Spójnia Gdynia rozbita przez Zagłębie Lubin

20 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Borys Brukwicki (na zdjęciu) i jego koledzy ze Spójni wciąż nie mogą doczekać się trzeciej wygranej w Superlidze. Po 22 meczach mają na koncie 20 porażek. Borys Brukwicki (na zdjęciu) i jego koledzy ze Spójni wciąż nie mogą doczekać się trzeciej wygranej w Superlidze. Po 22 meczach mają na koncie 20 porażek.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali we własnej hali z Zagłębiem Lubin 19:33 (9:16) doznając ósmej kolejnej porażki w PGNiG Superlidze. Goście szybko rozwiali nadzieje miejscowych na dobry wynik. Spójnia okres gry pomiędzy 19. a 32. minutą gry przegrała 1:10.

SPÓJNIA: Głębocki, Michalczuk, Zimakowski - Brukwicki 3, Czaja 3, Jamioł 2, K.Pedryc 2, P.Pedryc, Lisiewicz 1, Marszałek, Rychlewski 5, Krawczenko 1, Wolski, Ćwikliński 2

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Gębala, Da Silva 3, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 1, Przysiek, Szymyślik, Moryto 7, Kużdeba 6, Pietruszko 3, Stankiewicz 7, Sroczyk 5

Podobnie jak w poprzednim meczu w Gdyni przeciwko Enerdze MKS Kalisz, Spójnia dotrzymywała rywalom głównie na początku spotkania. Po bramce Kamila Pedryca w 14. minucie meczu, gospodarze prowadzili nawet 6:5.

Arkadiusz Morytob> do spółki z Michałem Stankiewiczem rzucili jednak 4 bramki z rzędu i Zagłębie wyszło na prowadzenie 11:8. Ten pierwszy to absolwent SMS Gdańsk, który obecnie jest najlepszym strzelcem w całej PGNiG Superlidze.

RAFAŁ RYCHLEWSKI WŚRÓD NAJLEPSZYCH STRZELCÓW SUPERLIGI

Na chwilę przerwał im Rafał Rychlewski, ale później goście znów bawili się w ataku w najlepsze. Efekt? ostatnie 11 minut przed przerwą lubinianie wygrali 9:1.

Po zmianie stron nie było lepiej. Podopieczni Dawida NilssonaAdama Lisiewicza nie byli w stanie dogonić wyżej notowanych rywali. 5 bramek po przerwie rzucił Stankiewicz i przyjezdni ani na chwilę nie oddali kontroli nad meczem. Dość napisać, że największym osiągnięciem gdynian w całym spotkaniu pozostało zdobycie 2 bramek z rzędu. Ta sztuka udała im się zaledwie trzykrotnie.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 23 4 1 2 16 559:654 18
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-02-25

Wyniki 23 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Meble Wójcik Elbląg 27:22 (13:8)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Zagłębie Lubin 19:33 (9:16)
  • Chrobry Głogów - PGE Vive Kielce 28:43 (14:19)
  • Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:24 (11:11)
  • Energa MKS Kalisz - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:16 (12:3)
  • Górnik Zabrze - Stal Mielec 37:28 (21:15)
  • Gwardia Opole - KPR Legionowo 26:22 (11:10)
  • MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy (przełożony na 28.02)

• No tak

Z go...na bata to i trener mistrza Bundesligi nie ukręci.

• 5 0

• Wstyd (3)

Przy całej sympatii dla beniaminka tak po prostu nie można grać! Kogo chcecie zachęcić do przychodzenia na mecze?!

Sorry, ale eksperyment z męską piłką ręczną w Gdyni nie ma w takiej postaci żadnego sensu, takie mecze odpychają od przychodzenia do hali zamiast zachęcać.

• 18 1

• (2)

Nie przychód z jak nie chcesz ;) nikt ci nie każe kolego ;)

• 1 8

• czasami przychodzę (1)

Choć rzadziej niż kiedyś. Chciałbym częściej i zachęć innych do przyjścia ale nie widzę w tym żadnej przyjemności. Twoje myślenie nie jest prawidłowe - drużyna i dyscyplina potrzebują zainteresowania bo idą za tym choćby pieniądze od sponsorów.

• 7 0

• To skoro przychodzisz z myślą że i tak przegrają to jakoś motywacji nie przynosisz że sobą a wkoncu trzeba w nich wierzyć bo dla mnie to im już siadla psychika. Taka uwaga do trenera że coś mało motywujesz do walki

• 2 3

• W następnym sezonie

Jeśli będzie Superliga i jeśli będą pieniądze, zespol niestety musi być poważnie wzmocniony. Inaczej nadal będą to nierówne i skazane na porażkę pojedynki zespołu z I ligi z zespołami z Ekstraligi.

• (2)

Pedryc poprzednie mecze bardzo dobre a dziś tylko 20 minut w ataku, a Krawczenko nawet piłki nie dotknął , mniej rzutów dłużej grać to wyniki nie beda wyglądać tak jak wyglądają

• 6 0

• Potrzebny Siemaszko

• 3 1

• Brak Kamyszka , brak zagrożenia rzutu , przeciwne zespoły stoją płasko skupiając sie na podaniach do Rychlewskiego czy Pedryca i koniec pomysłu na gre Spójni

• 5 0

• (2)

Dlaczego ławka jest taka mała? Gdzie są jacyś doświadczeni zawodnicy którzy by pomogli? Jeden skład nie zagra całego czemu.. Ludzie ..oczekujecie wygranych a kto ma mieć siłę tyle grać?

• 5 1

• odpowiedź jest raczej oczywista (1)

Brak kasy na szerszy i lepszy skład, niestety.

Siły to jedno ale piszemy o podobno zawodowej drużynie. Umiejętności to drugie. W obydwu tematach są braki.

• 7 0

• Są braki oczywiście. Młodzi talent mają ale nie umieją go wykorzystać. Ale jak sobie to wyobrazali ? To jest superliga potrzebni sa zawodnicy doswiadczeni żeby pomogli się młodym wybić. Wystarczy ich poprowadzić na dobry tor. A oni dadza rade. Jeden nie poprowadzi calego meczu. Musza sie starac. A juz widac ze im sie nie chce. Co druga bramka im nie wpada, może to wina słabych treningow? Moze trzeba sie skupic bardziej na jednym i powoli isc do przodu? Skoro i tak przegrywaja to co szkodzi spróbować?

• 4 1

• A tak się napinali że będą lepsi od Wybrzeża.

• 6 2

• Z boku...

Kilka słów o sytuacji Spójni Gdynia;
    należy zadać sobie pytanie jaka jest wizja przyszłościowa tego zespołu?
    Zespół po awansie do ligi zawodowej musiał zostać wzmocniony, sprowadzono dwóch doświadczonych zawodników Z Ukrainy, którzy grali już od jakiegoś czasu w polskiej ekstraklasie. Wiadomo było że koszt ich utrzymania był większy od obowiązujących w tym zespole do tego czasu. Jednak budżet został domknięty i zespół mógł rozpocząć przygotowania do sezonu. W trakcie okresu przygotowawczego zespół rozegrał kilka spotkań sparringowych w których widać było że forma rośnie i można było mieć nadzieję na nawiązanie walki z kilkoma zespołami z ekstraklasy. Wiadomo też że jako beniaminek musieli zapłacić tzw. frycowe i wyniki czysto sportowe były słabe, ale w wielu meczach zespół był równorzędnym partnerem dla przeciwnika prowadząc przez większość spotkania, przegrywając w końcówkach. Powodem był głównie brak doświadczenia i ogrania w tej klasie rozgrywkowej. Ktoś kto się zna na sporcie wie że taki zespół musi okrzepnąć i wyniki przychodzą z czasem i wielokrotnie tym czasem jest druga runda rozgrywek. I co się dzieje w przerwie w rozgrywkach? Z powodu niespełnienia oczekiwań ...zwolniony zostaje sztab trenerski i rozpoczęła się akcja pozbywania się zawodników z Ukrainy, jako najwięcej zarabiających. Po pewnym czasie Trener Marcin Markuszewski zostaje jednak nadal trenerem i z nowym współpracownikiem Dawidem Nilssonem rozpoczynają się przygotowania do drugiej rundy już bez trzech Ukraińców (kontuzje dwóch i wyjazd po wizę trzeciego). Otrzymują oni informację że nie są już potrzebni w zespole i mogą sobie "szukać szczęścia gdzie indziej". Pomimo że nie wypadli Oni najlepiej w pierwszej rundzie to stanowili jednak o sile zespołu Spójni i jak napisano wyżej potrzebny był czas na to by osiągać lepsze wyniki. Tego czasu zespół jednak nie dostał...od kogo nie dostał ??? Wyniki osiągane w drugiej rundzie są składową wielu czynników.
    Po pierwsze brak stabilizacji w sztabie trenerskim, Marcin Markuszewski został trenerem ale wiedział że jego czas dobiega końca, dlatego wykonał bardzo słuszny ruch sam rezygnując i podejmując nowe wyzwania w żeńskiej piłce ręcznej. Po drugie zostający pierwszym trenerem Dawid Nilsson został rzucony na głęboką wodę , z całym szacunkiem dla Jego wielkiej kariery zawodniczej, nie mając praktycznie żadnego doświadczenia w prowadzeniu treningów i zawodów ponieważ nie prowadził dotychczas żadnego zespołu, nie licząc Amatorskiej drużyny kobiet. W efekcie tych działań poziom prezentowany przez zespół Spójni Gdynia odbiega znacznie od oczekiwań wszystkich sympatyków tego zespołu.Po trzecie szkoda zawodników którzy zbierają teraz falę krytyki...zadać należałoby pytanie kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy ??? Trzymając kciuki i życząc powodzenia zawodnikom Spójni napisałem tych kilka słów w trosce o to by obraz gry prezentowany obecnie przez zespół był odbierany bardziej obiektywnie.
    Ze sportowym pozdrowieniem...

• 12 2

• Niemoc,nieudolnosc,itd.

Fajnie,ze "Rama"to ciagnie.Ale mysle,ze brak w tym wszystkim profesjonalizmu.
    Z tej kadry nie da sie wiele wycisnac.Moze cos wypozyczyc??Moze z nizszej klasy kogos sciagnac.
    Taki Czaja sie sprawdzil.Moze cos wymienic.Ruszyc w teren,pracowac!!

• 5 0

• Rama

To jest facet bez głowy i konfiktowy dlatego zaraz Spójni nie będzie na tym poziomie bo kto mu da fundusze na ten folwark jaki sobie urządził? I liga to inny poziom sportowy i finansowy wiec to jest miejsce Spójni. Dawidowi życzę powodzenia ale ławka jest tak wąska, że porażki poniżej 5-6 bramek będą sukcesem