Szczypiorniści Arki Gdynia wysoko przegrali z Górnikiem w Zabrzu

Marta
2 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Maciej Pieńczewski (tu jeszcze w barwach Wybrzeża) nie uchronił swojej nowej drużyny przed porażką w Zabrzu Maciej Pieńczewski (tu jeszcze w barwach Wybrzeża) nie uchronił swojej nowej drużyny przed porażką w Zabrzu

Ligowy debiut gdyńskiej Arki na parkietach szczypiorniaka nie wypadł dobrze. Panie doznały klęski w Lublinie, panowie rzucili wprawdzie dwa razy więcej bramek niż koleżanki, ale i tak wysoko przegrali w Zabrzu. Na inaugurację sezonu Arka przegrała z Górnikiem 24:38 (12:16).

Górnik: Kornecki, Kazimier, Zapora, - Tomczak 6, Adamuszek 5, Czuwara 5, Sluijters 5, Daćko 4, Gluch 4, Gromyko 4, Bąk 2, Buszkow 1, Gliński 1, Tatarincew 1, Gogola, Pawelec

Arka: Pieńczewski, Zimakowski - Kamyszek 5, Mollino 5, Przysiek 4, Janikowski 3, Rychlewski 2, Souza 2, Lisiewicz 1, Olszewski 1, Ćwikliński 1, Czaja, Jamioł, Jasowicz, Klapka, Wolski

WYBRZEŻE POKONAŁO POGOŃ NA INAUGURACJĘ. WYSTAW OCENY GDAŃSKIM SZCZYPIORNISTOM

Zaczęło się jeszcze nieźle dla gdynian. Wprawdzie dwa pierwsze gole dla Górnika zdobył Bartłomiej Tomczak z karnych, ale gdynianie wyrównywali po rzutach Jacksona Souzy i Keliana Janikowskiego. Ba! W 9 minucie po dwóch trafieniach z rzędu Andersona Da Silvy Arka wyszła na prowadzenie 5:2. Niestety później skuteczność Brazylijczyków była już tylko śladowa a i gospodarze, którzy w tym sezonie mierzą przynajmniej w półfinał odzyskali rytm gry.

Jeszcze w 12 minucie było 6:5 dla Arki po trafieniu Janikowskiego, ostatni remis w hali Pogoni - bo przecież Górnik to nikt inny jak Pogoń, która przed laty toczyła dramatyczne boje z Wybrzeżem o medale mistrzostw Polski - zanotowano w 21 minucie (10:10).

Wynik do przerwy (16:12 dla Górnika) pozwalał mieć jeszcze nadzieje kibicom żółto-niebieskich. Niestety, druga połowa stała pod znakiem dużej przewagi gospodarzy, którzy skutecznie blokowali dostęp do własnej bramki. W 36 minucie było jeszcze tylko 19:16 dla gospodarzy, ale już po 10 minutach Górnik prowadził aż 28:18. Tej przewagi zespół ze Śląska już nie wypuścił z rąk "dokładając" gdynianom do końca meczu jeszcze cztery "oczka" różnicy.

2 września 2018, godz. 17:00