Ogniwo Sopot otrzymało 250 tys. zł za mistrzostwo Polski

19 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Ogniwo Sopot

Najnowszy artukuł na ten temat

Lechia Gdańsk. 39 mln zł długu zamienione na nowe akcje dla większościowego akcjonariusza

200 tys. zł netto do podziału na drużynę i sztab trenerski oraz dodatek w postaci 50 tys. zł dla klubu na poczet nowego sezonu. Tak za zdobycie tytułu mistrzów Polski uhonorował rugbistów Ogniwa Sopot sponsor Port Lotniczy Gdańsk dzięki inicjatywie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.Ogniwo Sopot mistrzem Polski w rugby. Przeczytaj relację z finału, w którym pokonali Budowlanych SA ŁódźRugbiści Ogniwa Sopot zdobyli tytuł mistrzów Polski wygrywając w emocjonującym finale ekstraligi z Budowlanymi SA Łódź. To dziesiąte złoto w historii, ale pierwsze dla sopocian od 2003 roku.

W środę w Urzędzie Miasta podopiecznych Karola Czyża podjął prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który wraz z przedstawicielami miejskich władz wręczył im nagrodę w wysokości 200 000 zł netto do podziału na drużynę i sztab trenerski. Nagroda została ufundowana przez sponsora Portu Lotniczego Gdańsk uchwałą Prezesa Tomasza Kloskowskiego, dzięki inicjatywie prezydenta Sopotu. Dodatkowo klub otrzymał premię w wysokości 50 000 zł na poczet kolejnego sezonu.

- Pamiętam jak awansowaliśmy do ekstraligi w 2013 roku. Wtedy również gościliśmy u prezydenta. Właśnie w tamtym czasie wszystko ruszyło, odbudowaliśmy Ogniwo i miło, że po sześciu latach wracamy tu jako mistrzostwie Polski. Mam nadzieję, że to będzie kamień milowy, w kierunku rozwoju rugby w Sopocie. Nie chodzi tylko o seniorów, ale o całe struktury i przede wszystkim szkolenie młodzieży - podsumował kapitan sopockiego zespołu i reprezentant Polski Piotr Zeszutek.
Przypomnijmy, że wsparcie Sopotu na rok 2019 dla rugbistów z tytułu promocji miasta wyniosło 200 000 zł. Za zdobycie mistrzostwa dostali zatem drugie tyle i to z nawiązką.

Sprawdź ile Sopot, Gdańsk i Gdynia płacą za rugbistom za promocję miastaTabela końcowa

Rugby - Ekstraliga

M Z R P Bilans Pkt.
1 OGNIWO SOPOT 
2 Budowlani SA Łódź
3 Pogoń Siedlce
4 Skra Warszawa 
5 Budowlani Lublin
6 Orkan Sochaczew
7 Juvenia Kraków 
8 KS Budowlani Łódź 
9 LECHIA GDAŃSK
10 ARKA GDYNIA 

Tabela wprowadzona: 2019-06-29
terminarz i tabela ligowa »

Finał
Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź SA 27:24 (10:10)
Mecz o 3. miejsce
Pogoń Siedlce - Skra Warszawa 51:7 (22:0)
Baraż o utrzymanie/awans
Arka Gdynia - Arka Rumia 49:10 (23:3)

ras.