obrońca podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o dwa kolejne lata.

- Dołączyłem do Arki Gdynia i jak każdy mam swoje ambicje i cele. Przede wszystkim chcę pomóc drużynie i wierzę, że przysłużę się klubowi w najbliższych rozgrywkach. Taki rozwój sytuacji sprawiłby, że sam mógłbym się rozwijać, a pierwszy gol czy asysta mogłyby wpłynąć na zyskanie większej pewności siebie - mówi nam Samu.

Arka Gdynia pozyskała Samu i wygrała sparing z Olimpią Grudziądz. Sprawdź szczegóły23-latek ostatni mecz rozegrał 2 czerwca. Wraz z Atletico Madryt B walczył o awans do La Liga 2, jednak jego zespół uległ drużynie Mirandes w ćwierćfinale fazy play-off. Zawodnik wrócił z wypożyczenia do macierzystej Celty Vigo i od lipca pozostawał bezrobotny. Z czasem klub z Gdyni rozpoczął negocjacje z Hiszpanem i pozyskał go już po zamknięciu okna transferowego w Polsce.

- Pierwsze rozmowy z klubem przebiegły bardzo pomyślnie. Arka wyraziła zainteresowanie mną i chciano, bym przyleciał do Polski. Włodarze przedstawili bardzo konkretny plan i udało nam się dojść do porozumienia. Zgodziłem się na podpisanie kontraktu i dziś jestem częścią żółto-niebieskiej rodziny - wyjaśnia.
RUCHY TRANSFEROWE ARKI GDYNIA W OKNIE TRANSFEROWYM LATO 2019:
Przyszli:

 • Samuel "Samu" Araujo Fernandez (paszport Hiszpania, pozycja obrońca, ostatni klub Atletico Madryt B, Hiszpania, wolny transfer, kontrakt w Arce Gdynia do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o 2 lata)

 • Nando (Hiszpania, skrzydłowy, Extremadura UD, Hiszpania, kontrakt do 30.06.2020 roku)

 • Marko Vejinović (Holandia, pomocnik, ostatni klub AZ Alkmaar, transfer definitywny, 30.06.2022)

 • Marcin Budziński (pomocnik, Cracovia, wolny transfer, kontrakt do 30.06.2020 z opcją przedłużenia o rok)

 • Michał Kopczyński (pomocnik, Legia Warszawa, transfer definitywny za około 250 tys. zł, 30.06.2021,)

 • Fabian Serrarens (paszport: Holandia, napastnik, De Graafschap, Holandia, wolny transfer, 30.06.2021)

 • Davit Skhirtladze (Gruzja, pomocnik, Ryga FC, Łotwa, wolny transfer, 30.06.2020 z opcją przedłużenia o kolejny sezon)

 • Jakub Wawszczyk (obrońca, Radomiak, powrót po wypożyczeniu, 30.06.2020)

 • Azer Busuladzić (Bośnia i Hercegowina/Dania, defensywny pomocnik, Atromitos Ateny, Grecja, wolny transfer, 30.06.2021)

 • Santi Samanes (Hiszpania, skrzydłowy, Coruxo, Hiszpania, wolny transfer, 30.06.2021 z opcją przedłużenia na kolejny sezon)

 • Kamil Antonik (pomocnik, Resovia, ekwiwalent za wyszkolenie, 30.06.2021 z opcją przedłużenia na kolejny sezon)

Przedłużyli kontrakty:
Kacper Krzepisz (bramkarz, do 30.06.2021 z opcją przedłużenia o kolejny rok), Maciej Jankowski (napastnik, 30.06.2021 z opcją przedłużenia na 2 kolejne sezony), Marcus (skrzydłowy, 30.06.2020), Adam Danch (obrońca, 30.06.2020 z opcją przedłużenia na kolejny sezon)

Odeszli:

 • Nabil Aankour (Maroko, pomocnik) i Maksymilian Banaszewski (skrzydłowy) - obaj do rezerw

 • Goran Cvijanović (Słowenia, pomocnik, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

 • Aleksandyr Kolew (Bułgaria, napastnik, Raków Częstochowa, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)

 • Augustin Baran (Urugwaj, pomocnik, Institucion Atletica Sud America, Urugwaj, wolny transfer)

 • Dawid Sołdecki (obrońca/pomocnik, Wigry Suwałki, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)

 • Michał Molenda (bramkarz, Radunia Stężyca, wypożyczenie do 30.06.2020)

 • Tadeusz Socha (obrońca, Sandecja Nowy Sącz, wolny transfer)

 • Norbert Hołtyn (napastnik, Bytovia, wypożyczenie do 30.06.2020)

 • Luka Zarandia (Gruzja, skrzydłowy, Zulte Waregem, transfer definitywny za około 500 tys. euro)

 • Michał Janota (pomocnik, Al-Fateh, Arabia Saudyjska, transfer definitywny za około 400 tys. euro)

 • Marko Vejinović (pomocnik, Holandia, powrót po wypożyczeniu do AZ Alkmaar, Holandia)

 • Karol Danielak (obrońca, Podbeskidzie Bielsko-Biała, wolny transfer)

 • Robert Sulewski (obrońca), Rogelio Chavez (Meksyk, obrońca) - obaj koniec kontraktów

Aktualna kadra piłkarzy Arki GdyniaSamu to kolejny po Santim Samanesie i Nando, hiszpański piłkarz, który trafił do Arki tego lata. Wszystko za sprawą Pablo Ortego, który jest klubowym skautem działającym na terenie tego kraju. Całą trójkę można było zobaczyć na trybunach podczas ostatniego meczu kontrolnego z I-ligową Olimpią Grudziądz (2:0).

- Chłopaki od razu się ze mną spotkali, przywitali i sprawili, że nie czułem się sam. To było bardzo miłe. Jesteśmy z tego samego środowiska, ale niezależnie od nacji, w klubie wszystkim przyświeca ten sam cel. Chcemy piąć się w górę tabeli - mówi 23-letni obrońca.
Mówiąc o hiszpańskich piłkarzach w Polsce, na myśl mogą nasunąć się Carlitos i Igor Angulo. Nic dziwnego, bowiem obaj w ostatnich latach byli wiodącymi strzelcami w ekstraklasie. To, czego już dokonali może być inspiracją dla piłkarzy pochodzących z Półwyspu Iberyjskiego. Tak jest również w przypadku nowego gracza Arki Gdynia.

Adam Deja: Miałem oferty, ale postanowiłem zostać w Arce Gdynia. Przeczytaj wywiad z piłkarzem- Przychodząc tu słyszałem o historii Carlitosa i Igora Angulo. Mimo że grają na innych pozycjach, to odmienny profil i prezentują inny styl, to jak najbardziej chciałbym podążyć ich ścieżką Chyba każdy piłkarz, który tu trafia wie o sukcesie tego pierwszego, a dla hiszpańskich zawodników to szczególnie ważne - ocenia.
Piłkarz przyznał również, że w ostatnich tygodniach śledził poczynania nowego zespołu.

- Ekstraklasa nie jest ligą, którą wszyscy w Europie szczególnie śledzą. Nie mniej jednak udało mi się obejrzeć kilka spotkań, w tym również nowych kolegów klubowych. Większy nacisk na ligowe mecze Arki Gdynia położyłem, gdy dowiedziałem się, że klub się mną interesuje. Obraz ligi został mi już poniekąd przedstawiony, a wszystkiego dowiedziałem się od znajomych z Hiszpanii, którzy mieli okazję tu grać - kończy Samu.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
Raków Częstochowa 2:0 ARKA Gdynia
14 września 2019, godz. 15:00

Tak typowano 372 typowania

46% Raków Częstochowa
24% REMIS
30% ARKA Gdynia