Spójnia Gdynia rozbita przez PGE Vive Kielce. Jacek Luberecki i Oleksandr Kirilenko wzmocnili drużynę

27 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Oleksandr Kirilenko był niecały miesiąc poza Spójnią. W obliczu kontuzji Roberta Kamyszka ponownie sięgnięto po Ukraińca. Oleksandr Kirilenko był niecały miesiąc poza Spójnią. W obliczu kontuzji Roberta Kamyszka ponownie sięgnięto po Ukraińca.

Spójnia Gdynia tylko przez pierwszych 10 minut wyjazdowego meczu z PGE Vive Kielce potrafiła dotrzymać kroku mistrzowi Polski. Później została daleko w tyle i uległa 27:46 (14:22). Zespół prowadzony przez Dawida Nilssona został wzmocniony Jackiem Lubereckim i powracającym z banicji Ukraińce Oleksandrejem Kirilenką.

PGE Vive: Ivić, Szmal - Strlek 9, Bielecki 7, Dujszebajew 7, Janc 7, Aguinagalde 5, Bis 4, Djukić 4, Zorman 2, Bombac 1, Kus

SPÓJNIA: Zimakowski, Michalczuk, Głębocki - Luberecki 5, Jamioł 4, Ćwikliński 4, Czaja 4, Rychlewski 3, K. Pedryc 3, Krawczenko 2, Brukwicki 1, Lisiewicz 1, Kirilenko, Męczykowski, P. Pedryc, Wolski

Szczypiorniści Spójni jechali do Kielc skazywani na pożarcie. Trudno bowiem było spodziewać się innego wyniku w meczu lidera rozgrywek z outsiderem. W składzie gdańskiej drużyny zobaczyliśmy nowego-starego rozgrywającego, Oleksandreja Kirilenkę. Ukrainiec, który miał być jednym z liderów drużyny, nie spełniał pokładanych w nim nadziei i na początku lutego rozstał się ze Spójnią. Kiedy jednak kontuzji doznał Robert Kamyszek zrobił się problem na pozycji rozgrywającego. Postanowiono więc sięgnąć ponownie po Kirilenkę. W poniedziałek Ukrainiec wznowił treningi z zespołem i od razu wybrał się z nim na mecz na boisko mistrza Polski.

W składzie znalazł się także Jacek Luberecki, czyli syn byłego reprezentanta Polski, Henryka. Ostatnio występował w IV-ligowych rezerwach Fuechse Berlin. A wracając do jego ojca, to podczas kariery klubowej związany był on z Iskrą Kielce. Co ciekawe, właśnie w tym mieście przyszło debiutować Jackowi w barwach Spójni i od razu stać się jej najgroźniejszą opcją w ataku.

Spotkanie z mistrzem Polski od trafienia zaczął Adam Lisiewicz, a Luberecki zdobył bramkę na 2:1. Nowy szczypiornista gdynian zapewnił im także ostatnie prowadzenie w spotkaniu. W 9. min. było 6:5 dla przyjezdnych. Od tego momentu zaczął się odjazd kielczan. W 12. min. Darko Djukić zakończył serię 3:0 (8:6). Mariusz Czaja zdołał ją przerwać, ale Vive dalej spokojnie napędzało się. Choć gdynianie byli aktywni w ataku i zdobyli 14 bramek w pierwszych 30 minutach, to rywale dołożyli osiem więcej i na drugą połowę wychodzili z komfortowym prowadzeniem 22:14.

Pierwszych 6 min. drugiej połowy, to pięć bramek kielczan i trzy gdynian (27:17). Tę ostatnią zdobył z 7. metra Rafał Rychlewski. Po jego trafieniu z karnego mistrzowie Polski zaliczyli jednak serię 6:0, a dla Spójni, po 11 minutach bez bramki, do siatki trafił Luberecki (33:18). Ogólnie zakończył on mecz z pięcioma trafieniami, co było najlepszym osiągnięciem w Spójni. Natomiast Kirilenko nie wpisał się na listę strzelców.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 24 5 1 2 16 586:679 21
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-03-04

Wyniki 24 kolejki

• PGE VIVE Kielce - SPÓJNIA GDYNIA 46:27 (22:14)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Wybrzeże Gdańsk 21:25 (12:12)
  • Azoty Puławy - Gwardia Opole 38:35 (18:16)
  • Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 22:36 (11:19)
  • Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów 25:29 (14:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - MMTS Kwidzyn 25:24 (16:11)
  • Zagłębie Lubin - NMC Górnik Zabrze 28:24 (17:11)
  • KPR Legionowo - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:27 (11:12)

Opinie (9) 1 zablokowana

• (8)

Identyczny wynik jak w Gdyni :O

• 7 0

• Trzymam kciuki

Wiadome było, że będzie ciężko ale pojechaliśmy tam po doświadczenie. Będzie lepiej!

• 3 6

• (6)

Wierze w tych chłopaków, naprawde nie wyglądało to źle, brakuje im wygranej jak wody na pustyni, ale mają predyspozycje!