stat

Siatkarz Trefla Gdańsk ograł trenera. Sparingi w Przywidzu

6 września 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Trefl Gdańsk

W ostatnich sprawdzianach przed mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii, polska reprezentacja siatkarzy z Piotrem Nowakowskim w składzie dwukrotnie ograła prowadzoną przez Andreę Anastasiego Belgię. Pod nieobecność środkowego i pierwszego szkoleniowca, gdańszczanie w czwartek o godz. 18 i w piątek o godz. 12 zagrają sparingowo w Przywidzu z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Bilety w cenie 5 zł.PRZECZYTAJ CO MÓWI ANDREA ANASTASI O MISTRZOSTWACH ŚWIATA ORAZ TREFLU

Mistrzostwa świata we Włoszech i Bułgarii rozpoczną się już w niedzielę, a nasza reprezentacja do rywalizacji włączy się trzy dni później. Rozgrywki z udziałem 24 zespołów trwać będą w 9 miastach do 30 września.

Polscy siatkarze zagrają w grupie D z: Bułgarią, Finlandią, Iranem, Kubą i Portoryko. Z każdej z grup awansują po cztery najlepsze drużyny. Biało-czerwoni bronią złota, które wywalczyli 4 lata temu na polskich parkietach. W tamtej ekipie był Piotr Nowakowski, który zagra także w najbliższych mistrzostwach.

Terminarz Polski w fazie grupowej
mecze rozgrywane w Warnie, Bułgaria
12 września, godz. 20:30, Kuba
13 września, godz. 17, Portoryko
15 września, godz. 20:30, Finlandia
17 września, godz. 20:30, Iran
18 września, godz. 20:30, Bułgaria


KADRA POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

W ostatnich sprawdzianach przed turniejem Polacy dwukrotnie pokonali w Szczecinie Belgię. Po przeciwnych stronach barykady stanęli środkowy Nowakowski i trener Andrea Anastasi z Trefla Gdańsk, który jest selekcjonerem Belgów.

Dwukrotnie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik. Pierwszy mecz Nowakowski rozpoczął w kwadracie dla rezerwowych i w całym meczu zdobył jeden punkt. W rewanżu selekcjoner Vital Heynen wystawił "Pita" w wyjściowym składzie, a ten był jednym z najlepiej punktujących dla biało-czerwonych. Oba spotkania Polacy wygrali w czterech setach.

Zarówno Nowakowski jak i Anastasi, do Gdańska wrócą po mistrzostwach. Szkoleniowiec z Belgią wystąpi w grupie A, gdzie za rywali będzie miał: Włochy, Japonię, Dominikanę, Słowenię i Argentynę.

Polska - Belgia 3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:22)
POLSKA: Schulz 9, Łomacz 1, Kubiak 21, Śliwka 3, Kochanowski 5, Bieniek 1, Zatorski (libero) oraz Konarski 8, Drzyzga, Szalpuk 9, Nowakowski 1, Kwolek

Belgia: Tuerlinckx 5, Deroo 7, Grobleny 5, Van De Voorde 3, Valkiers, Coolman 9, Ribbens (libero) oraz Van Den Dries 17, D'Hulst, Lecat, Klinkenberg 1, Rousseaux 8

Polska - Belgia 3:1 (25:21, 25:27, 25:14, 25:18)
POLSKA: Nowakowski 15, Kurek 13, Szalpuk 17, Drzyzga 3, Kubiak 21, Bieniek 9, Zatorski (libero) oraz Konarski 4, Łomacz, Śliwka 1, Kochanowski

Belgia: Van Den Dries 14, Deroo 12, D'Hulst, Verhees 8, Van De Voorde 9, Rousseaux 13, Stuer (libero) oraz Ribbens, Tuerlinckx 3, Grobelny 1, Lecat, Valkiers, Coolman 1


PRZECZYTAJ O MEMORIALE WAGENRA, SPRAWDŹ JAK WYPADŁ SIATKARZ TREFLA GDAŃSK

Pod nieobecność Nowakowskiego i Anastasiego, siatkarze Trefla rozgrywają kolejne sparingi. Tak jak w minionym tygodniu w Iławie, w czwartek i piątek, tym razem w Przywidzu, spotkają się dwukrotnie z Indykpolem AZS Olsztyn. Czwartkowe spotkanie będzie otwarte dla publiczności, a bilety na nie w cenie 5 zł można nabywać w Gminnym Ośrodku Kultury.

Piątkowy mecz rozpocznie się o godz. 12 i będą mogli go obejrzeć tylko uczniowie z okolicznych szkół. Przed sparingiem 150 dzieci w trzech grupach po 50 osób weźmie także udział w treningach, które poprowadzi drugi trener Trefla Gdańsk, Piotr Graban. Szkoleniowiec zastępował Anastasiego już przed tygodniem, gdy w Iławie gdańszczanie dwukrotnie ulegli akademikom 1:3.

- Wyniki z ubiegłego tygodnia mogą być pokłosiem naszych ciężkich treningów, a także tego, że nie podeszliśmy do tych meczów tak bardzo taktycznie jak Olsztyn. Widać było, że Indykpol potraktował te sparingi bardzo serio, a my wykorzystaliśmy je jako okazję do sprawdzenia niektórych wariantów, częstego rotowania składem. Te mecze dały nam obraz nad czym musimy pracować i w ślad za tym zmieniliśmy kilka elementów w treningu, tak by podnieść trochę poprzeczkę, podkręcić śrubę i trenować już więcej w "szóstkach". Wcześniej pracowaliśmy więcej fizycznie, a teraz po miesiącu zajęć nadszedł już czas na przewagę gry, a także serwisu i przyjęcia, czyli tego, czego nam brakowało w tych meczach w Iławie. W czwartek i piątek będziemy mieli okazję do sprawdzenia się po raz kolejny - wyjaśnia Graban.
INDYKPOL AZS LEPSZY OD TREFLA W IŁAWIE

W Iławie skorzystał on ze wszystkich zawodników poza Wojciechem Grzybem, któremu doskwierał wtedy stan zapalny w kolanie. Przed kolejnymi spotkaniami środkowy wrócił już do treningów z całą drużyną.

- Na pewno Wojtek pojawi się w Przywidzu na parkiecie, ale jeszcze nie w pełnym wymiarze. W tym tygodniu miał dwa dni, w których już uczestniczył w pełnych treningach, więc czuje się dobrze, ale nie chcemy go forsować - mówi szkoleniowiec.