stat

Sławomir Peszko Ligowcem Czerwca. Zadaj pytanie piłkarzowi Lechii Gdańsk

4 lipca 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Dział Sportowy Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Pierwsza... Rebecca Allen. Ankieta na pożegnanie z koszykarkami Arki Gdynia

Sławomir Peszko otrzymał tytuł Ligowca Czerwca. To pierwszy w historii piłkarz Lechii Gdańsk, a drugi z trójmiejskiego klubu, który wziął udział w finałach mistrzostw świata. To 15 lipca możecie nadsyłać pytania do reprezentacyjnego skrzydłowego biało-zielonych.REGULAMIN WYBORU LIGOWCA MIESIĄCA

Punkt pierwszy wyboru Ligowca Miesiąca pozwala nam honorować trójmiejskich sportowców, którzy wyróżnili się w reprezentacji narodowej. W czerwcu postanowiliśmy skorzystać z tego zapisu, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że występ polskich piłkarzy w finałach mistrzostw świata był rozczarowujący. Potwierdził to nawet sam Adam Nawałka, który 30 lipca zakończy blisko 5-letnią pracę z biało-czerwonymi.

Jednak tytuł najlepszego w czerwcu trafia do Sławomira Peszki, gdyż wyjazd na mundial piłkarza, grającego aktualnie w trójmiejskim klubie, to niezwykła rzadkość. Wcześniej ta sztuka udała się jedynie Januszowi Kupcewiczowi, który jako zawodnik Arki Gdynia wziął udział w finałach mistrzostw świata w 1978 roku i 1982 roku. W pierwszym z tych turniejów nie zagrał ani minuty, a Polska zajęła pozycje 5-8, w drugim - wystąpił w pięciu meczach, strzelił gola, zdobywając z drużyną 3. miejsce.

PRZECZYTAJ O UCZESTNIKACH MUNDIALU, KTÓRZY GRALI W TRÓJMIEJSKICH KLUBACH

Sławomir Peszko

Sławomir Peszko

Dane:

ur.:
1985-02-19
wzrost.:
173
waga.:
68
Ocena z sezonu:
3.79 (3732 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »PRZYPOMNIJ SOBIE JEDYNY ZWYCIĘSKI MECZ POLSKI NA MUNDIALU W ROSJI

Peszko w Rosji do gry wyszedł raz, od 79. minuty spotkania z Japonią, którym Polacy żegnali się z turniejem. Był to zarazem jedyny mecz, który na mistrzostwach biało-czerwoni wygrali. Udział tego piłkarza na w mundialu i to bez względu na to, ile grał, to dla Lechii nie tylko historyczna chwila, ale także wymierne korzyści. Klub z tego tytułu otrzyma około ćwierć miliona dolarów.

Dla Sławka był to pierwszy mecz w kadrze od 26 marca 2017 roku. Łącznie w seniorskiej reprezentacji zaliczył 44. występ, w dorobku ma 2 gole. I na tym 33-latek zakończy trwającą od z przerwami od 2008 roku przygodę z seniorską drużyną narodową.

Warto podkreślić, że odkąd Peszko gra dla Lechii, czyli od ostatniego dnia sierpnia 2015 roku, w biało-czerwonych barwach wystąpił 12 razy, w tym m.in. trzykrotnie podczas finałów Euro 2016, gdzie nasza reprezentacja ćwierćfinał, przegrywając z późniejszym mistrzem po karnych.

SŁAWOMIR PESZKO CZY GRA, CZY NIE ZARABIA DLA LECHII DOLARY. SPRAWDŹ, ILE WYNOSI "DNIÓWKA" UCZESTNIKA MUNDIALU, KTÓRA TRAFI DO KLUBUZgodnie z przepisami FIFA po mundialu każdemu piłkarzowi przysługuje urlop. Peszko ma być na pierwszym treningu Lechii 10 lipca. Natomiast wy macie czas do 15 lipca, aby przekazać do Sławka pytania. Najciekawsze z nich znajdą się w tradycyjnym wywiadzie z ligowcem miesiąca. Jeśli pytanie opatrzycie podpisem, także in znajdzie się we wspomnianej publikacji.

KIEDY PIŁKARZY WYSZKOLONY W TRÓJMIEŚCIE PONOWNIE ZAGRA NA MUNDIALU?

Jednocześnie piłkarz wypełnił pierwszy warunek, aby kandydować do tytułu Ligowca Roku 2018. Drugi są występy w trójmiejskim klubie zarówno w rundzie wiosennej jak i jesiennej.

Przypomnijmy, że dwa lata temu Peszko został ligowcem miesiąca po grze w turnieju Euro 2016, w którym Polska osiągnęła ćwierćfinał, a potem dzięki waszym głosom został Ligowcem Roku 2016.

Dział Sportowy Trojmiasto.pl