Skra Częstochowa - Arka Gdynia 2:1. Wielkie rozczarowanie

Jacek Główczyński
20 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Zobacz i posłuchaj jak kibice skwitowali wynik meczu Skra Częstochowa - Arka Gdynia 2:1

Arka Gdynia przegrała ze Skrą Częstochowa 1:2 (0:1) w 9. kolejce Fortuna 1 Liga. Grano w Gdyni, choć formalnie gospodarzem byli rywali. Jednak nie z tego powodu jest wielkie rozczarowanie. Żółto-niebiescy, choć przez 70 procent mieli piłkę przy nodze i oddali aż 26 strzałów, to nie potrafili tych statystyk przełożyć na gole. W dodatku byli tak fatalnie zorganizowani, że narażali się na kontry i straty bramek. Dlatego zamiast zdobycia 3. miejsca, jest spadek na 9. w tabeli.

39 Rosołek
  • 61' 11 Kwietniewski Zmiany 23 Niedbała
  • 71' 9 Mas Zmiany 10 D.Wojtyra
  • 46' 77 Żebrowski Zmiany 37 Stępień
  • 65' 17 Hiszpański Zmiany 8 Marcus
  • 65' 39 Rosołek Zmiany 68 Czubak
  • 20' Szymański
  • 77' D.Wojtyra
  • 83' Czubak
  • 75' Napora
  • 56' Bednarczyk kierownik drużyny
  • 66' Kasperkiewicz

Arka Gdynia nie znalazła sposobu na Skrę Częstochowa, beniaminka Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia nie znalazła sposobu na Skrę Częstochowa, beniaminka Fortuna 1 Liga.

Jednym radość, drugim smutek. Piłkarze po meczu Skra Częstochowa - Arka Gdynia 2:1

jeśli Arka wygra w meczu, w którym jest gościem, ale może zagrać przed własną publicznością, awansuje już na 3. miejsce w tabeli Fortuna 1. Liga

Przeczytaj więcej o zmianie miejsca rozegrania meczu Skra Częstochowa - Arka Gdynia

po dwóch dubletach Kobacki myśli po cichu o hat-tricku

Przeczytaj zapowiedź meczu Skra Częstochowa - Arka Gdynia

spełniony jest już Marcus, ale i on nie zamierza poprzestać na ustanowieniu rekordu

Przeczytaj, co mówił Marcus po ustanowieniu strzeleckiego rekordu w Arce Gdynia

w porównaniu z "11", która rozpoczynała mecz w Katowicach (4:2), jedna zmiana w składzie. Hiszpański (ARKA Gdynia) zagra za Valcarce, który jest kontuzjowany

GKS Katowice - Arka Gdynia 2:4. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

ławka rezerwowych Arki: 22 Kajzer, 3 Memić, 8 Marcus, 18 Sasin, 20 Gordillo, 26 Danch, 36 Bednarski, 37 Stępień, 68 Czubak
przed meczem Marcus otrzymał od prezesa Arki - Kołakowskiego koszulkę z nr 63, czyli takim, ile goli zdobył w oficjalnych meczach żółto-niebieskich
w ostatniej kolejce Skra wygrała w Głogowie 1:0. W porównaniu z "11" z tamtego spotkania trener Rokosa dokonał zmiany. Za Holika zagra Krzyżak
trenerem bramkarz Skry jest były golkiper m.in. Arki, a jednocześnie wychowanek Bałtyku, w przeszłości mistrz Europy do lat 16 - Andrzej Bledzewski
ławka rezerwowych Skry: 12 Neugebaur, 3 Arak, 10 D.Wojtyra, 15 Lukoszek, 16 Baranowicz, 23 Niedbała, 24 Bronisławski, 27 Holik, 37 K.Wojtyra
piłkarze wychodzą na boisko. Jako że Arka jest gościem musiała dostosować się do strojów Skry i gra w komplecie wyjazdowym, czyli granatowe koszulki i spodenki
Skra czerwone stroje
rozbrzmiewa "Rota Arki". Dokładną frekwencję podamy w drugiej połowie, gdyż wówczas na gdyńskim stadionie otrzymujemy oficjalne dane w tym względzie
"Areczko, wygraj to dla nas" - skandują kibice
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Arka
3'
spokojny początek, gra głównie na połowie Skry
5'
Kos (Skra Częstochowa) z kłopotami, ale łapie piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
6'
a z drugiej strony dobra interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia), który pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Stromeckiego (Skra Częstochowa)
7'
Kobacki (ARKA Gdynia) z Żebrowskim (ARKA Gdynia) zmienili się stronami boiska. Olaf przeszedł na prawą stronę boiska
8'
inne też ustawienie w tercecie obronnym. Dziś defensorzy w ustawieniu od prawej: Marcjanik (ARKA Gdynia), Dobrotka (ARKA Gdynia), Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
10'
po wrzucie z autu Żebrowskiego (ARKA Gdynia) w pole karne strzał Deji (ARKA Gdynia) zablokowany, a Rosołek (ARKA Gdynia) nie trafił w piłkę. Kończy się rzutem rożnym
10'
krótko rozegrany korner przez Arkę, ale zorientowali się w tym rywale i wybili piłkę
11'
wyraźna przewaga optyczna Arki. Posiadanie piłki to w tej chwili 84:16
12'
Kos (Skra Częstochowa) interweniuje poza własną "16"
13'
i jeszcze raz bramkarz Skry, tym razem we własnej "16" złapał piłkę po dośrodkowaniu Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
14'
kontra Skry 4 na 4. Celnie strzelał Mas (Skra Częstochowa). Widowiskowa, a co najważniejsze skuteczna interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia)
14'
Kobacki (ARKA Gdynia) już chciał się najwyraźniej cieszyć ze zdobycia bramki, ale Kos (Skra Częstochowa) odbił piłkę, której lot zmienił Krzyżak
15'
jeszcze mocny strzał sprzed "16" Deji (ARKA Gdynia), ale niecelny
16'
tym razem była szansa na szybki atak Arki, ale Aleman (ARKA Gdynia) nie nadążył za Rosołkiem i nie doszedł do podania
17'
Kobacki (ARKA Gdynia), który znów wrócił na lewe wahadło, stracił piłkę na własnej połowie, ale ambitnie popędził za rywalem i ją odzyskał
18'
celny, ale zbyt słaby strzał po ziemi Adamczyka (ARKA Gdynia), do którego podawał w polu karnym Aleman (ARKA Gdynia)
19'
Krzepisz (ARKA Gdynia) z najwyższym trudem wybił piłkę po główce Noconia (Skra Częstochowa), do którego z prawego skrzydła dośrodkował Mas
20'
[1:0] Skra Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szymański. Arka zaskoczona po rzucie rożnym. Z narożnika boiska dośrodkował Stromecki, a piłkę głową, pod poprzeczkę skierował Szymański
22'
celny, ale lekki strzał z dystansu Stromeckiego (Skra Częstochowa). Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę
22'
mimo niekorzystnego wyniku nie słabnie doping dla Arki
23'
Żebrowski (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
23'
Adamczyk (ARKA Gdynia) podał z narożnika do Alemana (ARKA Gdynia) i teraz pokazuje mu, że oczekiwał odegrania w pole karne. Jednak Ekwadorczyk dośrodkował i to wysoko nad bramką
24'
kolejna szybka kontra Skry i Krzepisz (ARKA Gdynia) z najwyższym trudem wybił piłkę po strzale Noconia (Skra Częstochowa)
25'
pierwsze gwizdy z niecierpliwienia z trybun
26'
Napora (Skra Częstochowa) zablokował dośrodkowanie Kasperkiewicza (ARKA Gdynia). Kolejny korner dla Arki
26'
i kolejny rzut różny. Ponownie Kobacki (ARKA Gdynia)
27'
zamieszanie w "16" Skry po wrzutce Kobackiego (ARKA Gdynia). Akcję kończy niecelnym strzałem Hiszpański (ARKA Gdynia)
28'
szczęście przy Arce po rozegraniu przez Skrę wrzutu z autu. W doskonałej sytuacji spudłował Stromecki (Skra Częstochowa)
29'
kolejny atak Skry. Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) dopiero we własnym polu karnym powstrzymał Kwietniewskiego (Skra Częstochowa)
29'
jeszcze niecelny strzał Szymańskiego (Skra Częstochowa) z dystansu
30'
i odpowiedź Arki, ale piłka tylko na górnej siatce bramki Kosa. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Żebrowskiego próbował strzelać Rosołek
32'
Kos (Skra Częstochowa) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
32'
spadła przewaga w posiadaniu piłki Arki (65:35), a przede wszystkim jest niekorzystny wynik i coraz większa ochota rywali na przeprowadzanie kontr
34'
niecelny strzał z dystansu Noconia (Skra Częstochowa)
35'
gwizdy z trybun, gdy Żebrowski (ARKA Gdynia) zamiast do Hiszpańskiego (ARKA Gdynia), jak zapewne chciał, podał w aut
35'
Rosołek (ARKA Gdynia) faulowany przez Szymańskiego (Skra Częstochowa) niespełna 20 metrów od bramki. Dobra okazja na bezpośredni strzał z rzutu wolnego
36'
Deja (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego strzelił w mur
36'
na razie bilans strzałów celnych to 5:2 dla Skry
39'
strata Alemana (ARKA Gdynia) i kontra gości. W ostatniej chwili Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę po zagraniu Kwietniewskiego (Skra Częstochowa)
39'
Aleman (ARKA Gdynia) leży na połowie rywali. Sędzia zezwala, aby weszła pomoc medyczna Arki
40'
rzut rożny dla Skry, Arka musi bronić się w "10"
40'
bez zagrożenia dla Arki po zagraniu z narożnika boiska Noconia (Skra Częstochowa)
41'
tym razem sędzia pozwolił na kontynuowanie gry, mimo że na boisku leżał Mas (Skra Częstochowa). Napastnik Skry pozbierał się ostatecznie o własnych siłach
42'
Krzyżak (Skra Częstochowa) poślizgnął się, ale Rosołek (ARKA Gdynia) był sam naprzeciw 4 rywali. Gdy zdecydował się na strzał, piłkę zablokował... Krzyżak (Skra Częstochowa)
43'
rzut rożny dla Skry, bo Hiszpański (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w boisku
43'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Stromeckiego (Skra Częstochowa) z rzutu rożnego
44'
po wrzucie z autu w pole karne Żebrowskiego (ARKA Gdynia), Deja (ARKA Gdynia) zgrał piłkę, ale nie było tam żadnego z jego kolegów
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
nie udało się dośrodkowaniu Kobackiemu (ARKA Gdynia). Piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. SKRA CZĘSTOCHOWA - ARKA GDYNIA 1:0
gwizdy żegnają miejscowych piłkarzy, tylko z "Górki" próba skandowania "Arka Gdynia"
Arka jest źle zorganizowana w destrukcji. Niemal każda strata piłki naraża gdynian na kontry. Zespół jest za bardzo "rozciągnięty". Niby Hiszpański (ARKA Gdynia) asekuruje obrońców, gdy do przodu idzie Kasperkiewicz (ARKA Gdynia), ale to nie wystarcza. Skra oddała aż 8 strzałów, w tym 5 celnych. Mogła prowadzić już wyżej. Stromecki (Skra Częstochowa) poza asystą przy rzucie rożnym, sam powinien z bliska strzelić gola.
Arka była częściej przy piłce (63:37), ale zawodziła pod bramką rywali. Z 10 strzałów tylko 2 były celne, a tak naprawdę tylko jeden - Kobackiego (ARKA Gdynia), po którym lot piłki zmienił Krzyżak (Skra Częstochowa), zmusił Kosa do największego wysiłku.
Arka musi zdecydowanie lepiej się po przerwie zorganizować i grać z większą odpowiedzialnością, by nie popełniać prostych strat, po których jest kontrowana. Do poprawy też wykończenie akcji i skuteczność.
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Stępień
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Żebrowski, w jego miejsce wchodzi Stępień.
46'
drugą połowę rozpoczęła Skra, w której składzie nie zaszły żadne zmiany
46'
fizjoterapeuci Skry na boisku. Pomocy wymaga Szymański (Skra Częstochowa)
47'
"Do boju Arkowcy" - z trybun
48'
Szymański (Skra Częstochowa), który wrócił na boisko po urazie, strzelił niecelnie z dystansu
49'
Kos (Skra Częstochowa) piąstkował po dośrodkowaniu Kosa, przy okazji "stratował" Rosołka, ale sędzia nie zagwizdał
49'
na dzisiejszym spotkaniu jest VAR, gdyż to pierwsza kolejka, w której ten system jest obecny na wszystkich meczach Fortuna 1 Liga
50'
rzut rożny dla Arki, ale bez zagrożenia dla rywali po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
52'
zaskakujące uderzenie z dość ostrego kąta Alemana (ARKA Gdynia). Piłka trafiła w słupek
52'
Stępień (ARKA Gdynia) zablokowany w polu bramkowym. Rzut rożny
52'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
53'
Oficjalna frekwencja 3181 kibiców
53'
"Arka gol" - głośne śpiewy z trybun
55'
gra cały czas po przerwie na połowie Skry
56'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik drużyny (ARKA Gdynia).
czerwona kartka
56'
Bednarczyk, kierownik drużyny (ARKA Gdynia) otrzymał po chwili czerwoną kartkę. Musi opuścić ławkę i udać się na trybuny
57'
Arka ma kolejny rzut rożny, chyba 8. jak dobrze liczymy. Kos wybił piłkę po strzale Alemana
57'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska odgwizdany spalony, przed obrońców wysunął się Adamczyk
59'
Stępień (ARKA Gdynia) sygnalizował zagranie ręką w polu karnym Skry, ale sędzia nakazał grać dalej
60'
Arka zamyka rywali jakby w hokejowym zamku
60'
strzału z dystansu, ten Adamczyka (ARKA Gdynia) zablokowany, a Deji (ARKA Gdynia) nad bramką rywali
61'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwietniewski, w jego miejsce wchodzi Niedbała.
62'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Adamczyka (ARKA Gdynia). Piłkę przejął Kos
63'
fizjoterapeuci Arki gotowi, by wbiec na boisko, ale sędzia czeka aż Deja (ARKA Gdynia) sam wstanie z murawy
64'
gramy dalej w pełnym składach
64'
Arka przygotowuje podwójną zmianę, Czubak i Marcus kończą rozgrzewkę
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Marcus.
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi Czubak.
66'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) po faulu na Noconiu.
67'
Stromecki (Skra Częstochowa) z rzutu wolnego bezpośrednio zagrał piłkę poza bramkę Arki
68'
"Arka grać, kur... mać" - z trybun
69'
Kobacki (ARKA Gdynia) zablokowany w indywidualnej akcji. Kończy się na rzucie rożnym
70'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska piłkę przejął Deja (ARKA Gdynia), ale miał ją na lewej, czyli słabszej nodze i nie zdecydował się na strzał
70'
teraz już Deja (ARKA Gdynia) strzelał, ale z 17. metra przeniósł piłkę nad poprzeczkę, choć podanie od Marcusa z prawego skrzydła było bardzo dobre
71'
Skra Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mas, w jego miejsce wchodzi D.Wojtyra.
72'
Kos (Skra Częstochowa) złapał piłkę po strzale sprzed pola karnego Kobackiego (ARKA Gdynia)
73'
obraz gry po przerwie bez zmian, niemal cały czas akcje na połowie Skry
75'
Żółtą kartką został ukarany Napora (Skra Częstochowa).
75'
fizjoterapeuci Arki przy faulowanym w tej akcji Kobackim (ARKA Gdynia)
76'
Kobacki (ARKA Gdynia) może grać dalej
76'
Deja (ARKA Gdynia) strzelił z rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłka odbiła się od jednego z rywali i wyszła poza bramkę
76'
z narożnika boiska dośrodkował Kobacki (ARKA Gdynia), ale bez zagrożenia dla rywali
77'
[2:0] Skra Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki D.Wojtyra. Skra wyszła kontrą po wybiciu piłki z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Kasperkiewicza. D.Wojtyra zagrał do Noconia, a potem otrzymał od niego piłkę w polu karnym i umieścił ją w siatce
77'
78'
niecelny strzał z dystansu Adamczyka (ARKA Gdynia)
79'
trener Marzec może wymienić jeszcze dwóch piłkarzy, ale na razie nie widać przygotowań do zmian
79'
inna sprawa, że z ofensywnych graczy na ławce już tylko Gordillo, bo siedzi tam czterech defensywnych graczy i rezerwowy bramkarz
83'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Rezerwowy napastnik Arki z 5. metra strzelił z pierwszej piłki do siatki po podaniu z prawej strony boiska Adamczyka
84'
Arka nadal atakuje
86'
Niedbała (Skra Częstochowa) kończy strzałem kontrę gości. Był rykoszet, będzie rzut rożny
87'
oczywiście Skra długo przygotowuje się do wybicia piłki z narożnika boiska
87'
wreszcie dośrodkował Stromecki (Skra Częstochowa), ale bez zagrożenia dla Arki
87'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
88'
"Gramy do końca" - skandują kibice
88'
Skra przesuwa jednak grę do środka boiska
89'
D.Wojtyra (Skra Częstochowa) tym razem nie zamierzał atakować, a zadowolił się wywalczeniem autu na środku boiska
90'
gwizdy z trybun, gdy arbiter dopatrzył się faulu na D.Wojtyrze (Skra Częstochowa)
90'
rezerwowy napastnik Skry długo nie podnosi się z boiska
90'
4 minuty doliczone
90+1
Stępień (ARKA Gdynia) dwukrotnie zagrywał piłkę w pole bramkowe, gdzie był duży tłok. W końcu dobił się do strzału Czubak (ARKA Gdynia), ale posłał piłkę obok słupka
90+2
D.Wojtyra (Skra Częstochowa) znów na "urwanie" czasu, długo trzymał piłkę, choć mógł więcej zrobić kontry
90+3
i odpowiedź Arki. Jest rzut rożny
90+3
Marcjanik (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcusa (ARKA Gdynia)
90+4
niecelny strzał Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
90+4
KONIEC MECZU. SKRA CZĘSTOCHOWA - ARKA GDYNIA 2:1
kibice gwizdami kwitują koniec meczu
piłkarze Skry na środku boiska cieszą się z boiska, miejscowi zawodnicy po krótkim podziękowaniu kibicom za doping, schodzą do szatni
Miał być atak Arki na 3. miejsce w tabeli Fortuna 1 Liga, skończyło się wielkim rozczarowaniem. I gdynianie nie mają co pocieszać się statystykami. Co z tego, że oddali aż 26 strzałów, skoro tylko 5 z nich było celny. Co z tego, że przez 70 procent gry mieli piłkę przy nodze, skoro stracili 2 gole i zeszli z boiska pokonani.
Do gruntownej przebudowy jest organizacja gry Arki, ograniczenie strat i reakcja drużyny po stracie piłki. Skra, choć przez większą część meczu się broniła, zdołała wyprowadzić aż 11 strzałów, w tym 6 celnych. A przecież to beniaminek zaplecza ekstraklasy, który w dodatku jako gospodarz musi grać na wyjeździe, jak to było dziś w Gdyni.

18 Stomil Olsztyn 9 1 1 7 7:16 4
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-09-21