stat

Siatkówka. Oficjalnie: Piotr Nowakowski odchodzi z Trefla Gdańsk

15 maja 2019, 16:15
dak.

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk oficjalnie pożegnał się z Piotrem Nowakowskim. Jak wcześniej informowaliśmy, dwukrotny mistrz świata odchodzi do Onico Warszawy po dwóch latach spędzonych w Gdańsku. - Bardzo dziękujemy Piotrowi za minione dwa sezony, wywalczone brązowy medal PlusLigi, puchar Polski oraz awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów - mówi Dariusz Gadomski, prezes klubu. Jeszcze w tym miesiącu mają być przedstawieni nowy trener - Michał Winiarski, a także zawodnicy - Paweł Halaba, Bartosz Filipiak i Łukasz Kozub.Przypomnij sobie, jak Piotr Nowakowski odpowiadał na wasze pytaniaTrefl Gdańsk wydał oficjalne ogłoszenie, w którym pożegnano Piotra Nowakowskiego. Już ponad miesiąc temu informowaliśmy, o tym, że dwukrotny mistrz świata w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Onico Warszawa.

Występujący na pozycji środkowego siatkarz do Trefla Gdańsk dołączył przed dwoma laty, przechodząc z Asseco Resovii Rzeszów. Podczas swojego pierwszego sezonu spędzonego nad morzem zdobył łącznie 367 punktów, z czego 93 przez blok, a wszystko to w 36 meczach. Dzięki temu znalazł się na drugim miejscu najlepiej blokujących w ligowym rankingu. Wraz z zespołem wywalczył ligowy brązowy medal, a także puchar Polski.

W ubiegłym sezonie zaliczył już mniej występów, bo już tylko 30. 23 w PlusLidze oraz 7 w Lidze Mistrzów. Jego łączna liczba punktów wyniosła 267, w tym 67 blokiem. W trakcie sezonu został dwukrotnie wybierany zawodnikiem meczu i wyróżniany statuetką najlepszego zawodnika.

Przeczytaj o przedłużeniu kontraktu przez Szymona JakubiszakaPiotr Nowakowski

Piotr Nowakowski

Dane:

ur.:
1987-12-18
wzrost.:
205
waga.:
100
Ocena z sezonu:
4.59 (652 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »- Bardzo dziękujemy Piotrowi za minione dwa sezony, wywalczone brązowy medal PlusLigi, puchar Polski oraz awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Piotr to profesjonalista w każdym calu, zarówno na boisku, jak i poza nim, a przede wszystkim również wspaniały człowiek, aktywnie propagujący siatkówkę. Był to dla nas zaszczyt, że mieliśmy w swoich szeregach dwukrotnego mistrza świata. Życzymy Piotrowi kolejnych sukcesów i bardzo mocno trzymamy kciuki, by na jego szyi zawisł upragniony medal olimpijski. Gdańsk ze względów rodzinnych na pewno zawsze będzie dla Piotra bliski, ale także w klubie będzie zawsze czuł się "jak u siebie" - dodaje Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.
RUCHY KADROWE W TREFLU GDAŃSK PO ZAKOŃCZENIU SEZONU 2018/19

Przedłużyli kontrakty:
Ruben Schott (pozycja: przyjmujący, narodowość: Niemcy), Szymon Jakubiszak (przyjmujący)

Mają przyjść:
Michał Winiarski (trener, obecnie II trener PGE Skra Bełchatów), Paweł Halaba (przyjmujący, ostatni klub Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, Niemcy), Bartosz Filipiak (atakujący, Chemik Bydgoszcz), Łukasz Kozub (rozgrywający, Asseco Resovia)

Odeszli:
Maciej Muzaj (atakujący, Onico Warszawa/Gazprom-Jugra Surgut), Andrea Anastasi (I trener, Onico Warszawa), Karol Rędzioch (trener-analityk, koniec kontraktu), Piotr Nowakowski (środkowy, Onico Warszawa)

Mają odejść:
Patryk Niemiec (środkowy, Onico Warszawa), Michał Kozłowski (rozgrywający, Onico Warszawa), Miłosz Hebda (przyjmujący), Nikola Mijailović (przyjmujący) - obaj koniec kontraktów

Aktualna kadra siatkarzy Trefla GdańskO tym kto odejdzie, a kto przyjdzie pisaliśmy już 8 kwietnia. Sprawdź!Jeszcze w tym miesiącu kibicom z Gdańska przedstawiony ma być nowy trener, którym zostać ma Michał Winiarski. Zastąpi on Andree Anastasiego. Już wcześniej informowaliśmy, że podobnie jak Nowakowski, Włoch przeniesie się do stolicy, do której zabierze ze sobą jeszcze Patryka Niemica oraz Michała Kozłowskiego.

Wraz z Michałem Winiarskim w maju kontrakty podpisać mają Paweł Halaba, Bartosz Filipiak i Łukasz Kozub. To jednak wciąż za mało, bo według naszych wcześniejszych ustaleń z klubem pożegnają się również Miłosz Hebda oraz Nikola Mijailović, którym skończyły się umowy i nie zostaną przedłużone.

dak.