stat

Śluby Mitrosz oraz Szwed z Orneborgiem

24 września 2012 (artykuł sprzed 6 lat)
jag.

Arka Gdynia - ręczna k.

Gimnastyczka artystyczna Joanna Mitrosz, która pretendowała do tytułu najładniejszej polskiej olimpijki na igrzyskach w Londynie oraz Karolina Szwed, jedna z najbardziej urodziwych piłkarek ręcznych z mistrzowskiej drużyny Vistalu Łączpolu, wyszły za mąż. Wybrankiem tej ostatniej jest były trener gdyńskiej drużyny, Thomas Orneborg

.

Joanna Mitrosz to najlepsza polska gimnastyczka ostatniej dekady (czytaj więcej). Zawodniczka Jantara Gdynia reprezentowała nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008) i w Londynie (2012). W tych ostatnich zawodach przebiła się do finału w wieloboju, kończąc start na 9. miejscu (przeczytaj relację z olimpijskiego finału). Cieszyła się również uznaniem kibiców, o czym świadczą wyniki plebiscytów na najlepszych sportowców Pomorza oraz Gdyni. W tych ostatnich zdobywała miało najlepszej miejskiej sportsmenki.

W ostatnią sobotę Joasię mogliśmy podziwiać w innej roli, o czym informował nas Antoni Mitrosz. "Myślę ze mała wzmianka o zmianie stanu cywilnego przez Joannę byłaby interesującym urozmaiceniem Państwa wydania sportowego" - napisał pan Antoni.

24-latka stanęła na ślubnym kobiercu, zapewne łamiąc serca swym sportowym fanom, a uszczęśliwiając Tomasza Cieślaka, który został jej mężem. Poznali się przed pięcioma laty. Wybranek gimnastyczki nie jest sportowcem.

Ślub odbył się w kościele parafii św. Mikołaja w Chyloni. To miejsce szczególne dla Mitrosz. Tutaj bowiem przyjęła również chrzest oraz była u Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę zmieniła stan cywilny m.in. w asyście młodych adeptek gimnastyki artystycznej, dla których jest wzorem do naśladowania (więcej zdjęć ze ślubu).

O innym sobotnim ślubie poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce (zobacz więcej zdjęć). Związek małżeński zawarli Karolina Szwed i Thomas Orneborg. W minionym sezonie wspólnie zdobywali tytuł mistrzów Polski z Vistalem Łączpolem Gdynia, a obecnie reprezentują barwy duńskiej drużyny HC Odense.

23-letnia piłkarka ręczna w ekstraklasie debiutowała w barwach AZS AWFiS Gdańsk. W lutym 2009 roku przeniosła się do Vistalu Łączpolu, którego zawodniczką była do końca minionego sezonu. Od kwietnia 2009 roku rozgrywająca występuje również w reprezentacji Polski.

Natomiast 36-letniego duńskiego szkoleniowca tak scharakteryzowano na facebooku związkowym: "Thomas, niezwykle zdolny młody trener. Nie dość, że przyjechał tylko na rok do Polski to zdobył w tym czasie mistrzostwo naszego kraju i serce Karoliny".

jag.