Spójnia Gdynia - Piotrkowianin 26:28. Gospodarze ulegli po słabej drugiej połowie

22 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Oleksandr Kirilenko zdobył dla Spójni 5 bramek i był jednym z najskuteczniejszych zawodników swojej drużyny. Niestety nie pomogło to w odniesieniu zwycięstwa. Oleksandr Kirilenko zdobył dla Spójni 5 bramek i był jednym z najskuteczniejszych zawodników swojej drużyny. Niestety nie pomogło to w odniesieniu zwycięstwa.

Spójnia Gdynia uległa 26:28 (16:13) Piotrkowianinowi w meczu 28. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Gospodarze mieli przed tym starciem 11 spotkań bez wygranej na najwyższym szczeblu rozgrywek i nie udało się im przerwać tej serii. Zaważyła znacznie słabsza w ich wykonaniu druga połowa.

SPÓJNIA: Zimakowski, Głebocki - Kirilenko 5, Jamioł 5, K. Pedryc 4, Ćwikliński 3, Lisiewicz 3, Luberecki 3, Krawczenko 1, Brukwicki 1, Rychlewski 1, Czaja, Marszałek

Piotrkowianin: Prochno, Schodowski - Swat 9, Pacześny 5, Woynowski 4, Surosz 4, Góralski 2, Andreou 1, Urbański 1, Rutkowski 1, Iskra 1, Kaźmierczak, Pożarek

W Spójni dalej muszą myśleć o tym, co zrobić, aby zaliczyć trzecie zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Ostatnio są tego coraz bliżej, gdyby nie fatalne drugie połowy, końcówki spotkań lub rzuty karne. Tym razem zadziałała pierwsza zasada.

Świetnie w spotkanie wszedł Oleksandr Kirilenko. Ukraiński rozgrywający radził sobie spokojnie z defensywą przyjezdnych. Szybko trafił dwa razy do bramki, a na tablicy wyników było 3:1. W 7. min. po trafieniu z karnego Adama Lisiewicza było już 5:2. Natomiast 3 min. później było już 8:3 po trafieniu Jacka Lubereckiego. Ten sam szczypiornista zdobył kolejne trafienie, za chwilę bramkę zdobył również Kamil Pedryc i mieliśmy największą przewagę w tym spotkaniu (10:4). Następnie dobrą skutecznością wykazywał się Kirilenko, który zakończył tę część meczu z pięcioma trafieniami. Niestety w końcówce pierwszej połowy gości ruszyli do ataku i zmniejszyli stratę do trzech bramek (16:13).

Gdy w 33. min. trafiał Rafał Jamioł wydawało się, że Spójnia ma dalej mecz pod kontrolą (18:14). Niestety przez kolejnych 7 min. gospodarze nie mogli trafić do siatki. Za to Piotrkowianin do prowadził do wyniku 18:17. Jeszcze w 46. min, po trafieniu z 7. metra Rafała Rychlewskiego było 21:19 dla gdynian. Kolejne cztery trafienia padły jednak łupem przyjezdnych i to oni przejęli inicjatywę (21:23). Gdynianom już nie udało się przejąć prowadzenia i zaliczyli kolejną porażkę

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 28 6 2 2 18 687:792 26
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-03-29

Wyniki 28 kolejki

• Orlen Wisła Płock - WYBRZEŻE GDAŃSK 29:25 (13:14)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:28 (16:13)
  • PGE Vive Kielce - Gwardia Opole 39:28 (18:16)
  • Energa MKS Kalisz - Azoty Puławy 30:34 (10:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 27:27 (14:13) kr. 4:3
  • KPR Legionowo - MMTS Kwidzyn 24:26 (10:11)
  • Górnik Zabrze - Meble Wójcik Elbląg 31:28 (12:13)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 26:18 (13:7)
  • Zaległy z 17. kolejki:
  • Górnik Zabrze - SPÓJNIA GDYNIA 34:20 (16:8)
  • Awansem z 29. kolejki
  • Orlen Wisła - MMTS Kwidzyn 32:21 (19:11)

Opinie (13)

• Przegrać

mecz w którym sie prowadziło bodajże 6 bramkami to mega sztuka dla każdego oprócz Spójni Gdynia.
    Brawo para trenerska !

• 12 3

• A może by tak wprowadzić ujemne punkty dla oceny takich drużyn

• 9 2

• To już naprawdę nie jest smieszne

Kolejny mecz, który powinien zakończyć się zwycięstwem Spójni...

• 11 0

• Grali jak nigdy , przegrali jak zawsze.

• 11 1

• z meczu na mecz gramy coraz lepiej

• 5 9

• Ważne, ze pensja co miesiąc wpada.

• 11 3

• (1)

Chłopaki co jest grane ? Przecież was stać.. Czemu odpuszczacie ? Trenerze nie da się zagrać jednym składem musi być ktoś jeszcze... tracicie pieniądze na tych co siedzą i nic nie wnoszą moze pora ich zmienić ?

• 8 0

• Kazdy sie pyta co poszlo nie tak? Ludzie zagrajcie sobie jednym składem cały mecz, oni walczą i radzą sobie tylko brak sił bo brak zmian.