Ślęza Wrocław - Politechnika Gdańska 67:68. Zwycięstwo w ostatniej minucie

dak.
24 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Jazmine Davis trafiła na 69:68 na 50 sekund przed końcem. Wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, którego Politechnika Gdańska już nie oddała. Jazmine Davis trafiła na 69:68 na 50 sekund przed końcem. Wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, którego Politechnika Gdańska już nie oddała.

DGT AZS Politechnika Gdańska wygrała na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 68:67 (15:18, 14:20, 16:15, 23:14) w 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego przegrywały praktycznie w całym spotkaniu. Jeszcze 4 minuty przed końcem ich strata wynosiła 11 punktów, a mimo to odwróciły losy pojedynku. "Kropkę nad i" w ostatniej minucie postawiła Jazmine Davis.

GTK Gdynia - Basket Bydgoszcz 76:86. Możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerce

ŚLĘZA: Jones 24 (11 zb.) Jakubiuk 15, Dobrowolska 9 (1x3, 7 as.), Sutton 8 (1x3, 10 as.), Puter 2 oraz Tyszkiewicz 5 (1x3), Dedić 4, Dudasova 0

DGT AZS PG: Davis 15 (2x3, 5 as.), Hamblin 15 (10 zb.), Bujniak 10 (2x3), Pyka 8 (8 zb.), Rymarenko 3 (7 zb.) oraz Koc 11, Scekić 4 (1x3), Strzelczyk 2, Ossowska 0

Na samym początku równych sobie pod koszem nie miała Ruth Hamblin, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 4:2. Gospodynie odskoczyły jednak na 6 punktów, ale Politechnika goniła wynik. Przy życiu utrzymywała ją Martyna Koc, która w pojedynkę zdobyła 9 "oczek" pod koniec pierwszej kwarty.

Natomiast na pierwsze trafienie w drugiej partii, podopieczne Wojciecha Szawarskiego kazały nam czekać blisko 4 minuty. Ślęza prowadziła już różnicą 10 punktów, ale po akcjach Sylwii Bujniak, strata zmniejszyła się do 3. Potem jednak nie trafiła ważnego rzutu z dystansu, podobnie jak Jazmine Davis. To pozwoliło miejscowym na ponowne nabranie wiatru w żagle, dobijając do rezultatu 38:29 przed przerwą.

DGT Politechnika Gdańska - Pszczółka Lublin 70:77. Relacja, oceny

Politechnika kontynuowała pogoń także po zmianie stron. Gospodynie zachowywały dystans i dzięki temu mogły kontrolować grę. Odpowiadały na trafienia przyjezdnych, choć tak naprawdę druga połowa nie stała pod znakiem zawrotnego tempa.

Kolejne próby dogonienia Ślęzy zostały podjęte w ostatniej kwarcie. Blisko było w 34. minucie, gdy Hamblin wykorzystała oba rzuty wolne (53:57). Jednak gospodynie znów wyrobiły sobie 10 punktów przewagi, a do końca spotkania pozostawały 4 minuty i 20 sekund.

Wtedy zza łuku trafiła Maja Scekić, a po chwili podwyższyła Davis i zrobiło się 61:64. Miejscowe punktowały już tylko z linii rzutów wolnych. Na nieco ponad minutę przed końcem swoją okazję wykorzystała Koc, czego nie można było powiedzieć o Stephanie Jones, która była najlepsza zawodniczką Ślęzy tego wieczoru.

Dzięki temu ostatnie słowo należało do Davis, która 50 sekund przed końcem wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Tego akademiczki już nie oddały, bo Nina Dedić została zablokowana przez kapitankę Politechniki. Zespół Szawarskiego wygrał 68:67 i przerwał serię trzech porażek z rzędu.

11 Gtk Gdynia 16 0 16 934:1401 16
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-11 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-01-29

Wyniki 17 kolejki

• Ślęza Wrocław - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 67:68 (18:15, 20:14, 15:16, 14:23)
  • GTK GDYNIA - Basket 25 Bydgoszcz 76:86 (24:24, 19:17, 23:25, 10:20)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:94 (25:24, 15:22, 20:20, 19:28)
  • Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28)
  • Energa Toruń - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 67:112 (17:29, 14:23, 20:33, 16:27)
  • PAUZA: VBW ARKA GDYNIA