stat

Siatkarze Lotosu Trefla zagrają w finale LŚ

Szalpuk gorszy od Mcdonnella, Polska nie awansowała

19 czerwca 2017, 11:00
mad

Trefl Gdańsk

Reprezentacja Polski nie zdołała awansować do Final Six Ligi Światowej. W jej składzie mieliśmy jednego siatkarza Lotosu Trefla, Artura Szalpuka. W turnieju, który w dniach 4-8 lipca odbędzie się w Brazylii będzie mogło zagrać za to jego trzech nowych klubowych kolegów. Awansowały bowiem kadry Kanady z Tylerem Sandersem i znajdującym się w szerokiej kadrze Bradleyem Gunterem oraz USA z Danielem Mcdonnellem.Wydawało się, że Polacy są na prostej drodze do turnieju finałowego Ligi Światowej. W końcu ostatnią fazę zmagań grupowych rozgrywali w naszym kraju. Niestety na początek ulegli w Katowicach Rosji 0:3, następnie wygrali w Łodzi z Iranem 3:0, aby na zakończenie zmagań, w najważniejszym meczu, w którym potrzebowali zwycięstwa za trzy punkty, przegrać także w Łodzi z USA 1:3. To przekreśliło ich szanse na awans.

MATEUSZ MIKA: LECZENIE IDZIE ZGODNIE Z PLANEM

W tym spotkaniu po dwóch stronach siatki stanęli nowy koledzy z Lotosu Trefla Artur Szalpuk oraz Daniel Mcdonnell. Niestety razem na boisku byli tylko podczas rozgrzewki. Szalpuk już w pierwszej partii został posłany na boisko, a w dwóch kolejnych wskoczył do podstawowego składu. W czwartym już nie wyszedł do gry. Zdobył łącznie 6 punktów, m.in. skończył tylko 4 z 13 ataków. Natomiast amerykański środkowy w ogóle nie opuścił kwadratu dla rezerwowych.

TAK GRAŁ SZALPUK PRZECIW SANDERSOWI W LIDZE ŚWIATOWEJ

To jednak on i jego kadra pojadą do na Final Six do Brazylii, który odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Brazylii. Amerykanie, którzy zaczęli zmagania w tegorocznej Lidze Światowej od trzech porażek w rezultacie zajęli 6. miejsce w grupie A. A te jako ostatnie dawało udział w turnieju finałowym - Polacy byli na 8. miejscu.

KIEDY LOTOS TREFL ZACZNIE PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO SEZONU?

Szalpuk w meczach Ligi Światowej 2017 zdobył 23 punkty, z czego 1 blokiem, 2 zagrywkami, a resztę atakami. Mcdonnell uzbierał 27 punktów, w tym 4 blokiem, 1 zagrywką i pozostałe zbiciami.

Największą rolę w swojej kadrze odgrywa jednak rozgrywający Kanady Tyler Sanders. Prezentował się na tyle dobrze, że poprowadził ją do Final Six. W ostatnim meczu grupowym Kanadyjczycy wygrali z Włochami 3:1 i to dało im 5. miejsce w grupie A. W klasyfikacji najlepszych na swojej pozycji w Lidze Światowej Sanders zajmuje obecnie 8. miejsce. Na boisku i w składzie Kanady w miniony weekend zabrakło ponownie Bradleya Guntera. Atakujący Lotosu Trefla zagrał tylko w pierwszym turnieju i zdobył w nim 29 punktów.

mad