stat

Sławomir Peszko rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk z winy klubu

26 marca 2020, 9:00
ras.

Lechia Gdańsk

Sławomir Peszko rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk. Polski Związek Piłki Nożnej przychylił się do wniosku piłkarza, któremu klub zalegał z wypłatami, podobnie jak wcześniej w przypadku Rafała Wolskiego.Koronawirus w ekstraklasie. Ile pieniędzy stracą Lechia Gdańsk i Arka Gdynia?"Odnośnie formalnej poprawności i merytorycznej zasadności oświadczenia Sławomira Peszko dotyczącego rozwiązania kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej wypowie się właściwy organ PZPN - Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych. Do czasu rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy, Sławomir Peszko jest zobowiązany do wykonywania swoich obowiązków wynikających z kontraktu, natomiast Klub nie zamierza udzielać dalej idących komentarzy dotyczących tej sprawy" - informowała Lechia w komunikacie na początku marca, gdy ze względu na zaległości w wypłatach, kontrakt z klubem rozwiązywał Rafał Wolski .
Organ PZPN wydał pozytywną decyzję również dla Peszki, o czym jako pierwszy poinformował dziennikarz "Super Expressu" Jerzy Chwiałek. Przypomnijmy, że "Peszkin" z biało-zielonymi związany był kontraktem do końca obecnego sezonu, ale zimą znalazł się wśród graczy odsuniętych y od pierwszej drużyny.

Lechia Gdańsk na celowniku UEFA. Rafał Wolski rozwiązał kontrakt z winy klubuSkrzydłowy do Lechii trafił pod koniec sierpnia 2015 roku. Łącznie w rozgrywkach Ekstraklasy, Pucharu Polski, Superpucharu Polski i kwalifikacji do Ligi Europy rozegrał dla Lechii 107 meczów zdobywając 12 bramek i 21 asyst.

Teraz jest wolnym zawodnikiem, a w dodatku tak jak w przypadku Wolskiego, Lechia będzie musiała wyrównać wobec niego wszelkie dotychczasowe zaległości i wypłacić za pozostałą część umowy wygasającej 30 czerwca. W życie nie wejdzie natomiast ta część kontraktu, która gwarantowała skrzydłowemu pięcioletnie zatrudnienie w klubie po zakończeniu kariery piłkarskiej.

Przypomnijmy, że w podobnej sytuacji co Peszko i Wolski znaleźli się Artur Sobiech i Błażej Augustyn. Pierwszy został jednak wytransferowany do Turcji, a drugi leczy obecnie kontuzję.

Sławomir Peszko: Nikt ze mną nie rozmawiał

ras.