Skra Częstochowa - Arka Gdynia. Złapać serię wygranych. Olaf Kobacki hat-trick?

19 września 2021, 14:30
Jacek Główczyński

Arka Gdynia

Olaf Kobacki w dwóch meczach strzelił dla Arki Gdynia po dwa gole. Teraz młodzieżowcowi - jak sam mówi - marzy się "hat-triczek". Więcej zdjęć (1)

Olaf Kobacki w dwóch meczach strzelił dla Arki Gdynia po dwa gole. Teraz młodzieżowcowi - jak sam mówi - marzy się "hat-triczek".

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Olaf Kobacki w dwóch meczach strzelił dla Arki Gdynia po dwa gole. Teraz młodzieżowcowi - jak sam mówi - marzy się "hat-triczek".

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia traci 9 punktów do lidera tabeli Fortuna 1. Liga, ale ma jeden mecz rozegrany mniej i doskonałą okazję, by znacznie zniwelować te straty. Aby to się udało, trzeba wykorzystać sprzyjający terminarz i złapać serię zwycięstw. W poniedziałek, 20 września o godzinie 18 żółto-niebiescy zagrają na stadionie przy ul. Olimpijskiej jako gość, gdyż formalnie gospodarzem będzie Skra Częstochowa. Karnetowicze wchodzą za darmo, a pozostałych obowiązują standardowe ceny biletów od 5 do 45 zł.Przeczytaj, co mówił Marcus po ustanowieniu strzeleckiego rekordu w Arce GdyniaRelacja LIVE


Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - I liga
20 września 2021, godz. 18:00
Gdynia

Tak typowano 237 typowań

9% Skra Częstochowa
12% REMIS
79% ARKA Gdynia


Skra Częstochowa na razie tylko poza domemSkra Częstochowa jest beniaminkiem Fortuna 1 Liga. Jednak nie dysponuje stadionem, który spełnia warunki licencyjne dla tej klasy rozgrywek. Dlatego uzyskała zgodę, aby grać jako gospodarz w Sosnowcu, a ponadto tak został ułożony terminarz, że Skra pierwsze sześć meczów rozegrała na wyjeździe. Teraz musi już negocjować z rywalami, gdy w ligowym terminie nie dysponuje stadionem. Dlatego w 9. kolejce pełnić będzie obowiązki gospodarza w... Gdyni. Wiosną, już zgodnie z terminarzem, te drużyny jeszcze raz zatem zagrają na Stadionie przy ul. Olimpijskiej.

Przeczytaj więcej o zmianie miejsca rozegrania meczu Skra Częstochowa - Arka GdyniaNa razie wszystkie 7 meczów częstochowianie rozegrali poza domem. Jak widać po wynikach, klucze by uzyskać z nimi korzystny wynik, jest strzelenie gola. Aż 7 z 8 punktów Skra zdobyła w spotkaniach, w których zachowała czyste konto (po 1:0 w Głogowie i Rzeszowie, 0:0 w Sosnowcu). Ponadto ekipa Jacka Rokosa sięgnęła jeszcze tylko po remis w Legnicy (1:1).

Arka Gdynia powinna złapać serię wygranych- Zabrakło systematyczności. Brakowało serii zwycięstw, graliśmy w kratkę. Niekiedy też traciliśmy niespodziewanie punkty, czy uciekały nam one w końcówkach meczów - tak Adam Deja widział przyczyny braku awansu do ekstraklasy przez Arkę w poprzednim sezonie.

Przeczytaj wywiad z Adamem DejąTe słowa są nadal aktualne, także w odniesieniu do bieżących rozgrywek. Już przed poprzednim meczem Arki w Gdyni przypominaliśmy historię sprzed 6 lat, a zatem z sezonu, w którym jak dotychczas klub po raz ostatni wywalczył promocję do piłkarskiej elity.

Wówczas dzięki serii 4 zwycięstwa, 1 remis ówcześni podopieczni Grzegorza Nicińskiego przebili się z 11. aż na 2. miejsce.

Czy Arka Gdynia pokusi się o powtórkę sprzed 6 lat?Teraz na taką passę też jest idealna szansa. Po wygranej w Katowicach Arka zmierzy się z drużynami z drugiej części tabeli, czyli: Skrą i Puszczą Niepołomice (25.09) w Gdyni oraz GKS Jastrzębie (4.10) na wyjeździe. Natomiast potem przy ul. Olimpijskiej ugości Koronę Kielce (8.10), czyli obecnego lidera i drużynę, która w 9. kolejce doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Arka do przodownika ma 9 punktów do odrobienia.

Wyniki i terminarz jesieniOlaf Kobacki

Olaf Kobacki

Dane:

ur.:
2001-07-10
wzrost.:
178
waga.:
73
Ocena z sezonu:
3.48 (913 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Olaf Kobacki stara się o hat-trickaO ile oczywiście mecz Arka - Korona odbędzie się zgodnie z planem. Dzień wcześniej wyznaczony jest bowiem spotkanie w ramach Elite League reprezentacji do lat 20 Polski i Niemiec. Pewniakiem do powołania jest Olaf Kobacki. Jako że jest on także podstawowym młodzieżowcem żółto-niebieskich, jest to powód do przełożenia ligowego spotkania.

Sprawdź, jak zagrał Olaf Kobacki w reprezentacji Polski do lat 20 we wrześniuWe wrześniu, jak mówił Dariusz Marzec, Arka była gotowa grać w Katowicach bez Kobackiego. Jednak jak pokazała przyszłość dobrze się stało, że mecz został przełożony. W drugim podejściu Kobacki nie tylko zagrał, ale w dużej mierze dzięki jego golom gdynianie pokonali GKS 4:2. Dla 20-latka było to drugie spotkanie w żółto-niebieskich barwach, w którym zaliczył dwa trafienie. Poprzednio identycznie potraktował Widzew Łódź (3:1). Bardzo dobry bilans jak na skrzydłowego, który dołączył do drużyny w trakcie sezonu, mającego na koncie na razie 6 występów.

GKS Katowice - Arka Gdynia 2:4. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi- Przede wszystkim cieszą 4 gole i 3 punkty drużyny, gdyż to jest najważniejsze w walce o awans. Teraz przydałby się hat-triczek, ale pojedyncze bramki też mogą wpadać. Nie będę nic obiecywać, ale postaram się - mówił przed klubową kamerą piłkarz wypożyczony z Atalanty Bergamo.
Przypomnijmy, że umowa jest ważna do końca sezonu 2021/22, a Arka ma prawo pierwokupu Kobackiego po tym terminie.

Ceny biletów na mecze Arki w sezonie 2021/22

Bilety do nabycia przez internet na bilety.arka.gdynia.pl

bilet Arka Gdynia


Opinie wybrane


wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.