Short track. Mistrzostwa Europy i dwukrotnie mistrzostwa świata juniorów w Gdańsku

11 czerwca 2021, 13:00
ras.
Po tegorocznych mistrzostwach Europy w short tracku, Gdańsk otrzymał prawo do organizacji imprezy także w 2023 roku. Natomiast w 2022 i 2024 roku hala Olivia będzie areną zmagań mistrzostw świata juniorów. Więcej zdjęć (1)

Po tegorocznych mistrzostwach Europy w short tracku, Gdańsk otrzymał prawo do organizacji imprezy także w 2023 roku. Natomiast w 2022 i 2024 roku hala Olivia będzie areną zmagań mistrzostw świata juniorów.

mat. prasowe

Po tegorocznych mistrzostwach Europy w short tracku, Gdańsk otrzymał prawo do organizacji imprezy także w 2023 roku. Natomiast w 2022 i 2024 roku hala Olivia będzie areną zmagań mistrzostw świata juniorów.

mat. prasowe

Mistrzostwa Europy seniorów w short tracku w 2023 roku odbędą się w Gdańsku. Hala Olivia będzie też areną zmagań mistrzostw świata juniorów w 2022 i 2024 roku. - Widać, że skoro w każdym roku odbywać się będą duże zawody, to znaczy, że Gdańsk i my jako organizatorzy cieszymy się bardzo dużym szacunkiem ze strony Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej - mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.Gdańsk staje się czołowym ośrodkiem short tracku w Europie. Zaledwie w styczniu hala Olivia gościła turniej mistrzostw Europy seniorów w łyżwiarstwie szybkim, który zostały przeprowadzone w bardzo ścisłym reżimie sanitarnym.

Teraz Międzynarodowa Unia Łyżwiarska przyznała miastu organizację tego samego czempionatu w 2023 roku. Impreza odbędzie się od 13 do 15 stycznia. Oprócz tego odbędą się tu mistrzostw świata juniorów w 2022 i 2024, co łącznie daje cztery wielkie imprezy na przestrzeni 4 lat.

- Można porównać Gdańsk do holenderskiego Dordrechtu, bo chyba tylko tam odbywa się podobna liczba najważniejszych imprez w short tracku. Widać, że skoro w każdym roku odbywać się będą duże zawody, to znaczy, że Gdańsk i my jako organizatorzy cieszymy się bardzo dużym szacunkiem ze strony Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej - mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Natalia Maliszewska wicemistrzynią Europy. Short track w hali Olivia- Te mistrzostwa Europy to był czas sprawdzania tego, jak sobie dajemy radę z organizacją, czyli przygotowaniami i samym przeprowadzeniem imprezy, a warunki były bardzo trudne, bo przecież pandemia wtedy szalała. Zdaliśmy egzamin celująco, bo jak widać, dostajemy kolejne wielkie imprezy w Gdańsku. Widać, że delegatom ISU się bardzo podobało - dodał Tataruch.
Z kolejnych wielkich imprez w Gdańsku bardzo cieszy się Natalia Maliszewska, liderka polskiej kadry w short tracku. W styczniu w Gdańsku sięgnęła po srebrny medal na 500 metrów.

- Bardzo mnie to cieszy, bo tegoroczne mistrzostwa Europy w Gdańsku odbiły się bardzo pozytywnym echem. Cała organizacja, również techniczna strona przygotowania lodu, były na bardzo wysokim poziomie. To przyniosło nam kolejne imprezy - mówi Maliszewska.

ras.