Smolarek w Checzy...

6 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Futbolistki TKKF Checz Gdynia wygrały trzeci mecz w ekstraklasie. W Biedrzychowicach podopieczne Ryszarda Szewczyka pokonały Rolnika 4:2 (1:1). Bramki dla naszych w 41', 59', 65' i 72' minucie strzelała Marta Stachowska.

Skład Checzy: Koprowska - Piotrowska (40' Smolarek), Miłosz, Milewska, Walaszkowska (76' Orłowska) - Dorosławska (88' Grudzińska), Woszczyna (86' Narloch), Nowacka, Samp - Stachowska, Stefaniak.

W 37 min prowadzenie objęły gospodynie, które wykorzystały karnego. Aby pobudzić gdynianki do gry, już w 40 min gdyński szkoleniowiec zdecydował się na zmianę. W ekstraklasie zadebiutowała Agnieszka Smolarek, na co dzień nauczycielka wf w SP 5 Gdynia. Minutę później wyrównała Stachowska. Druga bramka dla Rolnika padła przy wyniku 1:3. W ostatniej minucie Stachowska nie wykorzystała karnego.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Stilon Gorzów - AZS Wrocław 2:4 (1:3), Warta Poznań - Savena Warszawa 3:0 (1:0), Zryw Książki - Czarni Sosnowiec 0:1 (0:0), RKP Rybnik - Medyk Konin 1:5 (0:2).

1. Warta 7 18 17:9
2. Czarni 5 15 29:2
3. AZS 5 15 23:4
4. Stilon 7 15 14:10
5. Zryw 6 10 14:7
6. Checz 7 9 19:17
7. Medyk 7 7 9:18
8. Rybnik 7 3 7:20