Lotos Trefl wznowi treningi 1 sierpnia

18 lipca 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
mad

Trefl Gdańsk

Kapitan Lotosu Trefla Bartosz Gawryszewski i jego koledzy po raz kolejny zagrają w okresie przygotowawczym kilka meczów z zespołem z Olsztyna. Więcej zdjęć (1)

Kapitan Lotosu Trefla Bartosz Gawryszewski i jego koledzy po raz kolejny zagrają w okresie przygotowawczym kilka meczów z zespołem z Olsztyna.

fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Kapitan Lotosu Trefla Bartosz Gawryszewski i jego koledzy po raz kolejny zagrają w okresie przygotowawczym kilka meczów z zespołem z Olsztyna.

fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Dwa miesiące przed startem sezonu 2016/2017, 1 sierpnia, siatkarze Lotosu Trefla rozpoczną przygotowania do rozgrywek. Tak jak w poprzednich sezonach treningi będą odbywać się w Ergo Arenie oraz w siłowni. W harmonogramie przygotowań jest też oczywiście miejsce na sparingi. Tradycyjnie żółto-czarni zmierzą się z kilka razy z Indykpolem AZS Olsztyn, wezmą udział również w memoriałach Arkadiusza Gołasia i Zdzisława Ambroziaka. Podczas pierwszego z nich zagrają m.in. z JT Thunders Hiroszima.Lotos Trefl przygotowania do nowego sezonu rozpocznie w poniedziałek, 1 sierpnia od badań, a dzień później wystartują regularne treningi całej drużyny. W hali zawodnicy będą spotykać się najczęściej na dwóch jednostkach szkoleniowych dziennie. Po niemal czterech tygodniach takiego trybu nadejdzie czas na pierwsze starcia z inną drużyną z PlusLigi. Podobnie jak rok temu, kiedy żółto-czarni rozgrywali pięć spotkań sparingowych z Indykpolem AZS Olsztyn, tym razem też zmierzą się kilka razy z podopiecznymi Andrei Gardiniego. 25 i 26 sierpnia zagrają z Akademikami w Iławie, a tydzień później - 2 i 3 września - spotkają się z tym przeciwnikiem podczas meczów kontrolnych w Starogardzie Gdańskim.

MATEUSZ MIKA JUŻ OFICJALNIE W KADRZE NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

- Pierwszy mecz rozgrywamy po blisko czterech tygodniach treningów. Chcę sprawdzić zespół i już na tym etapie przygotowań wprowadzić drużynę w rytm grania co tydzień, by wszyscy byli w jak najlepszej dyspozycji przed startem rozgrywek. Cieszę się, że naszym głównym partnerem w meczach kontrolnych będzie ponownie drużyna z Olsztyna, różnica jest tylko taka, że tym razem będziemy grać głównie na wyjeździe. Jestem przekonany, że wszystkie mecze testowe, które rozegramy w sierpniu i we wrześniu, będą bardzo cenne przed początkiem nowego sezonu - mówi Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla.
MIKA WRÓCIŁ NA BOISKO PO PONAD MIESIĄCU PRZERWY

Pozostałe weekendy września będą czasem udziału w turniejach. Obecnie Lotos Trefl potwierdził udział w dwóch imprezach. Pierwszą z nich jest XII Memoriał im. Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się w Murowanej Goślinie 17 i 18 września. Poza gdańszczanami do Wielkopolski przyjadą: Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Częstochowa, a także nowa drużyna Bartosza Kurka - JT Thunders Hiroszima. W ostatni weekend września Lotos Trefl zamelduje się z kolei w Warszawie podczas XI Memoriału Zdzisława Ambroziaka.

O wszystkich szczegółach dotyczących meczów sparingowych oraz memoriałów (m.in. zasad wstępu), a także zmianach w planach drużyny - niewykluczone, że w pozostałe weekendy września gdańszczanie zmierzą się również z innymi przeciwnikami - będziemy informować na bieżąco.

Plan sparingów Lotosu Trefla (wszystkie poza Gdańskiem)
25, 26 sierpnia i 2,3 września - Indykpol AZS Olsztyn
17,18 września - Memoriał Arkadiusza Gołasia
24,25 września - Memoriał Zdzisława Ambroziaka

mad

Opinie (4)

 • W Trójmieście juz jest po siatkówce i koszykówce!Dobra zmiana !

  • 16 8

 • i bardzo dobrze

  zupełnie nieciekawa dyscyplina sportu

  • 16 27

 • Za późno rozpoczęcie tych treningów.

  • 10 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.