Sokół Kleczew - Bałtyk Gdynia 2:1. 14. miejsce na koniec rundy

sez
20 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Piłkarze Bałtyku Gdynia na zakończenie rundy jesiennej przegrali w Kleczewie 1:2. Piłkarze Bałtyku Gdynia na zakończenie rundy jesiennej przegrali w Kleczewie 1:2.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Sokołem Kleczew 1:2 (1:1) w meczu 18. kolejki III ligi. Podopieczni Roberta Reiwera zakończyli rundę jesienną na 14. pozycji. Seria spotkań bez porażki zakończyła się na czterech meczach. Gospodarze natomiast idą jak burza - dla nich była to siódma wygrana z rzędu.

Zawistowski 24, Molewski 63 - Lengiewicz 23

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak (75 Kośnik), Lengiewicz, Garbacik, Liberacki - Bohm (83 Jankowski), Sikorski, Gołuński (75 Lisiecki), Gułajski - Skrzecz, Marczak

Mecz w Kleczewie zadecydował o miejscu Bałtyku na zakończenie rundy jesiennej. Na miejscach 10-16 panował taki ścisk, że gdynianie po udanych ostatnich tygodniach mogli "przezimować" nawet blisko środkowej części tabeli. Mniej optymistycznym - ale bardziej realnym - scenariuszem było spędzenie zimy w okolicach strefy spadkowej. Sokół Kleczew to w końcu czołowy zespół III ligi. Sześć ligowych zwycięstw poprowadziło piłkarzy Mariusza Bekasa tuż za plecy lidera z Grudziądza oraz Kotwicy Kołobrzeg i Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Bałtyk także chciał przedłużyć dobrą serię. Po tym jak drużynę przejął Robert Reiwer, piłkarze zaczęli notować lepsze wyniki. Pod wodzą nowego trenera gdynianie odbili się od dna, gromadząc na swoim koncie 10 punktów na 12 możliwych. Sobotnie starcie śmiało można było nazwać "meczem drużyn na fali". W 15. minucie zrobiło się groźnie pod bramką ekipy znad morza, jednak piłka nie wpadła do siatki.

A i B klasa mają liderów z Trójmiasta

W drugim kwadransie padły gole dla obu stron. Najpierw - w 23. minucie - Bałtyk na prowadzenie wyprowadził Fabian Lengiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Liberackiego otwierając wynik meczu. Radość gdynian trwała zaledwie chwilę. 60 sekund później było już 1:1 po golu Mikołaja Zawistowskiego.

Po zmianie stron gospodarze potrafili nie tylko stworzyć zagrożenie dla biało-niebieskich, ale także zdobyć drugiego gola. W 63. minucie spotkania piłka zatrzepotała w bramce Michała Bartkowiaka po uderzeniu z rzutu wolnego Mateusza Molewskiego i sytuacja gdynian zrobiła się nieciekawa. Oddalały się szanse na udane zakończenie rundy jesiennej. Wynik 2:1 utrzymał się do samego końca. Bałtyk zakończył jesień na 14. pozycji.

18 Kluczevia Stargard 18 1 3 14 8:39 6
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-11-21