Słaba czwarta kwarta i porażka Trefla Sopot z Anwilem Włocławek 85:97

2 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Sasa Zagorac ponownie pokazał świetną grę w ataku. Niestety do tego popełnił pięć strat, a w obronie był ogrywany m.in. przez byłego koszykarza Trefla, Nikolę Markovicia. Sasa Zagorac ponownie pokazał świetną grę w ataku. Niestety do tego popełnił pięć strat, a w obronie był ogrywany m.in. przez byłego koszykarza Trefla, Nikolę Markovicia.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek 85:97 (26:23, 24:32, 26:21, 9:21). Sopocianie grali jak równy z równym z mistrzem Polski do czwartej kwarty. Tę zaczęli jednak fatalnie zdobywając w 8 pierwszych minuty tylko 6 punktów i tym samym tracąc szansę na sensację i wygraną.

W niedzielę koszykarze Arki Gdynia zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa. Przeczytaj zapowiedź meczu

Anwil: Marković 20 (2x3), Sobin 11 (6 zb.), Simon 9 (3x3), Michalak 9 (1x3), Łączyński 1 (11 as.) oraz Zyskowski 24 (6x3), Almeida 12 (1x3, 6 as.), Szewczyk 6, Mihailović 3 (1x3), Broussard 2

TREFL: Zagorac 24 (4x3, 5 st.), Varanauskas 18 (2x3, 7 zb.), Śmigielski 12 (2x3), Baker 5 (1x3, 6 as.), Leończyk 2 oraz Ł. Kolenda 8 (6 as., 5 st.), Jeszke 6 (2x3), Milovanović 6 (6 zb.), Kulka 4

Koszykarze Trefla Sopot, jako ostatni zespół Energa Basket Ligi, pojechali na boisko mistrza Polski. Choć byli skazywani na pożarcie przez Anwil Włocławek, do składu którego wrócił przed sobotnim meczem MVP sezonu zasadniczego poprzedniego sezonu Ivan Almeida, to od początku meczu zaczęli mocno w ataku.

Trener Jukka Toijala dobrał bardzo dobrą taktykę w pierwszej kwarcie, głównie przy wyrzutach z autu spod kosza Anwilu. Po nich sopocianie znajdowali się na czystych pozycjach i spokojnie zdobywali łatwe punkty, głównie za sprawą Ovidijusa Varanauskasa oraz Piotra Śmigielskiego. Po trafieniu drugiego z nich w 7. minucie zrobiło się 19:13 dla Trefla. Sopocianie grali agresywnie i tym wybijali mistrza Polski z rytmu. Na nieszczęście dla nich, za chwile z EBL przywitał się Almeida rzucając do końca kwarty 7 pkt. Po jego punktach wsadem, w ostatniej minucie kwarty mieliśmy remis 23:23. Zamknął ją jednak celną trójką Varanauskas (23:26).

Trefl był skuteczny także na początku drugiej kwarty, a po trójce Sasy Zagoraca prowadził w 13. min. 31:27. Wtedy jednak atak zaciął się na minutę, w trakcie której gospodarze zaliczyli serię 8:0 (35:31). Od tego momentu żółto-czarni starali się dogonić rywala. Aktywni byli Zagorac, Ian BakerŁukasz Kolenda, którzy dostawali się pod kosz, czy rzucali zza łuku. Po drugiej stronie parkietu w kosz wstrzelił się jednak Jarosław Zyskowski. Dlatego też trafienie na koniec połowy Zagoraca sprawiło, że Trefl jedynie zmniejszył stratę do 50:55.

W rotacji Trefla zabrakło Jermaine Flowersa i czasami wydawało się, że na ławce brakuje kogoś trenerowi Toijali. Sopocianie nie mogli trafić przez pierwsze 2 min. trzeciej kwarty. Następnie celne rzuty byłych koszykarzy Trefla Nikoli Markovicia oraz Michała Michalaka sprawiły, że przyjezdni przegrywali 54:64, a za chwilę 57:68. Wówczas Trefl wzmocnił obronę, zaczął korzystać z błędów rywali i po punktach Śmigielskiego mieliśmy w 26. min. już tylko 68:64. Choć jego drużyna nie grała rewelacyjnie, gubiła się w atakach, to i tak Anwil nie odskakiwał. A gdy trójkę tuż przed końcem tej części gry trafił Zagorac, mieliśmy remis 76:76.

Czwartą kwartę trójką otworzył Damian Jeszke i przyjezdni wrócili na prowadzenie (76:79). Szybko odpowiedzieli Zyskowski - trójką oraz Marković - 4 pkt spod kosza (83:79) i trener Toijala musiał prosić o przerwę na żądanie. Niestety to nie pomogło, Śmigielski spudłował z czystej pozycji, pojawiły się straty. Mało tego, ponowie wspomniana dwójka zapunktowała i w 36. min. Toijala znowu brał czas (87:79). Zyskowski punktował Trefla już do końca kwarty, a po jego dwóch trójkach na 2 min. przed końcem było 95:82 dla Anwilu i po meczu. Trefl był bezradny tak w ataku, jak i w obronie.

Wyniki 18 kolejki

• Anwil Włocławek - TREFL SOPOT 97:85 (23:26, 32:24, 21:26, 21:9)
  • Legia Warszawa - ARKA GDYNIA 78:85 (23:21, 20:23, 22:24, 13:17)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. 96:80 (23:17, 26:23, 23:19, 24:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - TBV Start Lublin 85:93 (18:20, 21:23, 24:27, 22:23)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 91:79 (10:14, 13:28, 26:16, 12:21)
  • Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 75:85 (21:21, 20:22, 15:18, 19:24)
  • AZS Koszalin - GTK Gliwice 82:85 (26:19, 22:26, 15:25, 19:15)
  • Miasto Szkła Krosno - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 78:82 (18:21, 24:26, 20:15, 17:20)

Opinie (24) 1 zablokowana

• Szkoda kasy

na ten twór

• 19 12

• Nadają się

Nadają się do układania puzzli. Zamiast na boisko to do fabryki trefla odpracować kasiorkę jaką na nich wydali.

• 18 6

• (1)

Jak można powiedzieć, że zawodnik jest świetny w ataku, jak notuje 5 strat????
    Przeciwnicy na tym poziomie jak Anwil, czy wcześniej Toruń, grają 3 kwarty sparing, potem wchodzą na obroty, zabierają co ich i kończą mecz. Czym się podniecać, że grali równo 3 kwarty? Jak zwykle baty, jak zwykle dno w obronie, jak zwykle improwizacja w niemal każdej akcji. To nie jest klub na ekstraklasie, to nie jest zarząd, by prowadzić klub na najwyższym poziomie rozgrywek. Po co w tym klubie dyrektor sportowy? Czy nie prościej by było zatrudnić zawodników na kilka sezonów, a nie rotowac w jednym sezonie 10 koszykarzy? Wtym klubie ruch zawodników jak w przychodni pacjentów, a zarząd jedynie świetny bo niezmienny. Może warto zmienić rotacje i dla odmiany dać pograć kilka sezonów tym samym zawodnikom. Czesio mógł siedzieć bez końca, to może za tym przykładem....?

• 21 4

• Klubik który toczy polityczna gangrena. Póki była kasa wymuszona od państwowych sponsorów tak jakoś to funkcjonowało. Teraz jak trzeba zacząć liczyć, to już nie ma grania, bo kasy ledwie starcza dla swoich, a zawodnicy niestety są w trzecim rzędzie.... Lepiej nie będzie

• 5 0

• Dobre zawody Trefla (1)

Świetny Litwin Dobry Słoweniec i na tym koniec
    Kolenda dziś oddał przeciwnej drużynie 10 punktów
    Kulka dalej gra swoje
    Trudno wygrać z mistrzem jedną przeciętną piątką.
    Była duża szansa.
    Warto zauważyć "naģły"błysk formy Markovica.Jednak chce zostać na Kujawach.
    Wstydu nie było ale w tej chwili chodzi o punkty i wygrane....!
    Do boju żółto-czarni!

• 10 13

• dobry Słoweniec?! Co zrobił w ataku, z nawiązką oddał w obronie! Marković objeżdżał go jak chciał i do tego 5 strat! To nie piłka ręczna gdzie wchodzi się do ataku a schodzi do obrony. Tu trzeba ciężko pracować pod oboma koszami!
      I kolejny "świetny" mecz kapitana! Czy znowu rączka bolała?

• 11 2

• (1)

to co dzisiaj zagrali to katastrofa. na stojąco i bez woli walki. na koniec egzekucja

• 12 10

• Tak to się chrzani głupoty jak się nie widziało meczu...