Sparingowa dogrywka Asseco Prokomu

Marta
22 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Filip Dylewicz poprowadził Trefla Sopot do zwycięstwa w Koszalinie. Filip Dylewicz poprowadził Trefla Sopot do zwycięstwa w Koszalinie.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali AZS Koszalin 91:82 (25:24, 27:21, 18:20, 21:17) i wywalczyli puchar prezydenta tego miasta. Natomiast Asseco Prokom sparowało w Gdyni z Kotwicą Kołobrzeg. Mistrzowie Polski wygrali po dogrywce 83:81 (18:21, 15:15, 18:25, 21:11, d.11:9). Dla obu zespołów były to ostatnie sprawdziany przed zaplanowanym na najbliższą środę meczem o Superpuchar Polski.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 82:91 (24:25, 21:27, 20:18, 17:21)
TREFL:
Dylewicz 20, Waczyński 16, Zamojski 14, Turner 13, Stefański 11, Spralja 8,
Dąbrowski 6, Jarmakowicz 3, Michalak 2, Brembly 0.

AZS: Robinson 22, Wiśniewski 16, Leończyk 15, Kuebler 10, Skibniewski 8, Mielczarek 7, Wołoszyn 4.

Wicemistrzowie Polski wracają z Koszalina z głównym trofeum, oprócz tego tytuł MVP turnieju zdobył Filip Dylewicz. W półfinale pokonali Energę Czarnych Słupsk 87:67 (przeczytaj relację), a w finale po zdecydowanie trudniejszym meczu gospodarzy.

Ten pojedynek stał pod znakiem festiwalu rzutów dystansowych. Obydwie ekipy w całym meczu trafiły 27 rzutów zza łuku, sopocianie zakończyli mecz z szesnastoma celnymi "trójkami".

Po pierwszej kwarcie sopocianie prowadzili minimalnie (25:24) a niemal połowę tych punktów zdobył Adam Waczyński. W kolejnej kwarcie wsparli go pozostali koledzy i wicemistrzowie Polski nieco powiększyli swoją przewagę (52:45 po 20 min.).

Kolejny reprezentant Polski z Trefla - Przemysław Zamojski - wystąpił w głównej roli drugiej połowie. Dzięki jego skutecznym akcjom sopocianie osiągnęli w pewnym momencie nawet 16-punktowe prowadzenie. Jak zazwyczaj też trener Żan Tabak mógł liczyć na Dylewicza, który dzięki swojej postawie w finale turnieju (20 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty) całkowicie zasłużenie odebrał nagrodę indywidualną.

ASSECO PROKOM Gdynia
TREFL Sopot

74% 388 typowań ASSECO PROKOM Gdynia
1% 1 typowanie REMIS
25% 132 typowania TREFL Sopot

Asseco Prokom Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 83:81 (18:21, 15:15, 18:25, 21:11, 11:9)
ASSECO PROKOM:
Blassingame 18, Viney 12, Khazzouh 12, Koszarek 11, Śnieg 8, Robinson 6, Ponitka 6, Szczotka 4, Pamuła 3, Witka 3, Roszyk 0

KOTWICA: Bolden 25, Mosley 16, Niedźwiedzki 15, Jefferson 13, Arabas 5, Zyskowski 4, Rajewicz 2, Złoty 1, Djurić 0, Żołnierczuk 0, Kwiatkowski 0.

Mistrzowie Polski w sobotę również rozegrali swój ostatni mecz sparingowy. Kotwica Kołobrzeg zawiesiła gdynianom poprzeczkę bardzo wysoko i długo musieli oni gonić wynik. Dopiero w 4 kwarcie gdynianie zrównali się dorobkiem z gośćmi. Mieli nawet szansę wygrać w regulaminowym czasie ale w decydującym momencie nie trafił Jerel Blassingame. Gdynianie okazali się jednak minimalnie lepsi w dodatkowych 5 minutach gry.

• (1)

chyby kibice asejko jak furmankami i w walonkach na mecz do Ergo Areny przyjadą - to najwyżej rozjadą lub ich konie zjedzą trawnik

• 7 5

• cóż za mądrości sopoćkowego filozofa :-)

• 4 11

• Kotara miejscami osmolona, ciężki ten początek sezonu dla nas...

• 10 8

• zanosiło sie na bardze "polską" obsadę w APG w tym sezonie

a wychodzi powoli, że znowu będzie głównie zagraniczny zaciąg i polskie epizody., jakoś mniej mi się to podoba niż na początku konstruowania składu.

• 11 1

• Widać brak zgrania w APG.Ale na Trefla powinno wystarczyć :-)

• 7 19

• zadam pytanie :
    kiedy koszarek rozwali cały zespół od środka ?
    on nigdy nie lubiał grac drużynowo i to jeszcze jako ten drugi!

• 10 6

• Sprostowanie

Piszecie że Trefl wygrał, ale wynik pokazuje w drugą stronę:) Co do Asseco - chyba będzie ciężej niż kiedykolwiek do tej pory, zarówno w lidze, i pucharach (oby choć jeden mecz zwycięski).

• 9 6

• WOW!!!!!!!!!! zwycięstwo z kotwicą

i to po dogrywce!!! brawo apg za morderczą walkę do końca

w drodze po piąte mistrzostwo z rzędu!!!

• 6 8

• piotr szczotka

gra gorzej niż moja ciotka

• 5 4

• (1)

Czy ktoś ze znawców, którzy się tutaj wypowiadają był na tym sparingu Prokomu??? 3 kwarty Prokom testował różne ustawienia i zagrywki, a dopiero w 4 kwarcie trochę przycisnęli w obronie. W środę Trefl boleśnie się przekona o sile Prokomu.

• 4 6

• z honorem, tradycja, wieczna pogarda i plecami do parkietu.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)