Skutecznie i do końca

Michał Kulawiński
20 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Wysokim zwycięstwem gospodarzy, bo aż 8:1 (2:0 , 2:0, 4:1), zakończyły się kolejne derby Pomorza. Na pochwałę zasłużył sobie niewątpliwie Adam Bagiński, który pomimo wysokiej temperatury zdecydował się na występ i w dodatku zdobył gola oraz zaliczył asystę. Cieszy również fakt, że pod koniec spotkania szansę ogrania się dostała młodzież, Patryk Soliński oraz Grzegorz Zaleski

Już od początku pierwszej tercji zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy i tak w 6". Andriej Raszczyński zdobył pierwszą bramkę, asysta Mariusz Justka, Aleksander Myszka, po kolejnych trzech minutach Stoczniowiec po strzale Zdenka Juraska prowadził już 2:0, asysta Robert Fraszko, Marek Moskal. Dodatkowo ponownie klasę po raz kolejny pokazał Tomasz Wawrzkiewicz, broniąc w sytuacji sam na sam strzał Jarosłąwa Dołęgi.

W drugiej części gra toczy się ponownie pod dyktando Gdańszczan, o czym może świadczyć statystyka strzałów 15:3 dla gospodarzy. Jeden z tych strzałów już w 24". na bramkę zamienia Marek Moskal, asysta Adam Bagiński. W 34;. błąd toruńskiej obrony wykorzystuje Robert Błażowski, przejmuje krążek, niestety jego strzał odbija Marek Laco, jednak wobec dobitki Andrieja Raszczyńskiego pozostaje bezsilny. Po stracie czwartego gola Marka Laco w bramce zastępuje Dariusz Karamuz.

Trzecia odsłona przynosi kolejne bramki dla gospodarzy, pierwszą w tej części, a piątą z kolei zdobywa po ładnej akcji prawoskrzydłowy trzeciego ataku Wojciech Jankowski, wykorzystując podanie Roberta Błażowskiego, druga asysta Rafał Cychowski. Mija niespełna pół minuty i po raz trzeci na listę strzelców wpisuje się, po pokonaniu w sytuacji sam na sam toruńskiego golkipera, Andriej Raszczyński. W 50". honorowego gola zdobywa, wykorzystując przewagę i zamieszanie pod bramką Stoczniowca (na karze Bartłomiej Wróbel za trzymanie), Piotr Zdunek, asysta Jarosław Morawiecki, Tomasz Nikiel. Odpowiedź gdańszczan przychodzi po trzech minutach, gospodarze potrzebowali zaledwie 13 sekund gry w przewadze i strzał Adama Bagińskiego, po akcji wypracowanej przez Moskala i Leśniaka, ląduje w toruńskiej bramce. W 57". kiedy to Stoczniowcy kolejny raz grają w przewadze, Mariusz Justka zagrywa do Łukasza Sokoła, po którego atomowym strzale Dariusz Karamuz nie miał "nic do powiedzenia".

Po meczu powiedzieli:

Marian Pysz: Wynik wysoki, cały czas przeważaliśmy. Graliśmy bardzo skutecznie. Od wyniku 4:0 przeciwnik przestał stwarzać większe problemy.

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Wawrzkiewicz; Fraszko R. - Sokół, Raszczyński - Justka - Myszka; Leśniak (4) - Wróbel (2), Moskal - Bagiński (2) - Jurasek; Cychowski(2) - Bukowski, Kostecki - Błażowski - Jankowski, Smeja, Zaleswki, Fraszko A., Soliński.

TKH Toruń: Laco (34" Karamuz); Szachniewicz (2) - Korczak, Sarec - Morawiecki - Zdunek (2); Stolarik (2) - Piotrowski, Proszkiewicz (2) - Suchomski - Dołęga; Strzęmpek - Chrząstek (2), Kiedewicz - Chrzanowski - Bomastek (2); Janczrek (2), Wiśniewski, Nikiel.

Kary: Stoczniowiec - 10 min.; TKH Toruń - 14 min.

Sędziowali: Chadziński Jacek, Molenda Sebastian, Madeksza Piotr

Widzów: ponad 1200

Wyniki pozostałych niedzielnych spotkań:

KTH Krynica - GKS Katowice 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Bramki dla KTH:
Michał Radwański (2, 31); dla GKS: Tomasz Jóźwik - dwie (15, 58), Wojciech Tkacz (7), Robert Grobarczyk (19), Marek Pohl (30), Zbigniew Podlipni (29)
Kary: KTH - 8, GKS - 12 minut.
Widzów: około 1000.

Wojas-Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Bramki dla Podhala:
Krzysztof Zapała (16, 47), Sebastian Pajerski (36, 53); dla GKS: Adam Belica (44), Łukasz Ziober (51).
Kary: po 6 minut.
Widzów: 1500.

Zagłębie Sosnowiec - Dwory SA Unia SSA Oświęcim 2:4 (0:1, 1:2, 1:1).
Bramki dla Zagłębia:
Rafał Twardy (24), Marcin Kotuła (56); dla Unii: Mariusz Puzio (4, 40), Wojciech Wojtarowicz (25), Roman Kelner (59).
Kary: Zagłębie - 4, Unia - 20 minut w tym 10 za niesportowe zachowanie Marcin Jaros.
Widzów: 1000.

Wyniki piątkowych spotkań:

Dwory SA Unia Oświęcim - KTH Krynica 14:4 (2:1, 4:0, 8:3)
Bramki dla Unii:
Adrian Parzyszek (46, 47), Mariusz Puzio (14, 50), Waldemar Klisiak (38, 51), Marcin Jaros (22, 44), Jerzy Gabryś (5), Sebastian Łabuz (29), Andrzej Kotoński (38), Wojciech Wojtarowicz (47), Dalibor Rzimsky (53), Daniel Laszkiewicz (57); dla KTH: Sławomir Krzak dwie (7, 42), Michał Radwański (56, 60).
Kary: Unia - 18 w tym 10 minut za niesportowe zachowanie Jarosław Kłys, KTH - 8 minut.
Widzów: 350.

GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 5:6 po dogrywce (4:1, 1:2, 0:2, 0:1)
Bramki dla GKS:
Michał Belica (2, 9), Piotr Sarnik (3), Damian Słaboń (5), Marek Koszowski (29); dla Stoczniowca: Mariusz Justka (28, 43), Andrzej Raszczyński (10), Adam Bagiński (35), Aleksander Myszka (48), Bartłomiej Leśniak (61).
Kary: GKS - 6, Stoczniowiec - 18 minut w tym 10 za niesportowe zachowanie Rafał Cychowski.

GKS Katowice - Wojas-Podhale Nowy Targ 5:6 po dogrywce (2:0, 3:5, 0:0, 0:1)
Janusz Hajnos (9), Tomasz Jóźwik (13), Zbigniew Podlipni (22), Marek Trybuś (30), Andrzej Schubert (37); dla Podhala: Jarosław Różański (29, 32), Tomasz Koszarek (28), Dariusz Łyszczarczyk (28), Sebastian Pajerski (30), Martin Voznik (62).
Kary: GKS - 6, Podhale - 8 minut.