Sopot i Gdańsk bazą reprezentacji Polski podczas Euro 2021

30 kwietnia 2021, 15:30
jag.
Robert Lewandowski i pozostali piłkarze reprezentacji Polski będą stacjonować podczas mistrzostw Europy w Sopocie, a trenować w Gdańsku. W Trójmieście stawią się 9 czerwca. Więcej zdjęć (1)

Robert Lewandowski i pozostali piłkarze reprezentacji Polski będą stacjonować podczas mistrzostw Europy w Sopocie, a trenować w Gdańsku. W Trójmieście stawią się 9 czerwca.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Robert Lewandowski i pozostali piłkarze reprezentacji Polski będą stacjonować podczas mistrzostw Europy w Sopocie, a trenować w Gdańsku. W Trójmieście stawią się 9 czerwca.

fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Hotel Marriott Resort&Spa w Sopocie będzie oficjalną bazą reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy 2021. Piłkarze stawią się tu 9 czerwca. Biało-czerwoni trenować będą na Stadionie Gdańsk. W fazie grupowej z Trójmiasta latać będą na mecze do: Sankt Petersburga i Sewilli.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że piłkarska reprezentacja Polski podczas finałów piłkarskich mistrzostw Europy 2021 stacjonować będzie w Trójmieście. Biało-czerwoni zamieszkają w Hotelu Marriott Resort&Spa w Sopocie. Natomiast treningi odbywać będą na Stadionie Gdańsk na Letnicy.

Baza reprezentacji w Trójmieście? Przeczytaj nasz artykuł sprzed tygodniaZmiana siedziby reprezentacji była konieczna, gdy z miast współorganizatorów turnieju przed tygodniem wypadł Dublin. Pierwsza siedziba była bowiem zlokalizowana w ośrodku Portmarnock położonym w pobliżu stolicy Irlandii.

Ostatecznie Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze grupowe biało-czerwonych zostaną rozegrane w: Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) i Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią).

Przypomnijmy, że 16. piłkarskie mistrzostwa Europy odbędą się od 11 czerwca do 11 lipca. Turniej odbywać się będzie w 11 miastach, położonych w 11 państwach. W grupie drużyny grać będą każdy z każdym. Do 1/8 finałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z 6 grup oraz cztery najlepsze z 3. miejsc. Potem obowiązywać będzie system pucharowy, przegrywający odpada.

Anglia blisko zdominowania Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów. Sprawdź, wyniki półfinałów17 maja 2021 roku o godzinie 12 selekcjoner Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy. 1 czerwca poznamy zaś ostateczny skład biało-czerwonych na turniej finałowy.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa od 24 maja do 9 czerwca. Przed turniejem drużyna narodowa rozegra dwa towarzyskie spotkania: 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni zameldują się w Hotelu Marriott Resort&Spa w Sopocie, który będzie oficjalną bazą drużyny narodowej w trakcie Euro 2021. Reprezentacja Polski będzie zaś trenowała na Arenie Gdańsk.

Przypomnij sobie podział na grupy w piłkarskich mistrzostwach EuropyPrzypomnijmy, że podczas Euro 2012, rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie, w Gdańsku stacjonowała reprezentacja Niemiec.

Natomiast biało-czerwoni podczas mistrzostw w 2012 roku mieli bazę w Warszawie. Cztery lata później stacjonowali we Francji, gdzie rozgrywana była impreza. W 2018 roku podczas mistrzostw świata w Rosji, baza Polaków mieściła się w Soczi.

jag.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.