Siatkarze Trefla przegrali w Radomiu. We wtorek rewanż z Zenitem

Karol Żebrowski
16 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Trefl Gdańsk

Porady trenera Anastasiego nie przyniosły oczekiwanego skutku w meczu z Czarnymi. Porady trenera Anastasiego nie przyniosły oczekiwanego skutku w meczu z Czarnymi.

Trefl Gdańsk przegrał na wyjeździe z Cerrad Czarnymi Radom 0:3 (23:25, 21:25, 22:25). Najwyraźniej siatkarze, którzy w PlusLidze nie mają już szans na play-off, myślami byli już przy wtorkowym rewanżu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań. Do przemierzenia w autokarze i samolocie żółto-czarni mają ponad 2 tysiące kilometrów. Początek gry o godzinie 17.

Czarni Radom: Giger 3, Żaliński 13, Pajenk 8, Filip 18, Fornal 11, Huber 3, Ruciak (libero) oraz Ostrowski, Vincic, Kwasowski

TREFL: Kozłowski, Schott 2, Nowakowski 7, Muzaj 17, Mijailović 8, Niemiec 1, Olenderek (libero) oraz Grzyb 2, Janusz 1, Jakubiszak

Przeczytaj o życiowej formie Macieja Muzaja i możliwym jego pożegnaniu z Treflem Gdańsk

Ligowe spotkanie rozpoczęło się od udanego ataku środkowego Trefla, Piotra Nowakowskiego. W kolejnych minutach mecz toczył się w systemie punkt za punkt. Ciekawa sytuacja miała miejsce przy wyniku 8:7 dla Czarnych, kiedy potężnym zbiciem zaatakował Tomasz Fornal, jednak gdańszczanie zdołali podbić piłkę na drugą stronę, a ta zupełnie zaskoczyła gości. Udana akcja Trefla nie zdeprymowała jednak radomian, którzy przejęli inicjatywę i potrafili zbudować trzypunktową przewagę. Siatkarze Trefla szybko odpowiedzieli i zmniejszyli przewagę do jednego oczka, lecz ponownie inicjatywę odzyskał Cerrad, który ponownie potrafił uzyskać trzy punkty więcej. W końcówce pierwszego seta podopieczni Andrea Anastasiego odrobili dwa punkty od stanu 24:21, ale to jednak nie odmieniło losów pierwszego seta, który zakończył się skutecznym atakiem Michała Filipa.

Domowe spotkanie 1/4 Ligi Mistrzów Trefla zakończyło się porażką w tie-breaku przeciwko Zenitowi Kazań

W drugim secie ponownie od początku żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na różnicę większą niż dwa punkty. Oba zespoły zawodziła szczególnie zagrywka. Od stanu 12:10 dwa oczka z rzędu trafiły na konto radomian, a o czas poprosił Anastasi. Przerwa nie zmieniła jednak sytuacji boiskowej. Wciąż trzy lub czteropuntowe prowadzenie mieli siatkarze Roberta Prygla. Korzystną sytuację radomianie zachowali aż do końca drugiej partii, a seta zakończyli efektownym blokiem.

Przeczytaj relację z ostatniego meczu ligowego Trefla przeciwko PGE Skra Bełchatów

W trzecim secie w końcu to gracze z Gdańska przejęli inicjatywę. Wynik 4:7 dawał szansę na odwrócenie losów spotkania. Niestety, radomianie mieli jednak dzisiaj zupełnie inne plany. Najpierw szybko odrobili straty, a później potrafili zbudować punktową przewagę. U siatkarzy Trefla zdecydowanie można było zauważyć zmęczenie spowodowane maratonem spotkań jaki mają za sobą. Nie zmieniły tego nawet roszady dokonane przez trenera Anastasiego. Spotkanie zakończyło się udanym zbiciem ze środka Norberta Hubera.

Kolejnym wyzwaniem dla siatkarzy Trelfa będzie rewanżowa rywalizacja w Kazaniu. Przed podopiecznymi Andrea Anastasiego wyjątkowo długa podróż. Drużyna wyruszy do Rosji już w niedzielny poranek. Zespół najpierw uda się do autobusem do Kaliningradu, a następnie uda się samolotem do Sankt Petersburga, aby następnie przesiąść się w drogę lotniczą do Kazania. Łącznie zawodnicy pokonają trasę o długości ponad 2000 kilometrów.

Wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 17. Gdańszczanie taką samą drogą pokonali trzy lata temu, kiedy w fazie play-off Ligi Mistrzów przegrali z Zenitem 1:3.

13 MKS Będzin 23 1 22 19:66 7
13 grudnia z rozgrywek wycofała się Stocznia Szczecin, która miała bilans: 5 wygranych, 4 przegrane, 15 punktów, sety 16:14. Wszystkie wyniki z udziałem tej drużyny zostały anulowane. PlusLiga kontynuuje rozgrywki w składzie 13 drużyn.
Tabela wprowadzona: 2019-03-17

Wyniki 25 kolejki

• Cerrad Czarni Radom - TREFL GDAŃSK 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)
  • MKS Będzin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (22:25, 25:23, 18:25, 20:25)
  • Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:22, 28:26)
  • GKS Katowice - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (26:24, 18:25, 18:25, 22:25)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)
  • Onico Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (27:25, 25:15, 25:21)

Opinie (3)

• (1)

No i zaraz będzie szukanie podniety, że z Kazaniem ugrali 2 set. Kazań przyjechał zrobić swoją robotę i zrobił. Chyba nikt nie ma złudzeń jaki będzie finał dwumeczu (po za prezesem). Cerrad ma o co walczyć i każdy set to dla nich istota przyszłości i miejsca w play off. Wynik pokazuje to dość jasno. A to tylko Cerrad, który jest dla Trefla poza zasięgiem, tak samo jak Zenit dla Radomian. Spadnijmy na ziemię, bo nikt poważny nie mówi, ani nie pisze o sensacji w Sopocie, ale o koleji rzeczy. Przyjechali, zabrali zwycięstwo niewielkim wysilkiem i tyle. Wygranych się nie rozlicza, tak samo jak przegranym nie daje laurów, za to że prawie.... ale. Wynik jest wynikiem i np. Juventus też zlekcewazyl przeciwnika w pierwszym meczu. W drugim pokazali różnice, bezdyskusyjnie demolujac. Kazań jest w stanie zagrać światowy high top, Trefl nie jest w stanie być wśród 6 krajowych najlepszych drużyn.

• 8 6

• Raz na wozie raz pod wozem, w poprzednim sezonie Czarni poza 6 ,w tym Trefl ,Resovia czy Olsztyn.Przeciętnego kibica nie interesują takie pseudodiagnozy i ciagłe nawalanki a to na prezesa ,a to na cała drużynę.Ważne są poszczególne mecze,emocje sportowe.Każdy gdańszczanin powinien być zadowolony,że jest bogata oferta sportowa,ze może zobaczyć na żywo mecz siatkówki,koszykówki,piłki nożnej w najwyższych ligach krajowych.A zobaczenie na żywo Modeny czy Zenitu byłoby dla wielu kibiców poza zasięgiem gdyby nie gra Trefla w LM

• 8 2

• Żenada, mecz z Będzinem w Baninie albo w Żukowie trzeba się przyzwyczaić no i chyba bez ukochanego i obronnego prezesa pana G.